Голф 3 двигатели?!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 24 юни 2007 20:31


bravehart написа:Аха и аз така си мислех :) А ти с твойто АФТ имаш ли някакви проблеми. Частите по ли са му скъпи? Те разправят че в Швейцария и Холандия били най здрави колите ама там са бая скъпи. От друга страна ако се купи от бг всичко ще и е платено. Ама кола дето е карана от друг българин не ми се ще да взимам като гледам какво става по светофарите в София :lol:

:D
Големият ми проблем е,че като настъпя и разхода се приближава до този на АБФ 150 коня.
Иначе моторчето е хубаво.Има там един всеобщ проблем с една тръба за картерните газове (не друго,ами е скъпа,а пък германецът я е направил трошлива и на повечето АФТ-та им е за смяна).
Други номера засега двигателят спрециално не ми е правил.
Скоростната кутия е с къси предавки - макс.скорост е 188км/ч и то до прекъсвач на 6200-6300 оборота.
То мойто е версия GT,някои от консумативите не са евтини - примерно предни дискове и накладки са скъпи.Накладките отпред ако са хубави и маркови - над 100 кинтс,е има и по-евтини със смея да твърдя същото качество.
Друго...гумичките на клапаните са ми смяна отдавна,ама аз още не съм се навил да ги оправя - оттам ми губи малко масло.
Яд ме е,когато съм на газ и на климатик,умират му поне 15 кончета ( или 20-30 нютонметърчета по-скоро) и не върви както си трябва.Затова и те съветвам да си вземеш дизелак.
Един съсед си взе Г4 със 110 к.с. дизел - AFN,същия като на 3-ката,супер доволен е и от разход и от динамика.Казва,че гори 5 на сто смесено,вярвам му напълно.Единствено комплекта ролки и ангренаж му е по-скъпичък (малко над 300 кинтс,на Дайко),ама пък е за 100 хил км.


Ааа да добавя:казаха ми газаджии и освен това мнението на по-голямата част от форума е,че АФТ понася добре и обикновена газ.Е,аз не посмях да рискувам.




Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Нед 24 юни 2007 22:41


Ако не си капризен вземай дизел и не се чуди....ако сега можех да избирам щях да взема дизел въпреки че съм супер доволен от 1.6 абу от към разход 6/100


Вчера с 50 лв. бензин около 26 л. Пловдив-София-Ботев град-подбълканския път -Копривщица-Пазарджик-Пловдив-Асеновград-Пловдив

Тотал 410 км. и има още малко бензин но грубо 6/100 км.
Това е във връзка с по горният ти пост за 10-11 л./100 разхода като в града ми е максимум 7/100 км.


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Мнениеот lrlmodo » Пон 25 юни 2007 0:30


Cooler-a е радиатор, който охлажда въздуха след компресора, а не преди него :idea:


Потребителски аватар
bravehart
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bravehart » Вто 26 юни 2007 22:31


http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details а за това тука може ли да си кажете мнението?! нещо прекалено евтино изглежда :)


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Сря 27 юни 2007 8:58


bravehart написа:http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11181331929778405&f1=details а за това тука може ли да си кажете мнението?! нещо прекалено евтино изглежда :)

Има нещо гнило в Дания!!!Толкоз хубаво не е на хубаво!!!Пробегът със сигурност е лъжа.....ама едва ли е само той!Мирише ми на спукан блок или друг сериозен дефект!!!!!


Потребителски аватар
Veso101
Мнения: 913
Регистриран на: Съб 22 яну 2005 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Несебър

Мнениеот Veso101 » Сря 27 юни 2007 9:13


Така като гледам колата е била със сериозен удар, вероятно отзад.
Отляво предните врата и калник са с различен цвят от задната и задния калник+ това погледни луфта между задния капак и стопа.
А и самите задни гуми стоят малко странно. :roll:
Това на пръв поглед, на място повече.


