Вибрация в педалите и волана,светна лампата на ABS-а-Решено

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ugly
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Вибрация в педалите и волана,светна лампата на ABS-а-Решено

Мнениеот ugly » Вто 14 авг 2007 9:27


Здравейте колеги, карам си онзи ден и изведнъж педалите и волана започнаха да вибрират и то доста осезаемо. След около 10-ина км ми светна и лампата на ABS-а. Свети известно време (около 2-3 минути), после изгасне, после пак светне и така. А при вибрациите не забелязах нито някаква цикличност нито някаква последователност, и като давам газ и като натискам спирачката, и по инерция пак се усещат, само на място не се появяват. Дали има връзка между двете неща и каква може да е причината? Така или иначе ще ходя на диагностика за ABS-а, но реших да попитам дали тази комбинация от обстоятелства се случвала на някого от вас. За ABS изчетох каквото намери търсачката и горе долу ми стана ясно какво да очаквам - прекъснат кабел или датчик за смяна, но за вибрациите нищо не намерих. Колата е Г3 1.6 АФТ 97 г. Благодаря предварително.

Последна промяна от ugly на Сря 22 авг 2007 9:06, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Вто 14 авг 2007 9:54


Лампата е следствие, вибрацийте са най-вероятно причина за проблема, който я е "светнал"... Потърсете с добър майстор причините за вибрацийте... Като ги отстраняваш погледнете още какво е станало, че да светне лампата и отстранете и това...

П.П. Както го описваш ми прилича на проблем с предна гума, защо не минеш през някоя по-читава гумарна да огледат гуми/джанти, да ги завъртят на баланс-машината... Може да огледате и датчиците отгоре-отгоре, докато са свалени колелата...


Потребителски аватар
ugly
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот ugly » Вто 14 авг 2007 9:59


А има ли вероятност да са се свършили накладките (ще ги погледна довечера), и това да е първопричината?


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Вто 14 авг 2007 10:03


Накладките също ги вижте при гумарите, но крив/спукан диск или дори отлепено феродо не би трябвало да причиняват точно такива вибраций, като описаните от теб...

П.П. Вибрацийте увеличават ли се, съпроводени ли са от шумове при спиране? Да не са се появили след екстремно спиране? Лампата може да угасне след елементарно почистване и понаместване на датчика/буксата, вибрацийте според мен са породили проблема, който е "светнал" лампата...


Потребителски аватар
ugly
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот ugly » Вто 14 авг 2007 10:18


kokovanev написа:Накладките също ги вижте при гумарите, но крив/спукан диск или дори отлепено феродо не би трябвало да причиняват точно такива вибраций, като описаните от теб...

П.П. Вибрацийте увеличават ли се, съпроводени ли са от шумове при спиране? Да не са се появили след екстремно спиране? Лампата може да угасне след елементарно почистване и понаместване на датчика/буксата, вибрацийте според мен са породили проблема, който е "светнал" лампата...


Не съм забелязал да се увеличават, но си ги има. Шум при спиране няма, а и не си спомням да съм спирал екстремно. Не бях карал колата 5 дни и когато я подкарах се появи проблема. Преди това си работеше добре.


Потребителски аватар
kam_tod
Мнения: 1102
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 23:59
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот kam_tod » Вто 14 авг 2007 19:54


Дано само да не е самия АБС.


Потребителски аватар
ugly
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот ugly » Сря 22 авг 2007 9:05


Проблема е решен. Вчера смених предни дискове и накладки и вибрациите секнаха. Накладките бяха почти свършили, а и дисковете имаха добре оформен ръб. Относно АБС-а - кабела на датчика на предно дясно колело беше леко оголен. Изолирах го добре и сега лампата не свети ноу мор :) .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта