Централно заключване или Аларма.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Централно заключване или Аларма.

Мнениеот ALESYZ » Чет 27 сеп 2007 14:35


Здравейте колеги.Пиша по един въпрос с алармата или май по-скоро центарлното.За к'во иде реч.Значи, сложиха ми аларма Mark 5100B Lux.Обаче се поинтересувах дали има функцията заключване на вратите при поставяне на ключа в контакта.Гледахме с един приятел, има.Той отваря, гледа, каза и джъмпера е сложен за такава функция, само дето тя не работи.Тя работи ама как.Слагам ключа, натискам кнопката за заключването на шофьорската врата и се заключват всички врати.Да, ама защо не ги заключва като сложа ключа, а трябва ръчно?Това е въпроса.Той човека гледа алармата, каза че функционира, замерва нещо, каза че подава сигнал към заключването, но вратите не се заключват.После вика на другия ден, имало при него някакъв Golf и той бил така.Възможно ли е?Извода е, че нещо с централното, не с алармата е проблема.То пък си работи, излизам , заключвам, заключва, отварям, отваря.Няма никакви ядове.Само този функция не ще.Не ми дойде на ум да видя ще вдига ли стъклата, ама не е късно.Та така, някой ако има идея, ще съм благодарен на да чуя.




Потребителски аватар
Bobcho_82
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 17 юли 2007 20:04
Автомобил: Golf 2
Двигател: GU+
Местоположение: София

Мнениеот Bobcho_82 » Чет 27 сеп 2007 21:57


100% проблема ти идва от алармата, щом всичко останало си работи отключва заключва и тн. Имал съм подобен проблем с една аларма за марка не си спомням.След 2 -3 ходения при майстора (защото беше в гаранция) се скарахме :fight: и го накарах да я свали и да сложи друга,за проба и познаи всичко си заработи.


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Чет 27 сеп 2007 22:08


Всички аларми на Mark трябва да я имат тази функция за заключване даже и по-старите но не при слагане на конт.ключ а при стартиране на двиг. Също така тази функция може да се програмира по желание от самата аларма чрез дистанционното :idea: аз например съм я изключил :wink:


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Мнениеот pas1.8mi » Пет 28 сеп 2007 7:26


Теодор написа:Всички аларми на Mark трябва да я имат тази функция за заключване даже и по-старите но не при слагане на конт.ключ а при стартиране на двиг. Също така тази функция може да се програмира по желание от самата аларма чрез дистанционното :idea: аз например съм я изключил :wink:


Точно така!Ако имаш инструкцията за работа с алармата я прегледай.Функцията се програмира с дистанционното!


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Пет 28 сеп 2007 8:27


Мерси много колеги, имам ръководство за алармата, веднага ще се пробвам и ще пиша при първа възможност.

P.S.Тъй, намерих книгата обаче там пише, че точно тази фукция се активирала от монтажника.Пък уж монтажника ми каза, че е включена функцията.... Нещо не вдявам.Никъде не пише как това може да стане от дистанционното.Мъчих се около половин час с предположения по разните функции, пробвах това онова, нищо.Май ще се ходи до Варна.Все пак благодаря за съветите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 293 госта