Golf 4 - Настройка на Ел. огледала - местят се и двете?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот rostislav1998 » Нед 13 мар 2011 1:02


Колегата който е пуснал темата:при мен се получи абсилютно както при теб е станало.Значи на R ми върти двете огледала като едното е по брзо (не се сещам кое) на L само лявото.Да кажа и как беше преди и за мен си беше абсолютно нормално на R само дясно нагласях а на L само ляво,на 0 се местеха и двете.Този проблем ми се появи след като ми беше притиснато лявото огледало и се беше счупило.Огледалата са с подгряване ако има значение.Надявам се някой да каже защо се получитака и как да се оправи >




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот icefire » Нед 13 мар 2011 12:28


Това не е дефект, а екстра. И при мен е така - като нагласявам дясното се движи и лявото, а на L се движи само лявото.


Потребителски аватар
Eximpo
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Eximpo » Нед 13 мар 2011 14:42


И как се прави на L да се движи само лявото, а на R - само дясното ?


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот icefire » Нед 13 мар 2011 16:36


Ми настройваш първо дясното, после лявото и готово.

Тази настройка така или иначе се прави много рядко, защо ти е да се занимаваш да модваш системата.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот hitman0013 » Нед 13 мар 2011 23:22


първо настройваш лявото/движат се и двете/ и после дясното щото е самостоятелно
Дайте малко повече инфо за символ за подгряване на огледалата


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот OvivO » Чет 31 мар 2011 20:44


Определено "екстрата" ми се появи и на мен, след като си смених дясното огледало.
Преди това се движеха автономно, след това на L --> заедно.
Но не е дразнещо, огледалата се пипат веднъж на високосна...


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот froodo » Вто 21 юни 2011 0:18


ето че екстрата не закъсня много за да дойде и при мен :shock
откачах лявото огледало и мисля че тогава се появи....проблема или екстрата,upa...или каквото и да е там :mrgreen:


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Haralampi » Вто 21 юни 2011 0:24


Екстрата действително е екстра и е описана в инструкцията на автомобила :) Защо не е била активна при някои ако наистина не е била.... не знам.


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот froodo » Вто 21 юни 2011 1:06


Haralampi написа:Екстрата действително е екстра и е описана в инструкцията на автомобила :) Защо не е била активна при някои ако наистина не е била.... не знам.

след като е описана като екстра,защо досега не беше активна при мен (може би бъг)! а как тогава се деактивира,не е ли описано?????


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Haralampi » Вто 21 юни 2011 10:40


froodo написа:
Haralampi написа:Екстрата действително е екстра и е описана в инструкцията на автомобила :) Защо не е била активна при някои ако наистина не е била.... не знам.

след като е описана като екстра,защо досега не беше активна при мен (може би бъг)! а как тогава се деактивира,не е ли описано?????


И аз това не знам - защо при някои не е работила по някакви причини до някакъв момент. Факт е, че ако отвориш книгата на колата ще я намериш описана. А и това е стандартна екстра при почти всички VAG след около 2000-та година. (Synchro elektrische Aussenspiegel). Аз намирам екстрата за много практична.

Изображение
(Skoda Fabia I)


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот icefire » Вто 21 юни 2011 23:23


Екстрата си е екстра, в моята книжка също е описана. Значи със сигурност такава е била идеята на производителя. Дали на нас ни харесва тази екстра, това е друга тема.

Обаче за мен едно нещо остава мистерия - много колеги години наред не са знаели, че я имат, докато в даден момент тя просто се появява сама... най-често след смяна на акумулатор или след някакъв ремонт по огледалата. Може би нещо се рестартира при изключването на акумулатора и после се появява....


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Haralampi » Сря 22 юни 2011 1:10


icefire написа:Екстрата си е екстра, в моята книжка също е описана. Значи със сигурност такава е била идеята на производителя. Дали на нас ни харесва тази екстра, това е друга тема.

Обаче за мен едно нещо остава мистерия - много колеги години наред не са знаели, че я имат, докато в даден момент тя просто се появява сама... най-често след смяна на акумулатор или след някакъв ремонт по огледалата. Може би нещо се рестартира при изключването на акумулатора и после се появява....


Точно така и точно същото нещо се чудя и аз. При мен си я е имало винаги.

Ако нещо не ми харесва е, че при Г4 трябва да задършиж джойстика завъртян и тогава да го натискаш накъдето ти трябва, което е малко неудобно. При Фабиа (снимката в предния ми пост) можеш да си го държиш постоянно на L+R (не се връща сам на никъде) и така е много удобно при паркирване - накланяш и двете огледала и се пазиш от ниски саксии, метални пръчки и други глупости, които може иначе да не видиш, а и много по-лесно се паркирва плътно.
Почнах да оценявам това след като се наложи пребоядисване на 2 врати заради ниска каменна саксия :banghead:


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот pedalchobaba » Сря 22 юни 2011 6:49


На моя Голф означенията са като тези на снимката долу. И работеше според означенията L - ляво, R - дясно. Никакви "синхронизации" и "екстри". Когато е в едно от тези положения не е необходимо да задържаш джойстика. Слагаш го на едното от двете и със страничното му натискане в която и да е от посоките се корегира положението на огледалото на което сочи. След това коня отиде в реката.
Намерих книжка, защото нямах, и такова нещо, което Харалампи пише за синхронизация, не открих.
Продължавам да твърдя, че това е бъг на модула и който, каквото и да ми говори не може да ме убеди по никакъв начин в обратното. Не е възможно на три коли да работи по един и същи начин и след някаква интервенция да се промени на две от тях. Като чета мненията преди мен, виждам, че не съм само аз. Опитвам се да открия в Мрежата как да си върна първоначалното положение, но едиственото, което открих до момента в един руски сайт е, че оправия няма, трябва да се подмени модула на управление с нов. А той сигурно струва колкото колата.
Друг е въпроса, че на "ъпдейтнатите" ми коли, синхронизираното въртене на огледалата не е съвсем точно.
Изображение


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот froodo » Сря 22 юни 2011 9:06


при мен също си остава на положението на което си го оставя и не се налага да го задържам....


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Ел. огледала на Голф 4

Мнениеот Haralampi » Сря 22 юни 2011 9:25


При мен обозначенията са същите (при всички Г4 са си така, което е грешно или по-точно подвеждащо), синхронизация винаги е имало и такава е описана съвсем точно и ясно в инструкцията на колата, също както при icefire, но джойстика трябва да се държи завъртян, иначе се връща в положение 0.

На първата страница има няколко линка, които ясно показват, че това е офиц. екстра при всички.
Може би тези които не са имали са били предвидени за итал. пазар - там и без това никой не ползва огледала :lol:

Не разбирам защо си си наумил, че това е бъг, при положение, че е екстра не само при всички Г4 но и при всички VAG от това и следващите поколения. Освен всичко друго е изключително полезна - виждам голяма полза и смисъл.

Де и на мен някой да ми даде още някой полезен "бъг", пък дали ще питам руснаците за мнение дали е екстра или бъг mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 159 госта