леко бучене - възможности?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

леко бучене - възможности?

Мнениеот slav » Чет 05 юли 2007 18:19


От два дни хващам едно леко бучене, по-точно нещо между бучене и свирене но не могга да установя от къде идва, а до сега го нямаше. Появява се точно преди да стигна 80 км/ч и малко след тая скорост се изгубва после при връщането отново се появява там а по-надолу пак се губи. Прилича ми на лагер но не знам как да съм сигурен, а още по малко не мога да разбера преден или заден е това. Как да го установя? При плавни завои наляво и надясно леко заглъхва при завиване наляво. Ако някой колега е имал такива проблеми да помага :)




Потребителски аватар
T.Spark
Мнения: 309
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна VW Golf III 1.8 ABS GT

Re: леко бучене - възможности?

Мнениеот T.Spark » Чет 05 юли 2007 21:36


slav написа: При плавни завои наляво и надясно леко заглъхва при завиване наляво. :)


Нещо не разбрах. Заглъхва при ляв и десен или само при ляв?

А и тези завои при посочените скоростили ги правиш?


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Чет 05 юли 2007 23:12


Само при ляв заглъхва. Всъщност не точно завой а люшвам леко колата наляво и надясно при скоростта при която го прави естествено.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Пет 06 юли 2007 9:25


Май лагер ще сменяш :cry:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пет 06 юли 2007 9:38


Една възможност с два варианта.......ако бученето е отзад заден лагер ако е отпред преден....натоварването на завоя ти показва кой лагер е..на ляв завой се товари десния(бучи),на десен завой обратно....при тази скорост която описваш бучат точно лагерите....


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Пет 06 юли 2007 11:04


Май наистина на лагер отиват нещата. Мисля да покарам още за да се разфучи повече и да е ясно от къде точно идва. Преди малко пробвах като вдигна всяко от колелата на крика да слушам като завъртя. Предните ако са не мога да разбера защото се въртят заедно с полуоските и не мога да ги завъртя по-силно, но не можах да разбера да има нещо нередно .... но ... ми направи впечатление на задните - задна лява като я завъртя и се чува някак си лагера тихичко едно такова ффффффффф /малко като на сухо/, а задна дясна колкото и да я въртя това тихичко фффф не мога да го хвана просто някак си се върти абсолютно безшумно. Та се чудя дали не е тоз заден лагер отляво, ама май ще е най-добре да я покарам още и тогава ще стане ясно. На служебната се бешее прецаквал заден лагер и като че ли нещата тръгнаха по подобен начин и накрая виеше като тролей още като подмине 30-40 км/ч, но моята за сега само на 80 го прави и нагоре изчезва или поне само там е най-отчетливо.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пет 06 юли 2007 11:46


slav написа:Май наистина на лагер отиват нещата. . Преди малко пробвах като вдигна всяко от колелата на крика да слушам като завъртя. Мисля да покарам още за да се разфучи повече и да е ясно от къде точно идва Предните ако са не мога да разбера защотосе въртят заедно с полуоските и не мога да ги завъртя по-силно, но не можах да разбера да има нещо нередно .... но ... ми направи впечатление на задните - задна лява като я завъртя и се чува някак си лагера тихичко едно такова ффффффффф /малко като на сухо/, а задна дясна колкото и да я въртя това тихичко фффф не мога да го хвана просто някак си се върти абсолютно безшумно. Та се чудя дали не е тоз заден лагер отляво, ама май ще е най-добре да я покарам още и тогава ще стане ясно. На служебната се бешее прецаквал заден лагер и като че ли нещата тръгнаха по подобен начин и накрая виеше като тролей още като подмине 30-40 км/ч, но моята за сега само на 80 го прави и нагоре изчезва или поне само там е най-отчетливо.

Не прави тази глупост защото ще сменяш и главина!!!като ти превърти лагера върху главината се появяват неравности които пречат за плътното лягане на новия лагер!!!!Сменяй заден ляв лагер!


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Пет 06 юли 2007 12:40


Е аз смятам да го покарам малко, колкото по-ясно да се хване, а не да прекалявам със слушането на "музиката" :D Номера е, да не стане така, че да сменяме здрави лагери щото като четох подобни теми на колеги се оказа че и такива случаи е имало.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 213 госта