Тампон скоростен лост-смяна,как?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vwg3
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 07 окт 2005 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот vwg3 » Нед 02 яну 2011 16:01


Колега,извинявам се,че връщам тази стара тема,но ме интересува смени ли го,с колко мъки и оправи ли въпросното запъване?Имам го особено осезаемо като загрее колата,еспективно маслото в скороститe(което е сменено)на първа скорост!
Моля кажи ако си го сменил навремето,оправи ли се въпросното запъване,нещо друго,ако си правил също кажи
Аз съм сменил маслото на скоростите-с 75w90,както го пише по дебелите книги и е точно на ниво,изтомвайки старото,нямаше грам стружки или мърсотия,него съм го карал поне 3-4години
също съм сменил силиконовата ябълка,но запъването го има и по светофарите ми къса нервите
Предварително ти благодаря!




yanush37
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 23 юли 2012 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sandanski

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот yanush37 » Пон 23 юли 2012 17:53


съжалявам че изваждам темата от зимната дрямка но имам проблем с оранжевия тампон.Предлагат ми го с носещата планка за 80лв.Та ако може да споделите от къде да го купя и дали не е същия като този в купето но без кожух.Иначе ше треа да праим некви ц... българщини


Потребителски аватар
nasko rs
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 26 юни 2010 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот nasko rs » Вто 24 юли 2012 20:39


какви 80лв този оранжавия тампон върви комплект с останалите тампони за лостовата система от към двигателния отсек.Струва 15лв.


yanush37
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 23 юли 2012 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sandanski

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот yanush37 » Вто 24 юли 2012 21:35


В нашия регион няма.А и не казваш в какъв магазин или верига ги има :?


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот bahyr » Сря 25 юли 2012 11:53


nasko rs написа:...върви комплект с останалите тампони за лостовата система...

От Манинпекс го взех комплекта и беше 10-12лв.


Потребителски аватар
nasko rs
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 26 юни 2010 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот nasko rs » Сря 25 юли 2012 17:09


Комплекта го купих от елит кар във Варна.Трябва да ги има и в auto plus.


yanush37
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 23 юли 2012 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sandanski

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот yanush37 » Сря 25 юли 2012 20:44


В ауто+ Сандански и Петрич ми предложиха "ориджинал" планка с маншон за 80 scare но и аз го намерих за 12 в по-скромно магазинче.Вече всичко е монтирано и изпробвано ,но в интерес на истината ползвах само оранжевия маншон mhihi ,другите втулки имат повече лувт от старите :screwy . :drunk


Потребителски аватар
wolfstyle
Мнения: 31
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 8:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re:

Мнениеот wolfstyle » Пет 14 сеп 2012 2:35


negodnika написа:Ами два са тампоните този на снимката оранжевия го смених а другия ми е проблемния,лоста хубаво слиза надолу но ми казаха,че и гърнето се разкача :roll:
Изображение

само това светлото уплътнение продава ли се отделно? само то ми трябва...какво и къде да търся... от София съм:(


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re:

Мнениеот joker » Пет 14 сеп 2012 13:57


negodnika написа:Мерси колеги,точно от това се опасявах да не се сваля гърнето,но ще се наложи :(

Има мноооого по прост български вариант!Вземаш ПВЦ маркуч със същия диаметър като щангата на лоста.Цепиш го.Нахлузваш го на лоста.Стягаш здраво в двата края или със свински опашки или с метални стяжки.Мажеш хубаво с грес и караш със здраве!Проверено! Спестяваш много раглобяване и главоболия!В случая уплътнява не тампона .а нанизания маркуч.Ефектът е същият!


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: Re:

Мнениеот moreg » Пет 14 сеп 2012 15:12


[/quote] само това светлото уплътнение продава ли се отделно? само то ми трябва...какво и къде да търся... от София съм:([/quote]
Само тази прозрачната топка не се продава за съжаление, ако търсиш само нея отиваш на някоя морга и ако имаш късмет ти я дават, аз личо така съм си купил че в магазина за оригинални части цената е солена. В случая на снимката тази топка не е оригинална, оригиналната е оранжева и непрозрачна!


