Вода в мигача

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
katri71
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Вода в мигача

Мнениеот katri71 » Вто 26 юни 2007 9:13


Ужас,абе гледам аз от известно време по стъклото на преден десен мигач на моето Vento лек конденз и вчера като се загледах по добре и кво да видя - 2 пръста вода вътре-лампата за мигача плува:) - добре ,че не е дало на късо да се запаля някъде.
Разглобих мигача,изкарах фасунката от тялото,изсипах водата, духах го половин час с сушуара на жената(въпреки всичко ,обаче не успях да махна напълно конденза по предното стъкло).
Може би трябва да се разглоби стъклото ,ама не знам дали това е възможно,пък и не знам как е влезнала толкова много вода в мигача при положение че през фасунката о пръстена на пропуска(това го установих пробно),явно че през стъклото е минала сигурно.Смятам да го уплътня със силикон,ама преди това трябва добре да се подсуши от вътрешната му страна а за целта трябва да се свали стъклото, ама ме е страх до го напъна да не се счупи,че ми се вижда доста крехка пластмасата.
Вие какво ще кажете по въпроса, колеги как да постъпя според вас?




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Вто 26 юни 2007 9:37


И аз имам конденз в единия мигач.Суших го 2 дена на слънце,нищо не помогна.Просто не му обръщам внимание.
Няма да се запалиш.Има бушони.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Вто 26 юни 2007 10:21


andro_ написа:И аз имам конденз в единия мигач.Суших го 2 дена на слънце,нищо не помогна.Просто не му обръщам внимание.
Няма да се запалиш.Има бушони.

И аз - и правя като теб. 5лв е един мигач в моргите....какво му мислиш...явно си е типичен дефект за ФВ...

Последна промяна от joker на Вто 26 юни 2007 11:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот TURL » Вто 26 юни 2007 11:08


:D аз си имам аквариум в заден ляв мигач :013:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 26 юни 2007 11:31


Някой колеги го лекуват с малка дупчица/отдушник/ в долната част ан корпуса.Аз ще опитам че и моя плува.


Потребителски аватар
VW-fenka
Мнения: 3007
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: Вода в мигача

Мнениеот VW-fenka » Вто 26 юни 2007 11:35


katri71 написа:Ужас,абе гледам аз от известно време по стъклото на преден десен мигач на моето Vento лек конденз и вчера като се загледах по добре и кво да видя - 2 пръста вода вътре-лампата за мигача плува:) - добре ,че не е дало на късо да се запаля някъде.
Разглобих мигача,изкарах фасунката от тялото,изсипах водата, духах го половин час с сушуара на жената(въпреки всичко ,обаче не успях да махна напълно конденза по предното стъкло).
Може би трябва да се разглоби стъклото ,ама не знам дали това е възможно,пък и не знам как е влезнала толкова много вода в мигача при положение че през фасунката о пръстена на пропуска(това го установих пробно),явно че през стъклото е минала сигурно.Смятам да го уплътня със силикон,ама преди това трябва добре да се подсуши от вътрешната му страна а за целта трябва да се свали стъклото, ама ме е страх до го напъна да не се счупи,че ми се вижда доста крехка пластмасата.
Вие какво ще кажете по въпроса, колеги как да постъпя според вас?
:търсачкаа Писано е по твоя въпрос => http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... highlight= :wink:


katri71
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri71 » Вто 26 юни 2007 13:57


Нещо не ми допадна тази идея с дупките - това не може да е решение на проблема за мен - ще пробвам все пак със силикона и ако не се получи ще се огледам за нов мигач - стар де по моргите някъде


Потребителски аватар
VeilSide
Мнения: 856
Регистриран на: Нед 13 авг 2006 5:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VeilSide » Вто 26 юни 2007 14:18


joker написа:И аз - и правя като теб. 5лв е един мигач в моргите....какво му мислиш...явно си е типичен дефект за ФВ...


Това е дефект на мигачите дето са по 10 кинта парчето. хелата дето струва 40 няма такъв проблем.

между другото силиконът не помага. Малката дупчица ;) важи повече


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Вто 26 юни 2007 14:18


katri71 написа:Нещо не ми допадна тази идея с дупките - това не може да е решение на проблема за мен - ще пробвам все пак със силикона и ако не се получи ще се огледам за нов мигач - стар де по моргите някъде

естествено,че не е много правилно за дупката ....аз писах,че не мивка с канал...нали от тази дупка пак ще влиза вода.....
Силиконът ще ти помогне за кратко(е ако имаш късмет и за повечко),конденз пак ще има ,но поне няма да се пълни като бойлер.
А и нов мигач да вземеш от моргите пак ще събира конденз или вода-пишат го ,че е конструктивен дефект на ФВ....самото място където се намират е изложено на обилно мокрене.....най-много го пази от водоструйките на автомивките-там се пълнят основно...
Ама не се ядосвай в тези жеги ако спреш някъде принудително поне си знаеш ,че си имаш водичка в резерв :lol: :wink: Успех и не се коси туй не е никакъв проблем...


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 09 юли 2007 11:10


При мен конденза вече го реших със спомената малка дупчица.Вадиш мигача/вничмателно че от ената страна се вади ,а ако напънеш от другата се чупи/.В долната му част се прави малка дупчица/от вътрешната страна на калника за да не го пръскат локви и автомивки/.За 3-4 дена конденза изчезна и вече го няма.Зимата не знам как ще е ама за лятото поне се освободих :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 202 госта