Относно Километраж на Г4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Относно Километраж на Г4

Мнениеот golf777 » Чет 27 сеп 2007 13:53


харесах си Г4 ТДИ и километража показва 168000 как мога да разбера дали са връщани километрите на Г4 2000г




Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Чет 27 сеп 2007 15:57


Ами как...директно е трудно, но индиректно можеш да познаеш по някои неща;) Дай и другите параметри (цена, двигател, конски сили, цвят) и ще ти кажеме долу горе, дали са реални :)


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nikkolay » Чет 27 сеп 2007 18:06


skotis написа:Ами как...директно е трудно, но индиректно можеш да познаеш по някои неща;) Дай и другите параметри (цена, двигател, конски сили, цвят) и ще ти кажеме долу горе, дали са реални :)


Как от тези неща ще разбереш за километрите на колата :?: :?:
По-скоро трябва хубаво да огледаш колата отвътре за захабявания, изтъркан лост, протрит волан, колани които трудно се прибират, изтрити гумички на педалите. Тези неща могат да кажат истината, но джамбазите почти винаги ги сменят. Най-добре виж колата дали е стабилна,не трябва да се люшка, амортисиорите издържат по 200 хил км. Виж също така и спирачните дискове дали са мноо криви, имат ли коловози, при по рязко спиране не трябва да има никакви вибрации във волана. Наи-сигурно е колата да има сервизна книжка, ако има пиши ми, ще ти кажа как да познаеш дали сервизната книжка е истинска или фалшива.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Чет 27 сеп 2007 19:10


не и по километража :lol:


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Чет 27 сеп 2007 22:09


Vw_wV написа:
skotis написа:Ами как...директно е трудно, но индиректно можеш да познаеш по някои неща;) Дай и другите параметри (цена, двигател, конски сили, цвят) и ще ти кажеме долу горе, дали са реални :)


Как от тези неща ще разбереш за километрите на колата :?: :?:
По-скоро трябва хубаво да огледаш колата отвътре за захабявания, изтъркан лост, протрит волан, колани които трудно се прибират, изтрити гумички на педалите. Тези неща могат да кажат истината, но джамбазите почти винаги ги сменят. Най-добре виж колата дали е стабилна,не трябва да се люшка, амортисиорите издържат по 200 хил км. Виж също така и спирачните дискове дали са мноо криви, имат ли коловози, при по рязко спиране не трябва да има никакви вибрации във волана. Наи-сигурно е колата да има сервизна книжка, ако има пиши ми, ще ти кажа как да познаеш дали сервизната книжка е истинска или фалшива.
Ти заяждаш ли се с мен? Прочети ми добре коментара! Гледай си волана дето за 50 лв ти го правят нов! Няма евтина кола , която да е с малки километри, това исках да кажа! Ако една кола е с вс екстри, хубава боя(не бяла) и мощен мотор (не 1,4) и на 80 000 км то няма как да е 9000лв...това имах предвид. Така че пича нека си каже тези неща и тогава ще коментираме :)


Потребителски аватар
kilima
Мнения: 484
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kilima » Чет 27 сеп 2007 22:21


1 приятел познава човек ,който се занимава с това.Не знам как става точно,но са ми казали,че може да се остановят реалните км.


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Мнениеот golf777 » Пет 28 сеп 2007 9:47


колата за момента не е в бг аз съм я виждал на снимки в тел, май 2000г 4ри врати, черна,климатроник,джанта 16, TDI като DI са червени,преден д калник е засурнат.За километри показва около 168000 хил.Цената ще е около 11-12 хил.Уговоркатае да я видя като я докарат още на платформата, но от границата до Харманли кой знае в кой сервиз ще се отбият
Бях чел някъде ,че като има интервенция с км и изчезвал Тотала над километрите и че имало някаква спойка която трябва да разпоиш за да върнеш километрите и после неможело да се направи като оригинална


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Пет 28 сеп 2007 10:20


Може и да са реални 168к за 7 год. е ок... Даже според мен са! Незнам за спойки разни и др неща, но според мен ако се направи както трябва никога няма да разбереш дали е пипано. А и ако е въртяно щеше да е на 115 000 ;) Да знаеш :)


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nikkolay » Пет 28 сеп 2007 13:27


