VW GOLF 1,6/1997

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
sdishkov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 15:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

VW GOLF 1,6/1997

Мнениеот sdishkov » Пон 01 окт 2007 9:49


Здравейте,
Имах проблем повреме на снощната буря. Минах през една „Река” по софийските улици и започна колата след около 2; 3 км да губи мощност и започна рязко да придърпва, гасне докато след 5 км. тотално изгасна след множество съвети от познати да подсуша кабелите и какво ли още не пак тръгна но за около 0,5-1 км и пак изгасна. Мокро беше почти навсякъде по двигателя дори чак до въздушният филтър. Предполагам, че е има някъде нарушена изолация на някой кабел или някоя пластмасова капачка/уплътнение си е изпяла песента. След около 1 час колата запали и се прибрах по живо и по здраво, предполагам, че е изсъхнала добре и затова е тръгнала. Аз забелязах, че автомобилът ми придърпва от около 2 седмици, в началото си мислех, че е или от бензина или има проблем със свещите- до снощи когато ми провали плановете. Спомням си, че когато я купих измих двигателя (преди около 2 години) тогава нямаше никакъв проблем и др. път съм минавал през подобни реки и съм карал в бури със висока и ниска скорост – никога не съм имал проблем.
Някой можели да ми помогне (идея, препоръки за надежден сервиз идеи, попрочетох във форума за vwclub.bg Форуми -> Технически Форум за VW GOLF Голф 1.8 91г и разбрах за подредбата на цилиндрите 1–3–4–2 , при 1.6 97г. същото ли е)?
Аз не разбирам от коли но имам желание да се науча и да не изпадам в подобни глупави ситуации.
Please help




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 320 госта