Как се сваля резервоар на Г3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Как се сваля резервоар на Г3

Мнениеот andro_ » Чет 28 юни 2007 12:29


Я кажете сега,който е свалял или е гледал как свалят да напише някой ред.Гледал съм отдолу - някакви шинички го държат.Задният мост трябва ли да се откача?

Искам да го измия от боклуците,които са в него,ама кой знае кога ще стане.Поне да знам как.




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Чет 28 юни 2007 12:37


Аз не съм оглеждал внимателно ама няма ли пробка за източване???...обикновено я правят там където се събират гадориите

Не е ли по- лесно да се източи и промие през пробката....
Абе накарай мързеливия на работа та да седне да ти дава акъл ама все пак ........


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Чет 28 юни 2007 12:45


joker написа:Аз не съм оглеждал внимателно ама няма ли пробка за източване???...обикновено я правят там където се събират гадориите

Не е ли по- лесно да се източи и промие през пробката....
Абе накарай мързеливия на работа та да седне да ти дава акъл ама все пак ........

Принципно си прав,ама нали имам и газова бутилка надлъжно в резервоара,а пък тя закрива капачката,там където са помпата и маркучите,ама сигурно и така може.Може да се окаже по-лесно да сваля газ.бутилка,отколкото резервоара.

Казвайте сега - има ли пробка пластмасовото чудо?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Чет 28 юни 2007 13:00


Аммм, май няма! Тя би трябвало да е отдолу пробката, в най-ниската точка. Резервоара отдолу обаче е гладък, като исключим оребряванията за споменатите шини.
Поне на Пассата, де, но не мисля, че на Голфа ще е по-различно.
Доколкото съм гледал, Андрьо, би трябвало да излезе като махнеш шините и с леко завъртане, за да може да издърпаш и гърловината за зареждане, но там има доста маркучлета... не знам как се разкачват ... и по-сложното - как се закачват после!
Тясничко ми изглежда за бъркане с ръка


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Чет 28 юни 2007 13:07


Абе извинявам се за простотията ....ама не мисля,че е невъзможно да се направи пробка ако няма........дали няма да е по-лесно и по-удобно...поне периодично човек може да си източва утаената водичка вместо да налива спирт ..........още повече и мъзгочите ще изтекат...Това може и да е глупост???Приемам веднага упреците !!!!


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Чет 28 юни 2007 13:48


За маркучлетата - отварял съм един път помпата,заради бензиномера...тегава работа,ама знам как :wink: .Мерсаж за отговорите.


Потребителски аватар
IVD
Мнения: 352
Регистриран на: Съб 12 мар 2005 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот IVD » Чет 28 юни 2007 13:59


Резервоара няма пробка. По-добре не си и правете да не се изнедате някоя сутрин :shock ! По темата: в багажника откачаш тръбите на помпата и кабелите;сваляш задната гума; горе където е капачката има една метална гривна; ще гледаш някъде по "гърлото" има болт, мисля 10; след това махаш скобите който го държат отдолу мисля пак с 10 ключ!
Най-добре се мие с пароструйка :lol:


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Чет 28 юни 2007 14:04


само да вметна нещо което сме дискутирали с никси,че след сваляне на гърловината вероятноста от ръжда е поне 70% :idea:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 225 госта