бензинова помпа AFT - шум х жега???

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Svetilio
Мнения: 376
Регистриран на: Чет 04 май 2006 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

бензинова помпа AFT - шум х жега???

Мнениеот Svetilio » Пон 25 юни 2007 10:41


та , отново по темата, бензинова помпа и шум. до вчера не бях го чувал това животно, но поради добрата цена на бензина се случи че покарах в жегите 1 седмица с по 10 тина литра в резервоара H95 /преди не съм го оставял толкоз празен, а и на дълго само с Н98..../
Та снощи си чух как жужи бензиновата помпа, днес заредих на лукойл 20 литра /взех и карта за 5 ст - 9 месеца с отстъпка/ но помпата продължи да жужи /2 км /. Чува се едва едва в купето, в резервоара като вдигна мокета по-силно. Досега не бях я чувал , има ли за какво да се притеснявам, възможно ли е да шуми повече заради топлото време ?
Филтъра е сменен преди 10 месеца или 13700 км....карам само с "хубав български" бензин /Лукоил и ОМВ/ :roll:




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Пон 25 юни 2007 10:49


Усилваш музиката и газзз.Когато реши да изгори - нова.И мойта е кат твойта - жужи си вече 20 хил км.
Кофти е,че е някаква помпа на 4 (или 3.9?) бара,ала-бала,ако изгори една китайска VEKA или VEMA и готово.


Потребителски аватар
Svetilio
Мнения: 376
Регистриран на: Чет 04 май 2006 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Svetilio » Пон 25 юни 2007 10:56


ще покарам пък то ще си проличи, въпроса е че никога не бях я чувал досега. Скърцаше ми гадно задната седалка /заради една гумичка/ вчера я оправих, и тъкмо кеф....тишина....и ЗЗЗЗзззззззззззЗЗЗЗЗЗЗззззззззззззззззз ..... доколкото знам се смазва от бензина, едва ли ще се оправи сама....но блаженни са вярващите....

И все пак да сменям ли спешно филтър - някои да има оправена след тази интервенция? 14 000 км много ли са за бензинов филтър ?
Знам че няма да навреди,но 20 лв са малко проблемни в момента. Шума има ли връзка с температурата на околната среда???


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Пон 25 юни 2007 11:26


Ако ти се занимава :D :сваляш целия резервоар,вадиш помпата с кошницата,промиваш резервоара с вода,чакаш да изсъхне,почистваш мрежичката на помпата,качваш пак,сменяш филтър и се молиш помпата да утихне.Ама може и да не утихне.Дори и пак да смениш филтъра,боклуците в резервоара ще я довършат така или иначе.
Аз си смених филтъра перди няколко дни,беше си оригиналния с номерата и пропускаше спокойно и без усилие бензина.Само дето от едната страна протече черен бензин - така е,като му слагам добавки за прочистване.Не ми се занимава,а и нямам канал и възможност да сваля целия резервоар.Като изгори,изгори,ко да правим.


Потребителски аватар
mishu
Мнения: 607
Регистриран на: Пет 27 май 2005 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mishu » Пон 25 юни 2007 13:50


Svetilio написа:ще покарам пък то ще си проличи, въпроса е че никога не бях я чувал досега. Скърцаше ми гадно задната седалка /заради една гумичка/ вчера я оправих, и тъкмо кеф....тишина....и ЗЗЗЗзззззззззззЗЗЗЗЗЗЗззззззззззззззззз ..... доколкото знам се смазва от бензина, едва ли ще се оправи сама....но блаженни са вярващите....

И все пак да сменям ли спешно филтър - някои да има оправена след тази интервенция? 14 000 км много ли са за бензинов филтър ?
Знам че няма да навреди,но 20 лв са малко проблемни в момента. Шума има ли връзка с температурата на околната среда???


Бензиновия аз го сменям на 10 000 заедно с масло и въздушен. А помпата мисля, че не се смазва ами се охлажда от бензина. Безоловният бензин май няма много мазителни свойства.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Пон 25 юни 2007 13:51


мойта след смяна на филтър спря да жужи :idea:


Потребителски аватар
mishu
Мнения: 607
Регистриран на: Пет 27 май 2005 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mishu » Пон 25 юни 2007 14:08


Може да се задръстил филтърът с утайка, след като си карал с малко бензин. При всички случай сменяй филтъра. То си му е време даже.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 246 госта