Потребителски аватар
wolfstyle
Мнения: 31
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 8:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот wolfstyle » Пет 05 окт 2012 13:01


А някой може ли да каже къде в София се продават тези ремонтни комплекти по 12лв?


Потребителски аватар
Bobcho_82
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 17 юли 2007 20:04
Автомобил: Golf 2
Двигател: GU+
Местоположение: София

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот Bobcho_82 » Пет 05 окт 2012 17:40


wolfstyle написа:А някой може ли да каже къде в София се продават тези ремонтни комплекти по 12лв?

Ауто+ 12-15 лева.


Drogo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 18 фев 2012 20:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Re:

Мнениеот Drogo » Пон 05 ное 2012 20:03


joker написа:
negodnika написа:Мерси колеги,точно от това се опасявах да не се сваля гърнето,но ще се наложи :(

Има мноооого по прост български вариант!Вземаш ПВЦ маркуч със същия диаметър като щангата на лоста.Цепиш го.Нахлузваш го на лоста.Стягаш здраво в двата края или със свински опашки или с метални стяжки.Мажеш хубаво с грес и караш със здраве!Проверено! Спестяваш много раглобяване и главоболия!В случая уплътнява не тампона .а нанизания маркуч.Ефектът е същият!


Бях направил подобна българщина с маркуч, обаче не го бях вързал и то изпадна някъде отдолу.
Днес тръгнах да я вадя тази втулка, обаче я разкъсах повече и реших да я сменявам.(няма да ви казвам как се кара само на една скорост-трета) Този лост обаче не се вади отгоре и не се вади. След много псувни оставих работата за утре. Силно се надявам че ще успея в къс период от време да сваля генерацията за да излезе ш*б*ния лост и да мога да я надена тази втулка.

като цяло с маркуча става перфектно!!

повече инфо за пострадали с този проблем:
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... pic=127413


flipicha
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 11 мар 2008 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампон скоростен лост-смяна,как?

Мнениеот flipicha » Пон 14 юли 2014 8:56


Не съм сигурен дали и моя проблем е точно същия като тази тема, но реших да пиша тук вместо да отварям нова.

Значи скоростите се превключват трудно и запъват особено втора и задна. Майсторът ми каза, че някаква ябълковидна част се била счупила и парченца са се отронили от нея. Погледна я на канала и омота нещо отдолу. Проблемът беше решен, но след 100-на километра почна същия проблем. Явно нещата, които беше сложил са изпаднали.

Въпросът ми е - как точно се нарича тази част, за да знам какво да търся по магазините?

Колата е голф 1,6 101 кс


Потребителски аватар
gabongo
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 16 юни 2010 20:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Re:

Мнениеот gabongo » Чет 31 юли 2014 14:17


joker написа:
negodnika написа:Мерси колеги,точно от това се опасявах да не се сваля гърнето,но ще се наложи :(

Има мноооого по прост български вариант!Вземаш ПВЦ маркуч със същия диаметър като щангата на лоста.Цепиш го.Нахлузваш го на лоста.Стягаш здраво в двата края или със свински опашки или с метални стяжки.Мажеш хубаво с грес и караш със здраве!Проверено! Спестяваш много раглобяване и главоболия!В случая уплътнява не тампона .а нанизания маркуч.Ефектът е същият!

Понеже и при мен вече има огромен луфт, защото този тампон почти липсва и искам и аз да сложа маркуч, защото идеята ми се вижда много добра пък и ще стане по-надеждно. Затова каква трябва да е дебелината на маркуча, което е най-важно в случая, защото диаметър на маркуч е едно а дебелина на стената му друго?
Благодаря!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта