въпрос за климатик на golf2 gti1.8 16v

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

въпрос за климатик на golf2 gti1.8 16v

Мнениеот morski » Сря 27 юни 2007 16:17


колеги,налага ми се да демонтирам климатика в купето на колата си, защото има някакви боклуци, попаднали във вентилатора.търся съвет за това, какво трябва да се демонтира за да се свали тази уредба от купето. за момента съм махнал джапката, долната част на таблото и барчето, но не се виждат никакви захващания. дали се налага да се махне цялото табло???




malak_gad
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот malak_gad » Сря 27 юни 2007 16:49


Вентилатора ти е зад жабката, малко под нея... Представлява цилиндрична кутия от две части.Махаш долната част, на няколко винтчета е, и ще видиш вентилатора. Няма нужда да се маха нищо по климата...


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот morski » Сря 27 юни 2007 18:04


ок, обаче от страната на барчето(демек вътрешата страна) цялата кутия е капсулована.дори и да развия болчетата на кутията няма да мога да я отстраня. дали този монтаж е оригинален или някой е правил модификации??


malak_gad
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот malak_gad » Сря 27 юни 2007 18:19


Вентилатора ти се намира в дясната страна ... Трябва да има малко кръгло капаче, около 150мм диаметър, над него е вентилатора. Ако климатика е италиански може да се наложи да свалиш цялата капсулована кутия за да изкараш вентилатора. Иначе оригиналния клинатик с 5-бутален компресор Sanden мисля.
Ако няма капак за вентилатора и кутията е капсулована с пласмасови щипки най-добре я карай в сервис, може да си отвориш само проблеми с нея, много лесно се чупи. Ако е с метални щипки ще се оправиш и сам.


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот morski » Сря 27 юни 2007 19:35


марката на цялата клима уредба е "DAVIA"-италианска е, но и колата е произведена за Италия. гледам че всичко е напаснато много добре.както казваш има мет. щипки ,но цялата вътрешна страница е капсулована. също си прав , че има капаче в горната част на вентилатора. ако отворя този капак дали ще имам достъп до вентилатора?мястото е доста малко и е неудобно за обслужване.


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Мнениеот titi7707 » Сря 27 юни 2007 19:43


за да си свалиш вентилатора не се налага да сваляш изпарителя на климата :wink:


malak_gad
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот malak_gad » Сря 27 юни 2007 19:50


Ако говорим за един и същ капак, да ще имаш достъп :)


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот morski » Сря 27 юни 2007 20:06


malak_gad написа:Ако говорим за един и същ капак, да ще имаш достъп :)

ок.утре ще го отворя този капак и ще говорим отново.
искам да коментираме още една особеност на тази клима инсталация:има ли филтър за въздуха и къде да го търся. влизах в сайта на "DAVIA" и там има точки по годишната поддръжка на клима инсталацията на колата. една от точките е почистване на филтъра.знаеш къде да го търся филтъра :?:


malak_gad
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот malak_gad » Сря 27 юни 2007 20:18


Филтъра се намира под кората на чистачките, от страната на пътника се намира. Лесно се стига до него. Може да е хартиен, ако е такъв най-добре да го смениш направо, не е скъп, някъде към 10-20 лева е, зависи от къде го купиш. Другата възможност е да е просто мрежа. Ако е така не се демонтира, просто махаш боклуците , които са върху него.
И още един съвет - не е хубаво да оставяш климата да не работи дълго време.. Пускай го поне веднъж месечно да работи за 10-15 минути, дори и зимата.


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот morski » Сря 27 юни 2007 20:35


имам решетка :cry:
а относно съвета ти за пускането на климата поне един път в месеца-никнейма ми издава че съм по моретата повече , отколкото в БГ.колата си я стягам от '02.
климата ми изгърмя шланг високо налягане още в началото-смених го.последно ми се проби кондензатора. днес го оправих.
а проблема с боклуците във вентилатора ми дойде след като при поредното ми прибиране в БГ , с ужас установих , че в гаража ми са проникнали плъхове и са нападнали колата :!: бяха изяли много кабели- основно на климата и на мигачите.ЕГАТИ мутантите.
сега ми е смешно, но когато видях пораженията в ДВГ-то ми се плачеше.
последва голяма офанзива- чистене, ново окабеляване и тн.но явно накаква пластмаса се е загнездила в перката на вентилатора и не излиза.като го пусна и започва да трака яко.
АХ, МАМКА ИМ и плъхове гадни!!!


malak_gad
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот malak_gad » Сря 27 юни 2007 20:44


Случват се и такива неща :)
На мен кучето ми надра боята на 3 врати, предните калници и капака.. Ама какво да се прави.
Успех с ремонта, утре ще погледна темата да видя до къде си стигнал :)


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот morski » Чет 28 юни 2007 14:56


след много усилия и свалена кожа по ръцете изчистих проблемния вентилатор.
не успях обаче да го сваля от кутията-не е възможно без да се демонтира таблото.а това си е доста работа.
въщност демонтажа на половината елементи от таблото ми откри някои скрити чаркове , за които само съм се догаждал къде са.
ами...това е, оправих си проблема.сега остава да си напълня инсталацията с фреон. :wink:


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот morski » Чет 28 юни 2007 14:59


а, да: благодаря на колегата "malak_gad" за полезното инфо.


malak_gad
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот malak_gad » Чет 28 юни 2007 17:16


моля :D



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 226 госта