какъв тип ми е двигателятГолф 3 ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
pinokio
Мнения: 106
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

какъв тип ми е двигателятГолф 3 ?

Мнениеот pinokio » Пет 22 юни 2007 11:14


голфчето ми е произведено септември 1996 г. 1.6 двигател и 75 коня , какво е съкращението на двигателя , тези двигатели май не ги хвалят много , хората не са позитивно настроени за тях , каква е истината ?колко могат да изкарат - моят е на 225 000 км :)




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пет 22 юни 2007 11:15




pinokio
Мнения: 106
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

благодаря

Мнениеот pinokio » Пет 22 юни 2007 11:19




благодаря ви , а какво е мнението и отзивите са този двигател , колко може да ме изкара още


Потребителски аватар
Vanu
Мнения: 153
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vanu » Пет 22 юни 2007 12:03


поне още 600 000 км, без смяна на масло и консумативи... Тук да нямаме кристална топка? Зависи от състоянието на колата. Аз съм със същият мотор, повече от доволен съм, дросел клапата казват, че правела проблеми при повечето, това май е единствения кусур, както и пластмасовите колектори, ако мислиш да слагаш газова. Аз съм на газ и все още няма проблеми.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пет 22 юни 2007 12:09


Vanu написа:поне още 600 000 км, без смяна на масло и консумативи... Тук да нямаме кристална топка? Зависи от състоянието на колата. Аз съм със същият мотор, повече от доволен съм, дросел клапата казват, че правела проблеми при повечето, това май е единствения кусур, както и пластмасовите колектори, ако мислиш да слагаш газова. Аз съм на газ и все още няма проблеми.


ако се направи както трябва и с малко чалъм и с пластмаса няма проблеми...някой да каже цена на дросел в магазина и с гаранция....


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Мнениеот Glove » Пет 22 юни 2007 12:12


Ами много относителен въпрос, но е много по добре от ABU-то, този твоя е със стария блок и е диста кораво добиче. Закарай го да му направят преглед на мотора, но къде да е, попитай колегите за някой от пловдив или виж в темата "Сервизи". след това можеш да кажеш какво са казали и от там нататък се знае. :wink:


pinokio
Мнения: 106
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

AEE

Мнениеот pinokio » Пет 22 юни 2007 12:21


дано само господ ме опази от ремонти и от други нещастия тогава- за този дросел , дано да имам късмет ...иначе от начина по който върви съм доволен държи около 800 оборота на празен ход и си набира добре има мощност, аз не карам и бързо , то няма и къде да се кара бързо ,рядко вдигам повече от 100 и ми дава среден разход 6.2 на бензин , нямам намерение да слагам газова уредба.мога да ви препоръчам , ако не сте сменяли масло на скоростната кутия да го смените , има огромна разлика при смяна на предавките . не знам дали само заради дросела плюят толкова този двигател АЕЕ, има ли и други причини , по лоши ли му са характерестиките при работа от старите двигатели 1.6 ???


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: AEE

Мнениеот joker » Пет 22 юни 2007 16:32


pinokio написа:дано само господ ме опази от ремонти и от други нещастия тогава- за този дросел , дано да имам късмет ...иначе от начина по който върви съм доволен държи около 800 оборота на празен ход и си набира добре има мощност, аз не карам и бързо , то няма и къде да се кара бързо ,рядко вдигам повече от 100 и ми дава среден разход 6.2 на бензин , нямам намерение да слагам газова уредба.мога да ви препоръчам , ако не сте сменяли масло на скоростната кутия да го смените , има огромна разлика при смяна на предавките . не знам дали само заради дросела плюят толкова този двигател АЕЕ, има ли и други причини , по лоши ли му са характерестиките при работа от старите двигатели 1.6 ???

Запомни:
1.Бог помага ама в кошара не вкарва
2.Молитва лозе не копае.
само с молитви и в Троянския манастир не я карат...ако не сварят от марковата сливова..... отиде им бюджета за годината .....сам се пази и тогава Господ ще ти помогне ..и чети повече неща във форума.....[b]то нашият форум е като Евангелието на Матея ....колкото по-често го четеш толкова повече се приближаваш кам съвършенството!!!![/b]Господи прости ми!


Потребителски аватар
Vanu
Мнения: 153
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vanu » Пет 22 юни 2007 16:52


6.2? Средно? Странно, моя даваше между 8 и 9 на 100, твоя да не е с 2 врати? А и оборотите на ПХ са около 650.


pinokio
Мнения: 106
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pinokio » Пон 25 юни 2007 8:41


Vanu написа:6.2? Средно? Странно, моя даваше между 8 и 9 на 100, твоя да не е с 2 врати? А и оборотите на ПХ са около 650.

и моите обороти са 650 на празен ход , дава ми малко над 5 / 100 извън градски , но аз не го карам бързо поддържам 80-90 км постоянна скорост , а в градско не го изпъвам , затова ми е нисък разхода поне за сега.
А ти сига каквъ голф имаш , казваш , даваше ми толкова - продал ли си го , не си ли бил доволен от този мотор АЕЕ


Потребителски аватар
Vanu
Мнения: 153
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vanu » Пон 25 юни 2007 12:43


хихи, не, казвам че толкова ми даваше на бензин, защото отдавна съм на газ ;) Иначе съм доволен, за градски условия е перфектен, на дълъг път с 2-3ма пътници си е тегаво обаче, от 75 коня толкова...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: icko_stanev и 184 госта