Арматурни табла Голф 2?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Арматурни табла Голф 2?

Мнениеот didkoltd » Съб 23 юни 2007 16:06


Колеги интересува ме има ли някаква разлика в размерите/габаритите/ на арматурните табла на Голф 2 в зависимост от годината на производство?Примерно табло от Голф след 87-а да е по-голямо от същото за Голф 85-та или 86-та?




Потребителски аватар
monstera
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 17:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот monstera » Съб 23 юни 2007 17:38


Няма разлика в размерите. Само на по-новите е добавено барче пред скоростния лост.


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Мнениеот didkoltd » Съб 23 юни 2007 18:27


И аз така си мисля ,ама нека ако някой знае нещо да каже!


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Съб 23 юни 2007 19:56


monstera написа:Няма разлика в размерите. Само на по-новите е добавено барче пред скоростния лост.

Единствената разлика е че едното е PVC(пластмасово) а другото кожено.Няма други разлики :D


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Съб 23 юни 2007 23:36


Това дали е платмасово или кожено не зависи от годината а от модификацията - 100% гарантирам за това.
Барчето също зависи от модификацията на колата.
Иначе - не няма разлика между таблата през различните години.


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Мнениеот didkoltd » Нед 24 юни 2007 0:05


Благодаря на колегата Никси за отговора ,други не са нужни,така си и мислех ,но исках да бъда сигурен на 100 % !Ситуацията е следната ,преди 2-3 дена продадох едно табло на колегата OuT-OF-CoNtRoL и днес той ми се обади по телефона и ми каза ,че таблото което съм му пратил е по-голямо и няма как да влезе на мястото където трябва да стои.Стори ми се много странна тая работа защото няма никакава логика , това означаваше ,че ако е така би трябвало разстоянието да е по малко на Голфа на колегата,а от там и всичките размери на колата биха били различни което ми се стори абсурдно.Не знам каква може да е причината,нека колегата OuT-OF-CoNtRoL да каже какво е станало след това и дали е намерил някакво решение или обяснение на ситуацията!


Потребителски аватар
OuT-OF-CoNtRoL
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 9:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот OuT-OF-CoNtRoL » Нед 24 юни 2007 1:26


Ами който не вярва може да дойде да погледне , въпроса е че човека с който се опитахме да го слагаме ми каза че това табло в от Джета , но колегата didkoltd гарантира че е от голф , но наистина има разминаване в големината !!! Не съм от хората които да лъжат и да правят проблеми з анякакви си 20 лева , просто само споделих че таблото наистина не става :cry: Незнам колата ли ми е нестандартна какъв е проблема , факт е че поне едно 5 см. , ако не и повече това табло е по-голямо от старото.
Сега си върнах старото и ще се чудя тва ко да го права , защото определено 100% не става за моята кола :!: Колега didkoltd ти сега да не си помислиш че те обвинявам или нещо такова , ти няма как да знаеш че няма д ами стане з аколата , просто ти се обадих за да ти кажа , реших че е добре да споделя с тебе , пък няма проблем аз сега ще видя нещо тука ще го мисля какво да правя


Потребителски аватар
vit_autosofia
Мнения: 2542
Регистриран на: Нед 20 фев 2005 8:13
Автомобил: Мерцедес W210 2002г
Двигател: 2700CDI
Местоположение: Орланденбург
Контакти:

Мнениеот vit_autosofia » Нед 24 юни 2007 4:19


OuT-OF-CoNtRoL написа:Ами който не вярва може да дойде да погледне , въпроса е че човека с който се опитахме да го слагаме ми каза че това табло в от Джета , но колегата didkoltd гарантира че е от голф , но наистина има разминаване в големината !!! Не съм от хората които да лъжат и да правят проблеми з анякакви си 20 лева , просто само споделих че таблото наистина не става :cry: Незнам колата ли ми е нестандартна какъв е проблема , факт е че поне едно 5 см. , ако не и повече това табло е по-голямо от старото.
Сега си върнах старото и ще се чудя тва ко да го права , защото определено 100% не става за моята кола :!: Колега didkoltd ти сега да не си помислиш че те обвинявам или нещо такова , ти няма как да знаеш че няма д ами стане з аколата , просто ти се обадих за да ти кажа , реших че е добре да споделя с тебе , пък няма проблем аз сега ще видя нещо тука ще го мисля какво да правя

Това дали е от голф или Джета няма значение,таблата са еднакви.Джетата е голф с багажник.Не виждам причина да не стане таблото :wink: :wink:


Потребителски аватар
OuT-OF-CoNtRoL
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 9:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот OuT-OF-CoNtRoL » Нед 24 юни 2007 11:28


Е аз пък още повече не виждам причина да лъжа!!! Казвам ви че това табло неможе да влезне в голфа ми :!: Явно колата ми е някаква нестандартна , ное факт че неможе , както казах на който му е любопитно и не вярва може да каже да се видиме и да му демонстрирам нагледно че поне едно 5 см , може и повече е по-дълго от колкото ми е нужно за да се помести


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Нед 24 юни 2007 12:48


И на мен много ми е любопитно защо да е по-голямо. Ще те затрудни ли да качиш някоя снимка, за да видим :lupe


Потребителски аватар
OuT-OF-CoNtRoL
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 9:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот OuT-OF-CoNtRoL » Нед 24 юни 2007 12:58


Ми ок , днеска малко по-късно ще слезна до доло и ще направя една две , ще се опитам да го снимам така че да се види :wink:


Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Gesha_GTI » Нед 24 юни 2007 13:26


OuT-OF-CoNtRoL написа:Ми ок , днеска малко по-късно ще слезна до доло и ще направя една две , ще се опитам да го снимам така че да се види :wink:

Дай да видим че наистина случката е доста интересна... :shock


Потребителски аватар
OuT-OF-CoNtRoL
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 9:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот OuT-OF-CoNtRoL » Нед 24 юни 2007 20:56


Така колеги , незнам как да направя снимките тъй като вече съм си сложил таблото , старото , и неискам пак да го свалям то ми писна , но определено не става , та хванах и направил много прецизно измерване с ролетка , постарах се всяка една гънчица да отговаря на това дет съм я мерил и на моето , та мерих го поне 5 -6 пъти че да съм сигурен за правотата в измереното и се получи това

това е измерването на моето табло
Изображение

това е на другото
Изображение

знам че почти нищо не се вижда , но важното е това което е показано на ролетката , възможно е моята кола да е направена по специално , нямам си представа , важното е че се счупих вчера да се мъча да го поместа това новото , но никакъв ефект
Изображение

Изображение


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Нед 24 юни 2007 21:16


10mm не трябва да са от значение свали уплътненията на вратите и го сложи после слагай тях. Има разлика поне по каталог в таблото със и таблото без клима ама не пише каква :D


Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Gesha_GTI » Нед 24 юни 2007 21:20


Къ стаа таа работа,къ я мислиш ти...Пробваи както колегата в горния пост е написла може и да излезе прав



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта