Как решавате проблема с жегата в колата ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
napster
Мнения: 1158
Регистриран на: Съб 23 дек 2006 18:29
Автомобил: BMW E30
Двигател: 1.6 LPG
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот napster » Пет 20 юли 2007 9:53


Има една екстра Термотроник има я във Вентото на един познат. Не прави студено, че да ходят бели мечки в колата (както с климатика), но поне поддържа някаква по- прилична температура (усеща се разликата като се пусне). Сега остава някой да каже дали може да се монтира такова нещо и на наще коли и колко ще струва!!!




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пет 20 юли 2007 9:56


napster написа:Има една екстра Термотроник има я във Вентото на един познат. Не прави студено, че да ходят бели мечки в колата (както с климатика), но поне поддържа някаква по- прилична температура (усеща се разликата като се пусне). Сега остава някой да каже дали може да се монтира такова нещо и на наще коли и колко ще струва!!!


автоматтично парно за лятото ? :shock


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот relaxxx » Пет 20 юли 2007 10:45


Абе аз на последък съм развил една мноо странна зависимост. Мразя да се варя в задръстванията, направо ощръклявам като нагнети вътре, обаче ми се налага, щото като пусна климатика и то така фучи студ че само за 2-3 минути главата почва да ме цепи титанично, в момента в който го спра и главата спира да ме боли. Та го пускам за 1-2 минути да отвърне и го спирам иначе свят ми се завива. А преди си бичеше 24/7 ам нещо съм се повредил... бла


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот connor cane » Пет 20 юли 2007 11:27


relaxxx написа:Абе аз на последък съм развил една мноо странна зависимост. Мразя да се варя в задръстванията, направо ощръклявам като нагнети вътре, обаче ми се налага, щото като пусна климатика и то така фучи студ че само за 2-3 минути главата почва да ме цепи титанично, в момента в който го спра и главата спира да ме боли. Та го пускам за 1-2 минути да отвърне и го спирам иначе свят ми се завива. А преди си бичеше 24/7 ам нещо съм се повредил... бла
Пробвай да го пуснеш на 1-ва степен на вентилаторите и на по-висока температура - копчето да е по средата между синьото и червеното. Верно е много гадно да те надуха климатик - главобол, настинка, синузит, пневмония чак може да си докараш....
Затова - кола без климатик - прозорците до долу - шибидаха отворен - музиката пусната (не на макс :oops: -да не затвърждаваме мнението за гофаджиите) - и гаааааааЗ!!! Потиш се и сваляш килограми -какво по-хубаво от това :Mr Green Fun :drive :don't worry :kiss_ohaa:


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Пет 20 юли 2007 13:15


Направо е ужас без клима :cry: В жегите направо ме е срам като сляза от колата и целиа ми гръб е мокър :insane


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот connor cane » Пет 20 юли 2007 13:29


bomber написа:Направо е ужас без клима :cry: В жегите направо ме е срам като сляза от колата и целиа ми гръб е мокър :insane
Е - то и с климатик седалката ти запарва и пак ти се поти гърба и задника. Е - не чак толкоз де :oops:


Потребителски аватар
maiz
Мнения: 1558
Регистриран на: Нед 01 юли 2007 7:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maiz » Пет 20 юли 2007 14:00


connor cane написа:
bomber написа:Направо е ужас без клима :cry: В жегите направо ме е срам като сляза от колата и целиа ми гръб е мокър :insane
Е - то и с климатик седалката ти запарва и пак ти се поти гърба и задника. Е - не чак толкоз де :oops:
То без това не може , все пак сме шофьори на голф-ове:))))


Потребителски аватар
420
R.I.P. High Roller
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 22:55
Автомобил: Golf Mk1
Двигател: DX
Местоположение: София

Мнениеот 420 » Пет 20 юли 2007 16:02


connor cane написа:
relaxxx написа:...музиката пусната (не на макс :oops: -да не затвърждаваме мнението за гофаджиите) - и гаааааааЗ!!! Потиш се и сваляш килограми -какво по-хубаво от това :Mr Green Fun :drive :don't worry :kiss_ohaa:


офтопик, но това с музиката ме изкефи! класически пример: на светофара си с музичката, намаляваш я за да не дразниш, но на този до теб не му пука и оставя техното/чалгата да гали нервите ти докато светне зелено.


Потребителски аватар
SBobi
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 29 мар 2007 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София. Аudi A3 AHF 110hp

Мнениеот SBobi » Пет 20 юли 2007 16:33


имаш климатик - навън е яко жега, а в колата ти е страхотно, прозорците затворени и т.н караш и ти е гот! Обаче никой не мисли после? Слизаш от 16-20 градуса на 35-40 градуса и кво става директно падаш като круша или хвашташ някоя болест, а и на всичкото отгоре докато ти е било хладно и задника ти не е бил изпотен след слизането ти за секунди бликваш в пот целия!!!!
Извод - карай си без климатик така че тялото ти да не е подложено на резки промени на темепратурата, че Пирогов стачкуват :)
А за да не ми се сърдят колегите с климатиците пускайте си ги леко да не духат пряко във вас и изстудявайте с около 7-8 градуса по ниско от външната темп!


Потребителски аватар
sundy
Мнения: 224
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 7:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна, морето и... нема риба :(
Контакти:

Мнениеот sundy » Пет 20 юли 2007 18:33


Във връзка с жегите се разтърсих и намерих това - http://www.emagazin.bg/index.php?m=327& ... 12V&zoom=1
Дали някой е ползвал и дали върши задоволителна работа :?:


Потребителски аватар
VW-fenka
Мнения: 3007
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Мнениеот VW-fenka » Пет 20 юли 2007 19:06


sundy написа:Дали някой е ползвал и дали върши задоволителна работа :?:

Задоволителна работа в тези жеги върши само климатика :да: :drive


Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Gesha_GTI » Пет 20 юли 2007 21:22


Джамците или и двата или само шофьорския до доло ръката от вънка да се охлажда и тва е и понякога парното на 1ва степен на студено :wink: Жега е ама кво да се прави аз и да е студено и без тва се потим от адреналинеца такаче много не ми прави впечатление :wink:


Потребителски аватар
sundy
Мнения: 224
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 7:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна, морето и... нема риба :(
Контакти:

Мнениеот sundy » Пет 20 юли 2007 23:22


VW-fenka написа:
sundy написа:Дали някой е ползвал и дали върши задоволителна работа :?:

Задоволителна работа в тези жеги върши само климатика :да: :drive

Ама като си немам (и нема да имам :( ) това чудо върши ли достатъчно задоволителна работа :evil:


ТРАКТОРИСТА GL
Мнения: 115
Регистриран на: Сря 04 окт 2006 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ТРАКТОРИСТА GL » Съб 21 юли 2007 0:07


Не е толкова голяма одисеята без климатик. Гадно е само в началото като влезнеш. Директно сваляне на джамовете и колкото повече газ, толко повече хлад :wink:


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Мнениеот Glove » Съб 21 юли 2007 2:29


sundy написа:
VW-fenka написа:
sundy написа:Дали някой е ползвал и дали върши задоволителна работа :?:

Задоволителна работа в тези жеги върши само климатика :да: :drive

Ама като си немам (и нема да имам :( ) това чудо върши ли достатъчно задоволителна работа :evil:


То работа не върши ама ще ти разбърка топлия въздух! Изхода е да си сложиш климатик.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта