трудно палене на Б4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

трудно палене на Б4

Мнениеот SpeeDLine » Съб 29 сеп 2007 20:56


Привет колеги!Благодаря ви за мълчанието! По този начин ме научихте да ползвам търсачката,но ми се налага да пусна нова тема,понеже днес като разтворих капаците около волана,стигнах до задънена улица!Трябва ли да свалям волана за да сваля контактния ключ и клемата ?Волана ми е с еърбег!Засега все още паля но трудно,връщам ключа по 2-3 пъти,въртя го докрай понякое време сработи.Ако някой ми обясни подробно как става смяната на контактната клема ще му бъда безкрайно благодарен!




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Съб 29 сеп 2007 23:10


Уфффф... амиии... всички твърдят, че трябва да се свали волана, за да се смени това.
Аз лично успях да сменя контактната система на едно Г3 без да свалям нищо, ама беше яко висене на челна стойка, с глава м/у педалите и задник на седалката! :( Около 2 часа!
На моята не съм сменял, но предполагам, че и при мен, и при теб ще е идентично!
Отзад има едно мъничко, гадно болтче, което може да се развие само с тънка и къса отверка.
Проблема е при монтажа на новото! И за 3 часа не успях да уцеля дупката с резбата :(
Накрая го стегнах с 2 свински опашки! => Вечно стана! :lol:
Ако все пак решиш д сваляш волана изключи акумулатора и внимавай за лентовия кабел на аирбега да не се скъса. Брой и колко са намотките му около оста на геврека ;)


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Нед 30 сеп 2007 16:44


radotom написа: Брой и колко са намотките му около оста на геврека ;)


Я разясни малко за какво става въпрос, че на мене ми сваляха волана и даже е сложен на криво, да не би да са ми прецакали нещо.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 127 госта