Въпрос: Vw Golf III 90 Коня моно инжекция

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Въпрос: Vw Golf III 90 Коня моно инжекция

Мнениеот feniksgod » Нед 22 юли 2007 18:24


Интересува ме гумите на голфа са 195/50 максимума поне така пише на капачката за зареждане на бензин, гумите са Continental PREMIUM CONTACT значи аз мисля така по голямо петно на пътя и по малък въртящ се момент отколкото на стандартните гуми за golf защото по трудно ще бъде завъртането на по големите гуми така че набирането на колата се намалява, НО съм се сетил и друго по малката гума при завъртане се превъртане много повече пъти отколкото по голямата та ширина гума абе много неща си мисля и се чудя затова питам :D
Значи баща ми сега е сложил такива гуми и лети джанти само че според мен така е намалил ускорението на колата и съответно нейната TOP SPEED скорост :) затова по какъв начин двигател от 1992 на кола Vw Golf III 90 Коня моно инжекция може да се дигне въртящия се момент и конските сили и моля нека коментарите са и със горе долу цени и също ако някой разбира така ФИЗИКА да обясни за по широките гуми какви минуси носят
П.П Знам че стабилността на колата е по-голяма с по широки гуми




Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Нед 22 юли 2007 18:36


Аз и доста колеги караме с 205/40-17" и мисля, че няма никаква негативна промяна - колата нито е по-мудна, нито гори повече.... Поне аз не усещам разлика :wink:


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Мнениеот feniksgod » Нед 22 юли 2007 19:20


205/ 40 - 17" :shock
Тези гуми как ще се сложат на Golf max-а е 195/50 лично съм го гледал
Извинете за глупавичките въпроси но както бях оточнявал преди колата е на баща ми засега аз само подразбирам малко :?
А и ме итересува попринцип има ли начин да се дигне мощността на този Golf знам за чип тунинга но без турбо този чип тунинг не върши почти никаква работа поне така мисля :?: затова няма ли друг начин за дигане на мощността на колата
П.П И пак си мисля че това с гумите си е чиста ФИЗИКА


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Нед 22 юли 2007 19:46


Май всичко си знаеш, що питаш тогава?? :roll: Чипът върши работа и без турбо, но резултатът е много по-малък.
ЕТО как стои Голф 3/Венто с тия гуми:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

П.П. Я ни обясни сега за "физиката" :lol: :wink: Колко пъти седмично имате, по колко часа и какво толкова и изучавате, че те е обвзела... :wink:

П.П.2. Мога да ти покажа и снимки с 18"ки 235/35-18", но предполагам вече си наясно...

П.П.3. Има много начини да се повиши мощността с малко или повечко, всичко опира до пари, разглобяване, труд... и е за сметка на нещо - обикновено надеждност и издръжливост! С 5лв. не става, отсега да ти кажа :wink:


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Мнениеот feniksgod » Нед 22 юли 2007 20:10


Еми за физиката мразя я да ти кажа :lol: благодаря за снимките ама я виж тази
Изображение
Нема начин според мен по големи просто гумите немогат да се завъртят напълно а и отзад колата ще се разчекне от по големите мисля че трябва някаква допълнителна щанга да се сложи за да държи иначе ще куца с двата задни крака :lol:


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Нед 22 юли 2007 20:15


Ох, стига, стига... че почна вече да говориш глупости! Аз ти показвам как стават нещата на практика, ти си измисляш теории на конспирацията! НИЩО не се променя със 17-ки гуми... просто те са много по-ниски и външният им диаметър е (почти) същият като на 13, 14, 15 и 16-цоловите, за сметка разбира се на височината на гумата. Мисля, че достатъчно ясно се вижда!
Изображение

Никакви щанги, разпънки и тем подобни щуротии - кой ти пълни главата с тия недомислици????

Като гледам, май освен физиката, мразиш и граматиката :lol: :wink:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BobbyTarantino, ogogin и 289 госта