Това за цената пък не е абсолютно никаква гаранция. Всяка втора кола е с пипан километраж ако ще и 20 хил. лева да струва. Мой познат си беше взел пасат 2002 г 1.9 ТДИ на 105000 км. за 18 бона. После се разбра че колата е на 340000 км. То дори отвсякъде си личеше като я покараш малко повече. Километражите на четворките не се връщат ръчно, а чрез компютър, така че колкото и да гледаш нищо няма да разбереш оттам.Ако си взимаш кола от Германия гледай да е със сервизна книжка. И skotis , айде намери ми голф 4 ,няма значение цвят и 1,4 да е на 80 000 км до 9000 лв. ако ми намериш те поздравявам и ти свалям шапка, ама малко се съмнявам да успееш.


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gomez » Пет 28 сеп 2007 14:25


golf777 написа:колата за момента не е в бг аз съм я виждал на снимки в тел, май 2000г 4ри врати, черна,климатроник,джанта 16, TDI като DI са червени,преден д калник е засурнат.За километри показва около 168000 хил.Цената ще е около 11-12 хил.Уговоркатае да я видя като я докарат още на платформата, но от границата до Харманли кой знае в кой сервиз ще се отбият
Бях чел някъде ,че като има интервенция с км и изчезвал Тотала над километрите и че имало някаква спойка която трябва да разпоиш за да върнеш километрите и после неможело да се направи като оригинална


Приятел, по километража нищо не се променя като се връщат километрите!!!!Само се програмира!!!


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Пет 28 сеп 2007 15:15


Vw_wV написа:Това за цената пък не е абсолютно никаква гаранция. Всяка втора кола е с пипан километраж ако ще и 20 хил. лева да струва. Мой познат си беше взел пасат 2002 г 1.9 ТДИ на 105000 км. за 18 бона. После се разбра че колата е на 340000 км. То дори отвсякъде си личеше като я покараш малко повече. Километражите на четворките не се връщат ръчно, а чрез компютър, така че колкото и да гледаш нищо няма да разбереш оттам.Ако си взимаш кола от Германия гледай да е със сервизна книжка. И skotis , айде намери ми голф 4 ,няма значение цвят и 1,4 да е на 80 000 км до 9000 лв. ако ми намериш те поздравявам и ти свалям шапка, ама малко се съмнявам да успееш.
Здравей! Изобщо няма да търся такъв голф, защото не това имах предвид ;) Мнението ми беше образно, не съм казал никъде, че има такава кола и за толкова пари... Както и да е... А този този твой приятел как е разбрал че е на 340к щото ме съмнява нещо, като знае как да разбере, защо не е разбрал преди да си купи колата? ;)


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nikkolay » Пет 28 сеп 2007 18:27


skotis, здравей
Просто провери в немското мобиле и сам ще се увериш, че най-евтината БЯЛА Golf 4 1,4i 16V на 220000 км. струва 4 хил. евро. А по повод пасата на моя комшия за киолометрите разбра като сменяше филтрите. Монтиора забелязал, че на десния подкалник пише 338 000 км.( в чужбина като правят някакъв ремонт и отбелязват километрите на колата, когато е направен.). Така че по принцип гаранция за километрите - никаква, особено на дизелите, защото там ги карат бая.


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Мнениеот skotis » Съб 29 сеп 2007 1:09




Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nikkolay » Съб 29 сеп 2007 5:00


Ето виждаш ли, не стига че бяла, не стига че с 2 врати ами и на 260 хил. км. и струва 3500 евро. Увери ли се вечи колко е реалната цена на колите от Гермния.


Потребителски аватар
GARTNER
Мнения: 1980
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Cофия/Оряхово
Контакти:

Мнениеот GARTNER » Съб 29 сеп 2007 11:05


За 50лв. стават чудеса с километрите сервизни книжки каквото по искаш
това сам го виждал с очите си.Няма да споменавам градове да не се сърдят някои от моите приятели.С лаптопа се връщтат километри колкото си искаш имат и печати за сервизните книжки и те хранят семейства.Няма какво да се заблуждаваме преди да е пристигнала в България километража е на долу.Избора си е твои и късмет :D



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], jordan17772 и 233 госта