инструменти в багажника

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
kilima
Мнения: 484
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kilima » Сря 26 сеп 2007 13:38


Аз имам 2 криви отврерки и 1ни клещи в багажника.Как се завива с подрьчните неща чистачка в порой на цариградско....най-подходящото се оказа отверката.Трябва и аз да си взема някви инструменти за колата.




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Сря 26 сеп 2007 14:05


тръба написа:Гледал съм 2 теста по темата:
1-лаптоп на задната седалка.При удара,куфара преряза облегалката. :D (много красиво!)
2-гедоре в багажника.При удара,кутията се отвори.Всичко влезна в купето като шрапнели и направи манекените на овчарска салата. :D :D (още по-красиво!)

Гледал съм набит и ограбен(не знам дали друго му бяха правили....панталонът му отдзад май беше цял)) шофьор на пътя Варна - София (баирът Арбанаси преди Велико Търново) закъсал посреднощ заради пробила дистрибуторна капачка :lol: :lol: :lol:
Затова най-добре носете си вместо инструменти...презервативи :wink:


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Сря 26 сеп 2007 17:49


joker написа:
тръба написа:Гледал съм 2 теста по темата:
1-лаптоп на задната седалка.При удара,куфара преряза облегалката. :D (много красиво!)
2-гедоре в багажника.При удара,кутията се отвори.Всичко влезна в купето като шрапнели и направи манекените на овчарска салата. :D :D (още по-красиво!)

Гледал съм набит и ограбен(не знам дали друго му бяха правили....панталонът му отдзад май беше цял)) шофьор на пътя Варна - София (баирът Арбанаси преди Велико Търново) закъсал посреднощ заради пробила дистрибуторна капачка :lol: :lol: :lol:
Затова най-добре носете си вместо инструменти...презервативи :wink:
Ако си бяхте купили Голф 2,той нямаше да има проблем с панталона,а вие нямаше да пускате теми като тази. :twisted: :twisted: :lol: :wink: mhihi ...никой май не спомена за пожарогасител и работна лампа?!


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jagler » Сря 26 сеп 2007 18:41


Ами то пожарогасител всеки трябва да си има още на прегледа ти го искат и го замерват това е основното :wink:


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Сря 26 сеп 2007 20:36


Работни ръкавици.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Сря 26 сеп 2007 20:39


тръба написа:Работни ръкавици.

Много са полезни при слагане на вериги,защото иначе оставаш без пръсти от студ...Слагах един единствен път и благодаря на акъла си,че ги имах - първо пробвах без ръкавици,но на втората минута си ги сложих.Също са особено полезни при развиване на упорит болт или гайка - такива гайки и болтове обикновено се развиват изведнъж,с напъване и "откатът",който се получава неведнъж ме е наранявал.Взех си поука - ръкавичките и няма проблемс.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Сря 26 сеп 2007 21:21


тръба написа:Гледал съм 2 теста по темата:
1-лаптоп на задната седалка.При удара,куфара преряза облегалката. :D (много красиво!)
2-гедоре в багажника.При удара,кутията се отвори.Всичко влезна в купето като шрапнели и направи манекените на овчарска салата. :D :D (още по-красиво!)



Това и аз съм го гледал...а имаше и още мивка от алпака на задната седалка преряза предните седалки


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Сря 26 сеп 2007 21:24


Ronin написа:
тръба написа:Гледал съм 2 теста по темата:
1-лаптоп на задната седалка.При удара,куфара преряза облегалката. :D (много красиво!)
2-гедоре в багажника.При удара,кутията се отвори.Всичко влезна в купето като шрапнели и направи манекените на овчарска салата. :D :D (още по-красиво!)



Това и аз съм го гледал...а имаше и още мивка от алпака на задната седалка преряза предните седалки

А плюшеното мече на кората разби предното стъкло...


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Чет 27 сеп 2007 3:42


nik14 написа:Извинявам се ако е малко ОФФ ТОПИК но пък е интересно. Та значи годината е 1986 - 87 г. на българско семейство( познати ) отиват на море със семейния "Запорожец" и в багажника превозват резервна скоростна кутия. Един ден идва съседа по бунгало и пита за един винт в повече за да го използва за тежест на въдицата, при което отговорът е бил: Аз цяла скоростна кутия нося та един винт ли да нямам!

:lool
Парцал.


Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 466
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Мнениеот venll-vr » Чет 27 сеп 2007 5:43


Някой може ли да каже каква е резбата на куката за теглене на Г3, защото моят няма и ако се наложи да се тегли не зная къде да го вързвам. Та във връзка с този случай не е лошо да имате и въже в багажника


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Пет 28 сеп 2007 8:24


Тоалетна хартия,ако ви се приспи на път.


Потребителски аватар
Cyberloner
Мнения: 470
Регистриран на: Пон 17 апр 2006 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cyberloner » Пет 28 сеп 2007 14:43


значи като гледам докарахме нормалние комплект до:
1. въже за теглене
2. набор ключове
3. набор отвертки(2 прави 2 кръстати)
4. спея за пълнен на спукана гума че да слагаш резервна е дебилно да не говорим за колегите с тороидна газова бутилка
5. фенерче
6. работни ръкавици
7. парче черга, брезент( къде продават? ) или каквото им там за да се ляга нормално (опазилни Господ)
8. комплект О-пръстени
9. малко тел + кябеляк
10. клещи
11. ножче
12. фиксатор за резби
13. 200-300мл дестилирана вода
14. по едно пликче графитна и обикновена грес
15. WD-40 все тая колко голяма опаковка(аз бих взел 100мл да държа в колата като неприкосновен запас :) )
16. мултицет
17. крушки по 1 за мигач, стоп и фар
18. поне по 1 бушонче от всеки вид в колата
19. гъз папир
20. по 1 литър масло и антифриз
21. САМО ЗА ЗИМАТА - вериги
22. спинцовка
23. ремък за алтернатор
24. маркуч за водните съединения по-дълъг пук ако трябва ще се реже
25. ако съм изпуснал нещо кажете идеята е да имаме набор с който да оправим по-дребни проблеми не да правим основен ремонт в аварийната лента на моста при Витиня :D
като гледам стига, сега остава да се събере в някакво адекватно по размери куфарче и да се направи така че да не дрънчи досадно при всяка неравност :)


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Пет 28 сеп 2007 20:35


С толкова работи в багажника дребни проблемчета ли ще се оправят....на мен ми звучи като бойскаут по време на преход :lol:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stefan4o и 240 госта