ОТ КАКВО МИ СЕ ИСПОТЯВАТ СТЪКЛАТА?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: кх.

Мнениеот radotom » Съб 27 окт 2007 14:39


lubo007 написа:
ganio написа:Изпотяването на стъклата е съвсем нормално физическо явление. Ако бавно ти се отпотяват стъклата, значи парното вкарва прекалено влажен въздух в купето. Вариант е да почистиш (изпереш) въздушния филтър през който минава въздуха за парното. Но най-добрия вариант е да си купиш спрей против изпотяване на стъкла. Аз имам такъв на Sonax и съм адски доволен. След като 1 път съм обработил стъклата с него, 2-3 месеца не се потят.
http://www.moto-sliven.hit.bg/sonax.html
Снимка на препарата е на предпоследния ред вляво.

дам, купих си и спрей против испотяване. не беше сонакс, а няккав от кауфланд в пловдив. трябва да ти кажа че много съжалявах че си напръсках стъклото. само мазно стана и неможах да го изчистя. сонакс-а как е!?

По добре не питай! :bishop :laser :rocketwhore :mad:
Май няма достатъчно вбесителна емотикона, за да разкрие душевното ми състояние, след като си осрах стъклото с този точно Сонакс!!!
Всъщност... все още ми е в колата, защото продължавам да се чудя дали само да го изсипя демонстративно пред магазина, от който го купих, или да го плична в стъклото им!
Хем я питах онази п..ка дали върши работа и имали ли са оплаквания!
Та мога да ти го дам да го пробваш, а после ще ти обясня къде е магазина, за да решаваш ти какво да им го направиш! :Mr Green Fun




Yaboru
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Yaboru » Съб 27 окт 2007 14:41


Тези "неща" се наричат силикагел. Наистина изсмукват всякаква влага заради силно хидрофилната структура на това съединение. За съжаление не мога да кажа къде се продават, но дори и да си намериш от някъде, това е временно решение...


Потребителски аватар
murder
Мнения: 1151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 12:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот murder » Съб 27 окт 2007 15:02


Колеги, снощи докато чаках на светофара за десен завой бях си пуснал парното на 2 и изведнъж от всички възможни решетки и въздухопроводи от кадето идва топлия въздух започна да ме "напада" някакъва бяла и много гъста пара, супер влажен въздух... и точно за 4-5 секунди предното ми стъкло се изпоти на МАКС и щях да се нахакам на кръстовището... веднага смених врътката на студено и пуснах вентилатора да вкарва студен въздух в купето и стъклото ми се оправи. Спрях след 5 минути, отворих капака и забелязах, че антифриза в казанчето ми е паднал с 200-300 грама. Кво става тука :cry: Звъннах на един авер и той ми каза, че по това което му обяснявам май е спукан радиатор на парното :001: :?: :?:


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Съб 27 окт 2007 15:20


Ами то и на мен ми прилича на спукано радиаторче, ама дано се окаже, че точно тогава клапата за външен въздух си е сменила позицията и за това ти е духнал конденз от климатика.
Наблщдавай внимателно антифриза. Ако продължи да намаля... лошо!
Освен парно, ще сменяш и гарнитура на главата :(
... иначе от какво да избие парното току-така...


Потребителски аватар
murder
Мнения: 1151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 12:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот murder » Съб 27 окт 2007 15:46


И аз не виждам причина... а пък може да му е дошло и времето :( Преди седмица смених термостата и всички гумички и скоби по маркучите. Сега ще отида да я загрея малко да видя дали ще излезе пак пара и дали ще падне фриза :?


Потребителски аватар
murder
Мнения: 1151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 12:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот murder » Съб 27 окт 2007 16:01


За съжаление и двете ми стелки са мокри с антифриз...... виждам как сълзи от долните въздухопроводи до педала на газта :cry: Кажете какво да правя :cry:


Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jims » Съб 27 окт 2007 16:37


Ами колега решението е смяна на радиаторче... Само като си помисля, че и мен ме чака тази процедура и :001:
При мен не сълзи никъде, но ми губи по малко вода. Сега като сменя термостата и не знам...


Потребителски аватар
murder
Мнения: 1151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 12:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот murder » Съб 27 окт 2007 17:55


Радиатора мисля, че е към 60лв... а работата 120лв :wavecry :001:


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: кх.

Мнениеот lubo007 » Съб 27 окт 2007 19:51


radotom написа:
lubo007 написа:
ganio написа:Изпотяването на стъклата е съвсем нормално физическо явление. Ако бавно ти се отпотяват стъклата, значи парното вкарва прекалено влажен въздух в купето. Вариант е да почистиш (изпереш) въздушния филтър през който минава въздуха за парното. Но най-добрия вариант е да си купиш спрей против изпотяване на стъкла. Аз имам такъв на Sonax и съм адски доволен. След като 1 път съм обработил стъклата с него, 2-3 месеца не се потят.
http://www.moto-sliven.hit.bg/sonax.html
Снимка на препарата е на предпоследния ред вляво.

