Golf 4 - Настройка на Ел. огледала - местят се и двете?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Red Devil
Мнения: 243
Регистриран на: Пет 25 фев 2011 18:45
Автомобил: MK4
Двигател: ASV+
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Red Devil » Съб 23 мар 2013 18:27


Да вдигна темата за така наречената екстра или бъг според някои.
Онзи ден както си карах, някакъв идиот от насрещното явно, за да заобиколи дупка влезе в моята лента, но за щастие се разминах само с малкото зло. Удари ми огледалото и стъкълцето му изхвърча.
Вчера си сложих ново стъкло, врътнах копчето на L, за да го наглася и какво да видя... дясното започна да се върти заедно с лявото :neutral
От 2 години карам Голфа и главата си режа, но такова нещо като "синхронно местене" досега нямах.
Започвам да се чудя, защо хората си дават парите за разни диагностични софтуери след като нещата се получават само от един удар.
Сега слизам долу с една бухалка и ще пробвам да активирам и автоматичното им прибиране. :Mr Green Fun




Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот kn9453 » Съб 12 окт 2013 20:15


И при мен се "активира" тази "ЕКСТРА" само че след като ми откраднаха огледалата :death (ко..та гадни) !!!
Ако някой иска да му "активирам" тази екстра - правя го безплатно!!!


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: ел огледала на голф 4

Мнениеот bEcREATIVE » Пон 04 авг 2014 10:29


Темата е стара, но нека ви кажа какво се случи при мен. Значи в момента и при мен с лявото огледало се мести и дясното, но проблема не ми дойде от сваляне на акомулатор, а от намокряне. Преди 3 дни ходих до село, и оставих колата с отворени прозорци, тъй като един срамежлив приятел, не искаше да влезе в двора. Само че, ей го на заваля, а аз се бях хванал на лаф за 5-10 минути и като влязох в колата както се досещате по вратата си имаше доволно вода. Вчера забелязах, че ми се е появила тази "екстра". :( Много нелеп и глупав начин да си я докарам :scare3 Сега бих искал да попитам, има ли вече някакво решение на проблема и кой как се е справил или не с него?

Поздрави!


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: ел огледала на голф 4

Мнениеот kn9453 » Пон 04 авг 2014 19:56


е ти нямаш проблем това си "екстра" според "разбирачите" от тази тема!!! :mhihi


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: ел огледала на голф 4

Мнениеот Vag_activator » Пон 04 авг 2014 20:38


Ако някой не му харесва екстрата за огледалата,за 20лв мога да му я разваля с едно пускане на VDS_PRO.
Хайде сега да видим колко са желаещите,и колко са бърборковците!

(И това със смяната на акумолатора,може да го забравите защото това са записани стойности в комфорт модула на колата и не са енерго зависими!По тази логика,след махане на акумолатора,тя колата ще си забрави всички ключове и няма да иска да се отключва повече от дистанционното....)


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Golf MK4 ел. огледала?

Мнениеот apolon » Пон 04 авг 2014 22:35


!По тази логика,след махане на акумолатора,тя колата ще си забрави всички ключове и няма да иска да се отключва повече от дистанционното...

Аз имах такъв проблем.За секунда остана без ток и после проблем с имобилайзера-пали и веднага гасне.При опит за вход с ВАГКОМ-входа към компа -блокиран.Оказа се че има някаква допълнителна защита срещу кражба.От представителството на VW в Русе ми казаха цена за ремонта 700.Оправих я случайно,как става-тайна.Така ,че спирането на тока понякога води до :banghead


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: ел огледала на голф 4

Мнениеот kn9453 » Вто 05 авг 2014 5:50


Vag_activator написа:Ако някой не му харесва екстрата за огледалата,за 20лв мога да му я разваля с едно пускане на VDS_PRO.
Хайде сега да видим колко са желаещите,и колко са бърборковците!


При първа възможност ще се възползвам от предложението ти!