Потребителски аватар
bravehart
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bravehart » Сря 27 юни 2007 12:05


еей момчета прави сте мерси много. И аз сега му обърнах внимание. То затова е 3250 лв А ме съмнява от джантите и седалките да изкарам повече от 1600 лв :lol: Нормално е да продава спешно а ако наистина има спукан блок на двигатея значи му трябва нов или евентуално да се залепи ама не ми звучи много обнадеждаващо :roll:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Сря 27 юни 2007 13:56


bravehart написа:еей момчета прави сте мерси много. И аз сега му обърнах внимание. То затова е 3250 лв А ме съмнява от джантите и седалките да изкарам повече от 1600 лв :lol: Нормално е да продава спешно а ако наистина има спукан блок на двигатея значи му трябва нов или евентуално да се залепи ама не ми звучи много обнадеждаващо :roll:

Видя ли автомобил наточен
за продаване нарочен
а цената примамлива
като гола булка в нива
аз забравям за култура
и ме хващат за...к.....об..ура


Потребителски аватар
reinhard
Мнения: 1735
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 10:54
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот reinhard » Сря 27 юни 2007 14:06


joker написа:
bravehart написа:еей момчета прави сте мерси много. И аз сега му обърнах внимание. То затова е 3250 лв А ме съмнява от джантите и седалките да изкарам повече от 1600 лв :lol: Нормално е да продава спешно а ако наистина има спукан блок на двигатея значи му трябва нов или евентуално да се залепи ама не ми звучи много обнадеждаващо :roll:

Видя ли автомобил наточен
за продаване нарочен
а цената примамлива
като гола булка в нива
аз забравям за култура
и ме хващат за...к.....об..ура
Аз ти казах че си лирик :D


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Сря 27 юни 2007 14:08


Малко за разведряване, че при тая жега.......!!!!!


Потребителски аватар
bravehart
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bravehart » Сря 27 юни 2007 14:52


Хахахха. Браво колега, това беше добро :D


Потребителски аватар
bravehart
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bravehart » Сря 27 юни 2007 15:13


Момчета е тука брат ми ме помоли да ви питам и за тая Бора да си кажете мнението? http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details Според него била "толкова евтина" понеже е ударена, а според мене е и стара и не си заслужава ;)
ПП. то тия теми не са баш за тоя раздел ама повече няма само и за тая да питам :)


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Сря 27 юни 2007 16:09


bravehart написа:Момчета е тука брат ми ме помоли да ви питам и за тая Бора да си кажете мнението? http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details Според него била "толкова евтина" понеже е ударена, а според мене е и стара и не си заслужава ;)
ПП. то тия теми не са баш за тоя раздел ама повече няма само и за тая да питам :)

Аз над тази оферта бих се замислил в положителна насока поради следните факти
1.Дефектите са открити и бият на очи
2.подобни дефекти водят до обстоен оглед на всичко включително и ДВГ и ходова част
3.Явно собственикът не се страхува от откриването на други доста по-неприятни дефекти и всичко останало може би е наред,но той не иска да се занимава повече с тази кола.....много е важно да се знае кой е собственикът и най-вече възрастта и социалния статус(не е проблем ......ако човек е достатъчно хитър в един непринуден разговор може да го научи)
4.цената е сравнително приемлива
4.Дефектите са лесно отстраними.....

Последна промяна от joker на Сря 27 юни 2007 22:00, променено общо 1 път.


ivo123
Мнения: 1008
Регистриран на: Вто 21 мар 2006 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот ivo123 » Сря 27 юни 2007 16:27


Притеснява ме само, че пише лек удар отдолу - незнам какво се има впредвид под "лек". Иначе за парите е супер ама си иска обстоен оглед.


Потребителски аватар
bravehart
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bravehart » Сря 27 юни 2007 17:32


Аха ясно мерси отново за отговора. Все пак как се държат Борите бива ли ги ? Аз не съм чул някой да се опраква от Бора. Той брат ми още май се чуди между Бора и Пасат и двете след 1999!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 220 госта