Голф 2 - задната чистачка...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
pux

Голф 2 - задната чистачка...

Мнениеот pux » Пон 26 юли 2004 11:47


Здравейте,

Значи проблема ми е такъв - както знаете задната чистачка на 2-ката се вкючва с натискане на дясното лостче на кормилото, при което започва да се движи през опредлен интервал, и по същия начин се изключва. Обаче понякога, когато я включа и започва да движи непрекъснато при което единствения начин да я изключа е да угася колата. Като постои така и запаля вече не движи. А като постои още по-дълго напр. 1 ден и си работи нормално...докато пак не ми направи същия номер. Та въпроса ми е - знае ли някой къде е проблема и как може да се отстрани?

Благодаря предварително.




Потребителски аватар
EX
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 23 юли 2004 10:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот EX » Пон 26 юли 2004 12:41


Проблема е в една пружина, която с течение на времето изпуска и двете клеми дават контакт. Решението е ново лостче с всичките му чаркове или нова пружина. Аз лично съм сложил един ластик, защото не ми се дават 50 лв. за нова джаджа :D а при мен пружината така и не се оправи.


pux

Мнениеот pux » Вто 27 юли 2004 9:11


Малко по-подробно не може ли! Една пружина - къде, каква пружина...; ластик???...


Потребителски аватар
EX
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 23 юли 2004 10:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот EX » Вто 27 юли 2004 9:31


Трябва да отвориш кутията в която се намират клемите на лостчето на чистачката. Като я разглобиш ще видиш една малка пружинка, закрепена за самото лостче, всъщност тя връща чистачката в изходна позиция :D ако можеш да я разтегнеш малко би трябвало да си решиш проблема поне за известно време, а ако не стане опитай да я смениш с нова.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Вто 27 юли 2004 9:32


при "италианеца" лостчето струваше 15 лв. след пазарлък :wink:
един приятел го купи миналият месец.


Косьо

Мнениеот Косьо » Сря 28 юли 2004 12:28


Проблема според мен трябва да се измери и ЧУЕ! Защото наистина може да бъде от контактите на лостчето, но може да бъде и по-назад! Меренето става отзад, като вдигнеш задната врата, махаш черната кора отгоре- тя е на коипчета и вадиш буксичката от ел.моторчето. Но да не изпадам в подробности, ако проблема продължава ще обясня по-подробно!
Успех


maxx
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 03 авг 2004 13:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот maxx » Нед 08 авг 2004 15:58


провери и релето мисля че чистачката е вързана през-такова



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ton4o7601@abv.bg и 41 госта