няколко въпроса от един новоголфец :)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
bat ranbo
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 27 юли 2004 11:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

няколко въпроса от един новоголфец :)

Мнениеот bat ranbo » Вто 27 юли 2004 13:26


здравейте. отдавна си търся бг форум за голф и ся съм щастлив :D

та машината е Golf 2 1,6 89г.

няколко въпроса имам

1. наскоро смених накладки (предни дискови, задни барабани). сложих някви английски (забравих какви точно) и сега като натисна спирачки понякога стърже като метал в метал. аз си ги сменях и се чудя да не съм объркал нещо. може ли да е от кофти накладки и стържещият звук всъщност да е "изяждането" на дисковете ми от твърдите накладки ?

2. много трудно влизат 1,2 и задна скорост през зимата. през лятото този проблем го няма. някакви идеи? смених маслото в скоростната кутия и мисля, че това което сложих е доста качествено, но проблема си остана.

3. изключително дразнещ проблем - всичко в купето трака. отзад към задните кори нещо стърже когато се движа по неравен терен (паваж), отпред в таблото нещо тропа (някви кабели като че ли). страничните стъкла на вратите (двуврата е колицата) тропат. не мога да разбера проблема в механизма за свалянето ли е или в хлабави уплътнения???
да ме прощавате ама голфчето по принцип май си е таралясник. иначе е много запазена колата. оригинална боя, не е удряна, двигателят е супер, но купето ТРОПА, ТРАКА и СТЪРЖЕ :lol:

ами тва е зася. ако можете - помагайте. имам и още въпроси, но ще ги оставя за по-нататък 8)




Потребителски аватар
Krass
Мнения: 163
Регистриран на: Пет 25 юни 2004 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/Търговище, България
Контакти:

Мнениеот Krass » Вто 27 юли 2004 13:47


Това за накладките-сигирен ли си че стърже метал в метал?
Щото и аз сменях и ми сложиха едни Bendix.Ужас направо.Предните ми джанти са вечно черни.Отделно вече станаха на 2-3 000 км и още свирят като ги натискаш яко.А като спираш от 100-110 до към 20-30,направо вият.И да ги загрея не помага.
За скоростнат кутия виж темата за скористните кутии.Там с един колега си споделяме мъката :?
Ами т'ва е от мен за сега


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Вто 27 юли 2004 14:28


WELCOME :D
1.за накладките няма какво толкова да объркаш.явно накладките са много твърди и похапват дисковете.
2.най-вероятно са заминали втулките на щангите на скоростите.
3.свали задните странични пластмаси на багажника,залепи им дунапренено уплътнение за прозорци и пак ги сложи.на кората между тях също.така поне не тропат :wink: таблото погледни около бушоните може алармата да е там и да не е захваната подобаващо ,бушониерата също /трябва да е здраво захваната/.
джамците са си като екстра към модела :D :wink:
все пак колата е на 15г мисля,че таралясник е малко грубо. :wink:


Потребителски аватар
bat ranbo
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 27 юли 2004 11:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот bat ranbo » Вто 27 юли 2004 15:39


абе верно е че е на 15 години, ама я вземи една 18 годишна стара тройка (бмв) и виж дали тропа ;)
таралясник в добрия смисъл на думата :lol: .
ама си е мой и не вървя пеш 8)

та...
1. ами какво да правя, да не ми надерат яко дисковете и после и качествени накладки да сложа вече да е късно? в смисъл, нужно ли е да хукна веднага да ги сменям. аз не съм състезател и си спирам лекичко.

2. едни пластмасови хави дето се намират по щангите ли? трябва да ги сменя или? скъпи ли са?

3. пффф. ок. ще разглобявам кори и ще лепя дунапрени. аз си го мислех това ама си рекох, че ще изкарате ъкъл тук и ще ми кажете "натискаш едикоеси копче и тропането ще спре" :lol:

а за джамовете? нищо ли не може да се направи? днес набутах един тънък гумен маркуч в гуменото уплътнение на прозореца и чудо - при затворен прозорец спря да тропа, но при отворен тропа яко. долу механизма за свалянето явно е бъгав, но пет пъти го гледах и не можах да измисля какво трябва да направя... пак ще се мъча.


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Вто 27 юли 2004 16:01


Прозореца се движи по една релса и захващането към релсата е с една пластмаса която като се износи започва да си хлопа като е отворен. За кората GOLFER ти е дал супер идея. Само вместо дунапрен залепи някаква гума или нещо което няма да изгори толкова бързо от слънцето.
Изображение


BOSS
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 20 юни 2004 19:28
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Проблеми

Мнениеот BOSS » Вто 27 юли 2004 18:34


Явно пичовете не четът внимателно, човека казва че накладките стържат но ПОНЯКОГА!!!!!- приятел щом е понякога значи проблема е външен-камъчета или нещо такова.
За скоростната кутия- Казваш че си сипъл хубаво масло, ама опаковката ли беше хубава или на вкус беше добро? :wink: Ако можеш да намериш някъде кутията, за да видим какво е маслото 75W90 или 80W90? Ако си сипъл минерално масло ще ти стърже и още как! 99% съм сигурен че маслото не ти е добро!


