Golf MK4 2000г. 1,4 бенз 75 кс Странен шум при спиране?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
toKKah
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 09 юни 2015 11:59
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 2000г. 1,4 бенз 75 кс Странен шум при спиране?

Мнениеот toKKah » Вто 09 юни 2015 12:13


Здравейте приятели,

Имам странен проблем с моя любимец Golf MK4 от 2000г? От известно време насам при спиране се чува едно "ЧЪК" (единично щракане) някъде отпред откъм пасажерската страна - вероятно от ходовата част. За да съм по-конкретен проблема е следният.

Тръгвам, набирам скорост и натискам педала на спирачката (няма значение, дали е на скорост или не явтомобила). Някъде преди средата на хода на педала се чува въпросното щракане и спирането си продължава, без да тресе или нещо нередно. Щракането не се повтаря до следващото тръгване и отново натискане на педала. Няма го на място при спрял автомобил.

По колата съм сменил дискове и накладки и доколкото съм питал в сервизите това не е от тях.
Подозренията са ми за "нещо" или луфт от тягата на купето, нещо по ходовата част и кой знае какво???

Проблема го забелязах след едно по-рязко спиране зимата и след задйстването на АБС-а на автомобила. Дали има връзка и от къде е това.. ако някой има мнение, предположение, или решение ще съм много благодарен.

Благодаря предварителнио, както и ако някой е писал вече по темата нека да не се сърди и да ми препрати инфо за да чета и действам :)

Мерси.




dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 2000г. 1,4 бенз 75 кс Странен шум при спиране?

Мнениеот dimcho88 » Вто 09 юни 2015 19:47


идентичен проблем като при теб само че аз бях с голф 3, резултата пукнат диск а може и двата, провери ги хубаво, опасно е така да се кара, почти съм сигурен че е от това, провери ги добре.


toKKah
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 09 юни 2015 11:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 2000г. 1,4 бенз 75 кс Странен шум при спиране?

Мнениеот toKKah » Сря 10 юни 2015 11:29


Ще проверя отново, уж бяха ОК.. помня, че при смяната на гумите наскоро диска беше малко по-мътен, но без видими следи, драскотини и пуканки.. имаше и доста от накладките, което е нормално при положение, че и дисковете и накладките са сменяни преди около 5000-7000 км, НО ще проверя, мерси!

Ако някой се сеща друго, или ако междуременно реша случката ще пиша.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BobbyTarantino и 273 госта