дам, купих си и спрей против испотяване. не беше сонакс, а няккав от кауфланд в пловдив. трябва да ти кажа че много съжалявах че си напръсках стъклото. само мазно стана и неможах да го изчистя. сонакс-а как е!?

По добре не питай! :bishop :laser :rocketwhore :mad:
Май няма достатъчно вбесителна емотикона, за да разкрие душевното ми състояние, след като си осрах стъклото с този точно Сонакс!!!
Всъщност... все още ми е в колата, защото продължавам да се чудя дали само да го изсипя демонстративно пред магазина, от който го купих, или да го плична в стъклото им!
Хем я питах онази п..ка дали върши работа и имали ли са оплаквания!
Та мога да ти го дам да го пробваш, а после ще ти обясня къде е магазина, за да решаваш ти какво да им го направиш! :Mr Green Fun

благодаря ти radotom, спести ми поредните мъки. добре че имах едно на ум от стария спрей! нали уж sonax а боклук. имах едно предложение да си ги намажа със сапунена вода. трябва ли да побългаряваме всичко


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Нед 28 окт 2007 0:10


Купих някаква дивотия на'Мотип' против изпотяване на стъклата. Напръсках и вярно, не се изпотяват, но седи замазано и вечер, като ти светнат с фаровете отсреща и нищо не се вижда. Днес привечер се вбеснах и го истърках старателно стъклото, така, че да се вижда нормално.
Дали ще почне да се поти отново ще мога да кажа в понеделник сутринта.

Последна промяна от radotom на Пон 29 окт 2007 21:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Dasti
Мнения: 388
Регистриран на: Съб 08 юли 2006 11:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

-

Мнениеот Dasti » Нед 28 окт 2007 2:13


eто от какво може да не ти се испотяват:
SONAX AntiBeschlagSpray
ПРЕПАРАТ ПРОТИВ ЗАПОТЯВАНЕ НА СТЪКЛАТА

Предпазва вътрешната страна на стъклата и визьора на каската от запотяване.
Осигурява добра видимост във всички посоки.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: -

Мнениеот lubo007 » Нед 28 окт 2007 9:04


Dasti написа:eто от какво може да не ти се испотяват:
SONAX AntiBeschlagSpray
ПРЕПАРАТ ПРОТИВ ЗАПОТЯВАНЕ НА СТЪКЛАТА

Предпазва вътрешната страна на стъклата и визьора на каската от запотяване.
Осигурява добра видимост във всички посоки.

колегата не го препоръчва, хич не е доволен! незнам кво да правим. дано намерим подходящо решение, и то без да си замазваме стъклата с някви мазнотии


Потребителски аватар
ganio
Мнения: 55
Регистриран на: Сря 21 сеп 2005 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: -

Мнениеот ganio » Пон 29 окт 2007 14:04


lubo007 написа:
Dasti написа:eто от какво може да не ти се испотяват:
SONAX AntiBeschlagSpray
ПРЕПАРАТ ПРОТИВ ЗАПОТЯВАНЕ НА СТЪКЛАТА

Предпазва вътрешната страна на стъклата и визьора на каската от запотяване.
Осигурява добра видимост във всички посоки.

колегата не го препоръчва, хич не е доволен! незнам кво да правим. дано намерим подходящо решение, и то без да си замазваме стъклата с някви мазнотии

Колегата не е доволен, защото не е изпълнил изискванията за нанасяне на спрея.
Един път след като бях на автомивка и ми бяха отмили защитния слой на предния джам, един дъжд ме хвана неподготвен и в този случай директно върху изпотения прозорец напръсках със спрея, стъклото вече не беше изпотено, но влагата се стичаше по него и влошаваше видимостта.
Но пак казвам, обработиш ли си стъклата в хубаво слънчево време, както е написал производителя, резултата е много добър.
Например вчера като карах колата в дъжда с 3-ма човека вътре, не съм пускал духалката на стъклото.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: -

Мнениеот radotom » Пон 29 окт 2007 15:17


ganio написа:Колегата не е доволен, защото не е изпълнил изискванията за нанасяне на спрея.

Напротив!
Тъй като преди 2-3 години бях имал неприятни срещи със същия такъв спрей (не същия конкретен, а същата марка и модел), та за това и попитах патката в магазина дали има негативни ортзиви.
Много, ама много старателно прочетох инструкциите на етикета и се постарах да бъда абсолютно педантичен в спазването им!
Еми... освен да съм карък... или да не отговаря на спецификациите за стъкла на VW.... :lol:
Нито на бившия ми Голф2 му понесе, нито на пассатора! :dontknow:


Потребителски аватар
airjohn
Мнения: 707
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 19:56
Автомобил: 2020 Skoda Karoq
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот airjohn » Пон 29 окт 2007 15:22


:!: :?:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petar_a и 63 госта