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Вто 27 юли 2004 18:37


....и как влизат камъчета между диска и накладката че нещо не мога да се сетя....? :P


Потребителски аватар
RadoSi
Мнения: 156
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 1:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот RadoSi » Вто 27 юли 2004 19:47


moge 4oweka da si e slogil ot oniq tasowe deto sa tip turbina .. ta kato minawash iz praholqcite tazi ti mu turbina zasmukwa wsi4ko i wse 1 promil shte se hakne mengdu polowin 4etwart milimentrowiq procep :)
kolkoto za skorostnata kutiq i az imah sashtiq problem .. no toi beshe poroden ot towa che zadnata planka koqto dargi sk. kutiq beshe 4upena i kutiqta beshe leko prowisnala :)))
smenih q smenih si i plasmasowata djadja .. sega wlizat meko :)


РАДО ПИШИ НА КИРИЛИЦА


Потребителски аватар
bat ranbo
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 27 юли 2004 11:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот bat ranbo » Вто 27 юли 2004 20:02


driver написа:Прозореца се движи по една релса и захващането към релсата е с една пластмаса която като се износи започва да си хлопа като е отворен. За кората GOLFER ти е дал супер идея. Само вместо дунапрен залепи някаква гума или нещо което няма да изгори толкова бързо от слънцето.


какво предлагаш? да сменя тази пластмаса ли? има ли ги по магазините и кви кинти са?

а относно кората...става въпрос за двете продълговати пластмасови кори отстрани на багажника които имат дупки за тонколони? ако е за тях...как и къде да сложа гума не разбирам. те са хванати с няколко болта за купето...
а на средната (тази която се държи на горните две) рабира се механизмите на които се крепи (едни такива като панти) отдавна са заминали нанекъде. дадоха ми я без такива, счупени са и кората си ходи насам-натам отгоре. какво мога да направя по въпроса?


Потребителски аватар
bat ranbo
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 27 юли 2004 11:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Проблеми

Мнениеот bat ranbo » Вто 27 юли 2004 20:07


BOSS написа:Явно пичовете не четът внимателно, човека казва че накладките стържат но ПОНЯКОГА!!!!!- приятел щом е понякога значи проблема е външен-камъчета или нещо такова.
За скоростната кутия- Казваш че си сипъл хубаво масло, ама опаковката ли беше хубава или на вкус беше добро? :wink: Ако можеш да намериш някъде кутията, за да видим какво е маслото 75W90 или 80W90? Ако си сипъл минерално масло ще ти стърже и още как! 99% съм сигурен че маслото не ти е добро!


ами да. понякога, но доста често. не мисля че са камъчета. лошото е, че не мога да чуя дали само някои от накладките стържат или всичките. ще се позанимая с този проблем по-сериозно някой ден, защото взех да се притеснявам за дисковете.
скоростна кутия... ключовото тук е, че го прави само когато е студено и колата е студена, което наистина (колкото и да ми е тъжно) сочи към кофти масло. ще изровя какво е и утре ще кажа.
колко масло ми трябва и какво да купя за да съм сигурен, че е добро?


rusty

Мнениеот rusty » Вто 27 юли 2004 20:22


Az moga samo da kaja che ot kakto slojih sintetichno skorostno maslo skorostite mi vkluchvat kato po maslo. A predi sturjeha i tnt. OK tova e na Bus T3 no ne mislia che ima znachenie. Purvo razbira se smenih plasamsite na shtangata, kato sa iznoseni ima prekaleno mnogo luft. Za sintetika moga da preporucham Castrol TFX mislia che beshe, dosta skupo e no pone shte moga da pokaram s teia skorosti oshte 1-2 godini.
Uspeh!
PS. Sorry che pisha na latinica...


Потребителски аватар
gti_power
Мнения: 429
Регистриран на: Нед 04 юли 2004 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: сф.

Мнениеот gti_power » Вто 27 юли 2004 20:24


пластмасовата щангичка струва около 2,3 лева ;-) aко ти е заминала да си я смениш


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблеми

Мнениеот zmej » Вто 27 юли 2004 22:38


BOSS написа:Явно пичовете не четът внимателно, човека казва че накладките стържат но ПОНЯКОГА!!!!!- приятел щом е понякога значи проблема е външен-камъчета или нещо такова.


Добре, да питам и аз... На мен ми стърже само една барабанна - задна дясна (едва ли има значение, де)... И само когато е студено и/или мокро... След няколко спирания спира да стърже.... Отваряха я, била си е ок... Не била за смяна... Някаква идея що така стърже? Предполагам кофти феродо... Ама пък що само едната, те двете задни са еднакви... :roll:


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Сря 28 юли 2004 9:05


а относно кората...става въпрос за двете продълговати пластмасови кори отстрани на багажника които имат дупки за тонколони? ако е за тях...как и къде да сложа гума не разбирам. те са хванати с няколко болта за купето...
като развиеш болтовете залепи уплътнението на тази повърхност която опира в купето т.е.дето са дупките за болтовете.като поставиш пластмасите уплътненията въобще не се виждат и обират вибрациите.на кората залепи по ръбовете които контактуват с двете странични кори."пантите"може да си направиш от ламаринка .
Добре, да питам и аз... На мен ми стърже само една барабанна - задна дясна (едва ли има значение, де)... И
евентуално може би ти задържа цилиндърчето и след няколко натискания да се раздвижва.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Сря 28 юли 2004 12:51


Добре, да питам и аз... На мен ми стърже само една барабанна - задна дясна (едва ли има значение, де)... И
евентуално може би ти задържа цилиндърчето и след няколко натискания да се раздвижва.[/quote]

мисля че то или задържа или не и не сме "размърдва"



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта