Golf 4 - Настройка на Ел. огледала - местят се и двете?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
grozmaistor
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 21 май 2009 14:30
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6SR AKL
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот grozmaistor » Сря 22 юни 2011 12:53


pedalchobaba написа:На моя Голф означенията са като тези на снимката долу. И работеше според означенията L - ляво, R - дясно. Никакви "синхронизации" и "екстри". Когато е в едно от тези положения не е необходимо да задържаш джойстика. Слагаш го на едното от двете и със страничното му натискане в която и да е от посоките се корегира положението на огледалото на което сочи. След това коня отиде в реката.
Намерих книжка, защото нямах, и такова нещо, което Харалампи пише за синхронизация, не открих.
Продължавам да твърдя, че това е бъг на модула и който, каквото и да ми говори не може да ме убеди по никакъв начин в обратното. Не е възможно на три коли да работи по един и същи начин и след някаква интервенция да се промени на две от тях. Като чета мненията преди мен, виждам, че не съм само аз. Опитвам се да открия в Мрежата как да си върна първоначалното положение, но едиственото, което открих до момента в един руски сайт е, че оправия няма, трябва да се подмени модула на управление с нов. А той сигурно струва колкото колата.
Друг е въпроса, че на "ъпдейтнатите" ми коли, синхронизираното въртене на огледалата не е съвсем точно.
Изображение


Здравейте,
тук и аз реших да се намеся. От известно време следя темата и главно спора между педалчобаба и харалампи, който спор ми е интересен, но и забавен защото е в границите на нормалното общуване.
Искамд а споделя че последния коментар на педалчобаба напълно го подкрепям по отношение на таова че съвсем същото се случи и с моята кола. В последвстиве мой приятел който си купи пасат 5-ца започна да ме убеждава че всъщност винаги е било така и че е е екстра която не съм бил осъзнал. Истината за мен е че наиситна работеха поотделно не синхронизирано, а и бутонът ми изглежда по същия начин както на снимката на педалчобаба. По принцип ми харесва идеята за синхронизация на двете огледала но имам съмнения че не работи съвсем читаво - тоест като ги връщам май не се връщат какот са били. Това ще го проверя допълнително.




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот icefire » Сря 22 юни 2011 13:00


Колега Haralampi, твоята кола откъде е внесена? Може би има разлики в колите за различните пазари. Примерно, голфовете в Белгия много често имат волан, който у нас е много непопулярен, даже почти не се срещат коли с него. Възможно е ектрата да е типична само за определени страни. Моята Бора е швейцарска и в книжката екстрата си е описана съвсем ясно. Някой път ще я сканирам, за да покажа, че не си измислям. Иначе при мен като врътна джойстика в посока L или R, той си остава в тази позиция и няма нужда да се задържа.

И това пак не обяснява защо при някои колеги дълго време огледалата се регулират по отделно и в даден момент изведнъж тръгват двете заедно.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Haralampi » Сря 22 юни 2011 13:16


icefire написа:Колега Haralampi, твоята кола откъде е внесена? Може би има разлики в колите за различните пазари. Примерно, голфовете в Белгия много често имат волан, който у нас е много непопулярен, даже почти не се срещат коли с него. Възможно е ектрата да е типична само за определени страни. Моята Бора е швейцарска и в книжката екстрата си е описана съвсем ясно. Някой път ще я сканирам, за да покажа, че не си измислям. Иначе при мен като врътна джойстика в посока L или R, той си остава в тази позиция и няма нужда да се задържа.

И това пак не обяснява защо при някои колеги дълго време огледалата се регулират по отделно и в даден момент изведнъж тръгват двете заедно.


Leverkusen :)
И при мен екстрата е описана пределно ясно и конкретно. В немските форуми обаче също споменават, че не при всички Г4 е така "по рождение". Може би е екстра включена само в някой пакети или пък от определена година нататък....

Но за мен фактът, че е описана изрично в инструкцията, а и това, че при почти всички VAG коли от този век е така, а при някои както дадох пример и снимка по-горе - е и изрично обозначено на джойстика - е напълно достатъчен за да спрем да го наричаме "бъг" и "проблем" независимо по руските форуми какво пише и кой майстор какво бил казал, защото иначе и климатроника е бъг, който ако смениш модула с такъв от климатик - ще се "оправи" mhihi

Иначе не знам защо при мен не се задържа... или дефект или отново разлика между модел-годините...


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот icefire » Сря 22 юни 2011 13:43


Ако не се лъжа, в моята книжка ектрата е със звездичка, т.е. не всички модели я имат. Само че това пак не отговаря на въпроса защо при някои просто се появява от нищото, при това няколко години по-късно, и то след смяна на акумулатор или някакъв друг ремонт по управлението на огледалата.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Haralampi » Сря 22 юни 2011 13:49


icefire написа:Ако не се лъжа, в моята книжка ектрата е със звездичка, т.е. не всички модели я имат. Само че това пак не отговаря на въпроса защо при някои просто се появява от нищото, при това няколко години по-късно, и то след смяна на акумулатор или някакъв друг ремонт по управлението на огледалата.


Вероятно настройка запаметена някъде, която по някакви причини в даден момент се рестартира...