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf MK4 ел. огледала?

Мнениеот Vag_activator » Вто 05 авг 2014 8:11


Аз на моята лична кола,не съм махал екстрата защото я разбирам така:
Когато карам аз,който съм 1.87 и огледалата са нагласени както трябва и всичко е ок.
Обаче вечерта пиете 4-5 бири,и давате колата да я кара приятелката ви която е 1.60 примерно висока.Тя сяда и мърда лявото огледало (с което се смъква и дясното) и започва да кара.
На сутринта,ставам аз и заминавам на работа и вдигам само лявото огледало колкото е нужно и дясното съответно си идва както трябва.

Кое не му е хубавото на ектрата (синхрон на огледалата).Аз съм доволен от ектрата!
А както каза един колега горе,не си спомням кога последно съм гласил огледала...Може да е било даже преди 2-3 години.


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: ел огледала на голф 4

Мнениеот bEcREATIVE » Вто 05 авг 2014 10:43


Vag_activator написа:Ако някой не му харесва екстрата за огледалата,за 20лв мога да му я разваля с едно пускане на VDS_PRO.
Хайде сега да видим колко са желаещите,и колко са бърборковците!



В Русе си чак... Не мислиш ли, че по този начин се натварва по някакъв начин механизма на огледалата, уж трябва да мести едно а мести две... ?


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf MK4 ел. огледала?

Мнениеот Vag_activator » Вто 05 авг 2014 11:22


Има хора си активират автоматично заключване при вдигане на 15км/ч.Там има износване на 5 машинки,и въпреки това си го активират.И съм далеч от мисълта,че гласиш всеки ден огледала! :th_up :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf MK4 ел. огледала?

Мнениеот vanesto » Вто 05 авг 2014 14:04


Vag_activator написа:Когато карам аз,който съм 1.87 и огледалата са нагласени както трябва и всичко е ок.
Обаче вечерта пиете 4-5 бири,и давате колата да я кара приятелката ви която е 1.60 примерно висока.Тя сяда и мърда лявото огледало (с което се смъква и дясното) и започва да кара.
На сутринта,ставам аз и заминавам на работа и вдигам само лявото огледало колкото е нужно и дясното съответно си идва както трябва.

Кое не му е хубавото на ектрата (синхрон на огледалата).Аз съм доволен от ектрата!

И ние сме така с жената, понеже тя я кара през деня до работа, а аз вечер и през уикендите, много по-удобно е така. Вместо да нагласяш две огледала, нагласяш лявото, а дясното само си идва на място. Освен нагоре и надолу и странично ги въртим /кога ли ще ги развалим/.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 ел. огледала?

Мнениеот w_smith » Чет 07 авг 2014 9:32


Аз направо не мога да повярвам, че има хора, които смятат ефекта за дефект.
ПП и на шкодите са така. Даже го пише в упътването.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Golf MK4 ел. огледала?

Мнениеот kn9453 » Чет 07 авг 2014 19:18


w_smith написа:Аз направо не мога да повярвам, че има хора, които смятат ефекта за дефект.

.... "ефекта" се появява след 15години, или като при мен след кражба на огледалата :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Golf_Gogo
Мнения: 147
Регистриран на: Съб 05 юли 2014 14:41
Автомобил: Passat Alltrack B8 + Golf 4
Двигател: 2_0 TDI DFCA + 1_6 16V BCB
Местоположение: гр. София

Re: Golf MK4 ел. огледала?

Мнениеот Golf_Gogo » Пет 08 авг 2014 8:42


Ами при мен все още го няма въпросният "ефект" - специално снощи проверих. Та ако се появи (което няма никак да ме радва), значи работата е ясна ...


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 ел. огледала?

Мнениеот w_smith » Пет 08 авг 2014 9:53


Пичове, даже има копчета за ел. огледала с позиции - подгряване, л+д, д и подгряване.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: loopci и 269 госта