Какви накладки отзад ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
RadoSi
Мнения: 156
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 1:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Какви накладки отзад ?

Мнениеот RadoSi » Сря 04 юли 2007 17:22


Здравейте,
имам едно такова питане, отзаде накладките ми са по малки и 1 см от края на диска не се ползва и саответно е райдив и е грозно. Колата е г3 гти. Това едва ли е нормално макар че майсторите казаха че е ;)
Има ли смисал да пипам нещо и кое да сменя - по-малки дискове или по големи накладки .. иначе колата си спира чудесно само дето райдата ме ядосва ;) .. искам да ми е ласкавичко :oops:




Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнениеот petko5 » Сря 04 юли 2007 19:02


Ако дисковете нямат ръбове по повърхноста на диска, сменяй само накладките, ако има пак не е фатално :wink:
Ако не се лъжа, изписано е много във форума за спирачната система :!:
Твоите дискове и накладки са като нови в сравнение с мойте :) , Споко карай и не се притеснявай :drive


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Какви накладки отзад ?

Мнениеот joker » Чет 05 юли 2007 12:10


RadoSi написа:Здравейте,
имам едно такова питане, отзаде накладките ми са по малки и 1 см от края на диска не се ползва и саответно е райдив и е грозно. Колата е г3 гти. Това едва ли е нормално макар че майсторите казаха че е ;)
Има ли смисал да пипам нещо и кое да сменя - по-малки дискове или по големи накладки .. иначе колата си спира чудесно само дето райдата ме ядосва ;) .. искам да ми е ласкавичко :oops:

Колега райдив значи ли ръждив????
Сменяй не заради ръждата....и не заради начина на спиране.....ако разбира се вече не е късно и ще се наложи да сменяш и дискове.....
и много здраве на онези дето ти казват,че е нормално да трие(сиреч износва) само част от диска!!!!......и не ходи вече при тях!


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какви накладки отзад ?

Мнениеот andro_ » Чет 05 юли 2007 14:51


joker написа:
RadoSi написа:Здравейте,
имам едно такова питане, отзаде накладките ми са по малки и 1 см от края на диска не се ползва и саответно е райдив и е грозно. Колата е г3 гти. Това едва ли е нормално макар че майсторите казаха че е ;)
Има ли смисал да пипам нещо и кое да сменя - по-малки дискове или по големи накладки .. иначе колата си спира чудесно само дето райдата ме ядосва ;) .. искам да ми е ласкавичко :oops:

Колега райдив значи ли ръждив????
Сменяй не заради ръждата....и не заради начина на спиране.....ако разбира се вече не е късно и ще се наложи да сменяш и дискове.....
и много здраве на онези дето ти казват,че е нормално да трие(сиреч износва) само част от диска!!!!......и не ходи вече при тях!

На тройката отзадИ се износва само отвътре и наистина отгоре остават някакви милиметри,които не се износват.


Потребителски аватар
RadoSi
Мнения: 156
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 1:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот RadoSi » Чет 05 юли 2007 15:29


няколко човека с гти вече ми казват 4е е така .. явно ще си карам така ;)


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Чет 05 юли 2007 15:41


RadoSi написа:няколко човека с гти вече ми казват 4е е така .. явно ще си карам така ;)

ДиКСовете отзад на тройката са скъпи,защото играят ролята и на главина.Ако тръгнеш да ги сменяш се сменят с лагерите.Прави си сметка.И аз съм с дискове,и моите са износени така,даже ми просвирват.Ама не са сини и не смятам да ги сменям скоро.


Потребителски аватар
VeilSide
Мнения: 856
Регистриран на: Нед 13 авг 2006 5:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VeilSide » Чет 05 юли 2007 19:29


сменяй всичко. и моите бяха така. Сложих АТЕ дискове + АТЕ накладки. Колегата има право, сменят се и лагерите


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Чет 05 юли 2007 19:40


А на четворката се сменят само дисковете.Затова на четворката са по-евтини mhihi.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 220 госта