инструменти в багажника

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Cyberloner
Мнения: 470
Регистриран на: Пон 17 апр 2006 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

инструменти в багажника

Мнениеот Cyberloner » Пет 21 сеп 2007 21:39


Интересува ме за голф 3 какви са размерите на всички болтове и гайки, както и кой размер са свещите че скоро ще стана притежател на такъв и искам да имам все пак някакви инструменти в багажника ако се наложи нещо(пази боже). Не че нямам инструменто ама не виждам смисъл да мъкна целия комлект с размер ор 4 до 24мм барабар с тресчотката просто защото отнема твърде много място :)




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Пет 21 сеп 2007 21:42


Бат Андро си вози в багажника пълен набор от звездогаечни ключове от номер 10 до номер 21,комплект инбуси,комплект еврейски звезди,две отвертки - кръстата и обикновена,клещи,сгъваемо ножче,ръкавици от свински кожа.
Това всичкото тежи към 2-3 килограма,мисля че си струва (поне за мен).Налагало ми се е,ползвал съм си ги.

Повечето колеги ще напишат,че това не е Москвич и няма нужда от инструменти - нищо,всеки си има право на мнение.


Потребителски аватар
Cyberloner
Мнения: 470
Регистриран на: Пон 17 апр 2006 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cyberloner » Пет 21 сеп 2007 21:52


не искам да жертвам от пространството в багажника, а и не виждам смисъл да нося със себе си ключ, който никога не се използва или например отвертка с квадратна глава :wink: идеята е да си купя 1 кутийка в която ад сложа всичко необходимо без да се налга тя да е с обем 50 литра и да тежи 20 кила :)

до момента докарах необходимите неща до:
клещи
отвертка със сменяеми накрайници + комплект читави накрайници
щанга(винаги трябва)
чук(300 грамов с къса дръжка)
ключ за свещи
и остават само тресчоткаа с необходимите размери накрайници + евентуално 1 комплект гаечни ключове със същите размери ама още се чуда нормални гаечни ключове или лули...


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Пет 21 сеп 2007 21:56


Браво колега :D инструменти си трябват :wink: и на нова и на стара кола нали трябва да имаш с какво да развиеш поне едно винтче :lol:


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пет 21 сеп 2007 21:59


Никой не спомена най-важния инструмент: ВЪЖЕ, колеги!!!
Винаги може да се натъкнеш наякое спряло AMG с разтревожена шАфьорка наоколо! mhihi mhihi
А ианче освен изброеното от бай Андрьо, имам и комплект гедоре 3/8 (малко), естествено- въже(всъщност, в момента са 2 въжета ;) )няколко гаечни клщча извънкомплекта, за да държа контра, ако се наложи, но нямам еврейски звезди и торксове, държа си ги в къщи.
Демек- на пътя не мога да си сменя главата или да отремонтирам карето :(


bak6i6a
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 21 авг 2007 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот bak6i6a » Пет 21 сеп 2007 22:12


Колега в навечерието на зимата е задължително да си сложиш и комплект кабели за подаване на ток.В дадена ситуация вършат идеална работа


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Пет 21 сеп 2007 22:19


Въже си вземете еластично и скъпо,евтините се късат,стоманените са много опасни.Иначе и аз имам ключ за свещите,големият ми комплект с битове - инбуси,торксове и т.н. и лули,гедорета,клещи,чукове и т.н. - стои в гаража.На пътя - най-необходимото.


Потребителски аватар
Green_Madness
Мнения: 847
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Green_Madness » Пет 21 сеп 2007 22:36


При мен - гидория фул, гаечни ключове, крик, въже, отвертки - звезди и обикновени, шестограми, както и други неща - освен крика и въжето, които са наместени до резервната всичко друго е в едно компактно куфарче, от което съм много доволен. Като ходя за риба слагам брадва и чук. :shock :D


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Пет 21 сеп 2007 23:53


Не е нужно да си отнемаш от пространството на багажника-сложи ги под задната седалка инструментите. :idea:


Потребителски аватар
sashopk
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 12 юли 2007 18:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: инструменти в багажника

Мнениеот sashopk » Съб 22 сеп 2007 0:07


колкото повече инструментариум носиш- толкова повече ти се чупи колата. Препоръчвам ти да изхвърлиш и резервната гума :wink:


Потребителски аватар
KING-T
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 11:47
Автомобил: VW Bora TDI 90кс
Двигател: AGR 2000г
Местоположение: Русе

Мнениеот KING-T » Съб 22 сеп 2007 1:50


Аз пък в багажника имам един шестограм, с който да си връткам тройника на газовата ако ми се наложи :)


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Съб 22 сеп 2007 8:56


Аз пък в багажника имам един шестограм, с който да си връткам тройника на газовата ако ми се наложи Smile

колкото повече инструментариум носиш- толкова повече ти се чупи колата. Препоръчвам ти да изхвърлиш и резервната гума

Ехехе .. :lol: Момчета , прилича ми че се майтапите , ама за всички , чиито ръчички са на топло място , близко до задните джобове на дънките :wink: им препоръчвам все пак да си носят инструменти , особенно по специфичните за колата си ... все пак и на пътя може да се срещне колега с нужните умения но без нужния инструмент , който да ви измъкне от положението :wink:


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Мнениеот vladtod® » Съб 22 сеп 2007 9:06


аз си нося сгъваем стол и палатка :lol:


Потребителски аватар
svetoslav_sp
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 30 авг 2006 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца
Контакти:

Мнениеот svetoslav_sp » Съб 22 сеп 2007 9:23


В багажника на колата винаги имам: крик и резервна гума, въже, аварийна лампа, литър антифриз, литър дестилирана вода, спирачна течност, 4 резервни свещи, две резервни чистачки, литър двигателно масло, пълен набор гедори и зарядна отверка с различни накрайници.Само веднъж ми се е налагало да ги ползвам и помогнах не само на себе си но и на още един колега в беда :D


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jagler » Съб 22 сеп 2007 9:29


svetoslav_sp написа:В багажника на колата винаги имам: крик и резервна гума, въже, аварийна лампа, литър антифриз, литър дестилирана вода, спирачна течност, 4 резервни свещи, две резервни чистачки, литър двигателно масло, пълен набор гедори и зарядна отверка с различни накрайници.Само веднъж ми се е налагало да ги ползвам и помогнах не само на себе си но и на още един колега в беда :D
това ми напомня за моя багажник + спей за табло мултицет,течен парафин,боя малко имам,течност за чистачки и против замр. на ключ.,абе въобще едно кашонче пълно с козметики.Добре че багажника ми е огромен...спокойно две мадами мога да вкарам вътре. :lol: :wink:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 227 госта