Иначе мога да си представя, че Г4 без ел. огледала я няма тази екстра със сигурност, да ;)


Потребителски аватар
marty_205
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 18:32
Автомобил: vw touran TDI
Двигател: BKC 1900
Местоположение: Варна

Re:

Мнениеот marty_205 » Сря 27 юли 2011 22:06


dogggg написа:"лявото мести и дясното"-и при мене е така,нема да се коркаш това е нормално,по-скоро преди си имал проблем(с джойстика за управление може би).

не мога да се съглася с това.като купих колата миналия октомври(за 2010г. става въпрос)всяко огледало си работеше нормално-и чак сега(май2011 г.)се "повреди" джойстика ,според теб(или п.т. "се е оправило") Ако беше така "тъпите германци" нямаше да слагат две позиции за отделно регулиране , а една :screwy


Потребителски аватар
marty_205
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 18:32
Автомобил: vw touran TDI
Двигател: BKC 1900
Местоположение: Варна

Re:

Мнениеот marty_205 » Сря 27 юли 2011 22:31


kipi написа:
nadasdi написа:
so.sec написа: не би трябвало да е кой знае какво.

Гледах един Мерцедес само с изгасването на мотора се прибраха...
И там винаги ще е разликата, че той така си е излязъл по подразбиране от завода, докато при Фолксвагените минава екстра последен клас...
пп срам как обърках името на марката, така ми се завъртяла в главата, така я написах. хубаво че в бисерите ме няма :lol:


За марката си наистина за бисерите :lol: :wink: Като го прочетох си викам - тоя човек сигурно на майтап го е пуснал ама що кавички поне не е сложил :D направо се опулих! :shock Като чуя някой да почва с "Фолц" направо ми идва да му дам един Фалц в главата :lol:

Имам познат с Пежо 307 2003та - при него с заключване на колата се прибират. мисля си че може би е била предлагана за Голф 4 (ако въобще!) едва за модел 2004!

в you tube има качени клипове ,че след препрограмиране на ключа за запалване , при Touran от 2003 нататък и Golf iv след заключване на вратите се прибират огледалата и обратното И в Автотрейд я има тази услуга ,но струвала над 180 лева.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за ел. огледала голф 4

Мнениеот pedalchobaba » Чет 28 юли 2011 15:39


Писал съм го и преди. Този джойстик като резервна част, се предлага само с четири позиции. Който е с такъв, значи по някаква причина през годините на съществуване на автомобила е сменяван, но това нищо не означава.


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Даскала™ » Нед 25 дек 2011 0:34


Изображение
Изображение

Моя джойстик е междинен на тези с 4 позици
1.L
2.0
3.R
4.символ за огледалата(явно автоматично прибиране)

Как става подгряването като нямам символ?С копчето за задното стъкло ли?!


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот red.devilll » Нед 25 дек 2011 0:38


:да: със задното.То и да има Символ ако не е заложено в инсталацията няма как да стане така за да подгрее


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Даскала™ » Нед 25 дек 2011 0:50


red.devilll написа::да: със задното.То и да има Символ ако не е заложено в инсталацията няма как да стане така за да подгрее

...щото постоянно ше грее и ше става страшно...има логика :beer
А защо не ми се прибират огледалата автоматично тогава?
И като нямам символ на джойстика сигурно ли е,че с копчето за задното стъкло се включва за огледалата или нямам подгряване на тях въобще?


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот red.devilll » Нед 25 дек 2011 1:38


Даскала™ написа:
red.devilll написа::да: със задното.То и да има Символ ако не е заложено в инсталацията няма как да стане така за да подгрее

...щото постоянно ше грее и ше става страшно...има логика :beer
А защо не ми се прибират огледалата автоматично тогава?
И като нямам символ на джойстика сигурно ли е,че с копчето за задното стъкло се включва за огледалата или нямам подгряване на тях въобще?

пускаш подгрева на задното стъкло и след около минута ако са са нагряли огледалата значи работят,ако не търси им проблема.
и да имаш символ на копчето а нямаш моторчета в огледалата,а доколкото съм запознат голф 4 нямат никога няма да се приберат.същото е да сложиш на Москвич емблема от Мерцедес и да стане Мерцедес :beer


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Даскала™ » Нед 25 дек 2011 9:33


red.devilll написа:пускаш подгрева на задното стъкло и след около минута ако са са нагряли огледалата значи работят,ако не търси им проблема.

Вечер поне се вижда,че е пуснат подгрева на стъклото - самото копче свети,но през деня често се забравя и най-вероятно предния собственик си е карал цял ден така и ги е прецакал....


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот red.devilll » Нед 25 дек 2011 16:24


сваляш стъклата и проверяваш с прбна лампа дали идва ток до тях ако идва утиваш в някой магазин и купуваш стъклата те са по 15лв бройката нови


Потребителски аватар
vankicha
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 26 дек 2011 14:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Проблем с ел.огледала Голф 4 1.6 sr

Мнениеот vankicha » Пон 02 яну 2012 12:32


От скоро съм собственик на Голф 4 1.6 sr.Проблема е че не мога да си настроя страничните огледала.Като дам на L се мести дясното а като е на R се местят и двете заедно scare.Мисля си за разменени букси(макар че повечето са направени да влизат по един начин) или просто копчето бърка командите а може и алармаджията да е осрал нещо :twisted: Като я пробвах в автосалона мисля че работеха коректно.И дугото нещо е че не знам как им се пуска подгряването.Като натисна копчето(това до аварийните светлини) тръгва само задното стъкло.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold, Google [Bot] и 75 госта