Проблем със спирачките.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
DEKSTAR
Мнения: 840
Регистриран на: Сря 14 дек 2005 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Проблем със спирачките.

Мнениеот DEKSTAR » Пет 01 юни 2007 15:07


Търсих доста из форума но не можах да намеря тема свързана с моя проблем.Имам следния проблем със спирачките.При натискане на спирачния педал първоначално потъва до едно положение/1/4 от целия ход на педала/,в което става твърд и колата започва да спира.При отпускане и повторно натискане пак същата работа потъва до някъде става твърд и спира.На техническия преглед предните бяха отлични,а задните почти ги нямаше.Ръчната също беше 6.Чудя се в какво се крие проблема,защото съм се качвал и в други голфове и педала отгоре си е твърд/нормално/ а при мен потъва до някъде и тогава почва да спира струва ми се,че не е добре обезвъздушена системата.Също така ме притесняват и слабите задни спирачки дали разпределителя е блокирал в едно положение и не пуска нужното налягане към задните барабани.Не съм отварял барабаните да видя в какво състояние са цилиндърчетата но при натискане се чува скърцането на накладките,което показва,че се движат/не съм казал,че са ОК/. Ако някой е имал подобен проблем нека сподели мнение.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Пет 01 юни 2007 15:24


За другото не знам, да кажат по-опитните, но за прегледа май трябва да водя с мен двама по-едри приятели /поне по 90-100 кг. на задната седалка :) /, за да покаже Голфи, че има спирачки отзад... Иначе си спира перфектно, разпределителя смятам, че е в ред... Добре, че байчото беше запознат с тая "тематика" и рече: "Я помогни малко с ръчната..." :)


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пет 01 юни 2007 15:55


Хипотеза:
1.Ръчната работи и то добре-накладки не са.
2.Цилиндърчетата раобтят щом твърдеш,че се "чува" движенинето на накладките.
3.Отпред спира добре-значи помпата работи и системата е обезвъздушена.
Остава разпределителят на налягането.....там виждам проблема..просто не подава достатъчно налягане отзад(защо????? :x ).....
Защо не провериш на свалени барабани....ама внимавай после при монтажа да не си пренатегнеш лагерите..(оффф,за кой ли път го повтарям,ама е важен елемент от сглобката


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Пет 01 юни 2007 16:57


Имах проблем "подобен".

Провери маркучите от сервото дали всичките са си кадето трябва при мене беше ( бяха ) отрязан маркуча който отива в някакъв разпределител и едвам спирах :shock .


Потребителски аватар
DEKSTAR
Мнения: 840
Регистриран на: Сря 14 дек 2005 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот DEKSTAR » Пет 01 юни 2007 16:59


И аз съм се насочил към разпределителя струва ми се,че е блокирал в едно положение и не пуска почти никакво налягане към задните колела.Мога ли по някакъв начин да го раздвижа примерно да го напръскам с WD40 или да търся нов,втора ръка?
А какво мислите за това,че първоначално педалът потъва до едно положение и става твърд?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пет 01 юни 2007 17:04


DEKSTAR написа:И аз съм се насочил към разпределителя струва ми се,че е блокирал в едно положение и не пуска почти никакво налягане към задните колела.Мога ли по някакъв начин да го раздвижа примерно да го напръскам с WD40?
А какво мислите за това,че първоначално педалът потъва до едно положение и става твърд?

Педалът става твърд при достигане на определено налягане в системата....значи налягането го достигаш ама то отзад не отива...
както каза колегата виж и сервото!!!!


Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот nasko79 » Пет 01 юни 2007 19:45


Здравеите колеги,аз имам голф1.6-ez,90г. сас еденти4ен проблем.Сменил сам,серво,помпа,цилиндар4ета,марку4и а подобрение няма.Кантар няма колата,ве4е и незнам какво да сменям,извенете ме 4е използвам темата на колегата.


Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 465
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Мнениеот venll-vr » Пет 01 юни 2007 20:12


изолирай кантара и си решаваш проблема, а на колегата който няма кантар му препоръчвам да зачисти с шкурка задните накладки


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Пет 01 юни 2007 22:01


DEKSTAR, спирачната система е двуконтурна, демек заден и преден кръг, по това което описваш залагам на спирачна помпа или регулатора на задния мост


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Мнениеот titi7707 » Пет 01 юни 2007 22:04


ами колега и при мен на техническия предни убиец задни никви ръчна супер и голфа не ми харесва как спира!във вторник влизам в бокса амортесьори окачване маншони и ще сменя предни и задни накладки ако има подобрение ще ти пиша!


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Пет 01 юни 2007 22:27


Малко извън темата ,но пред КАТ задължително гледат задните спирачки на голфовете ,предните не ги и поглеждат.Аз като минавах имах некви мигави задни, лично смених накладки реглаж на ръчна, но докато не минах 100-150км(напасване)-ефекта беше почти нулев


Потребителски аватар
mamara
Мнения: 51
Регистриран на: Сря 02 май 2007 8:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mamara » Пет 01 юни 2007 22:31


виж дали нямаш въздух в системата.ако трябва направи обезвъздушаването няколко пъти.има и друго ако си с нови накладки може да не са улегнали.


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Съб 02 юни 2007 7:28


Един колега беше споменавал някога за "връзване" на "кантара" с тел - имитираш напълно натоварен автомобил и пробваш... Караше Пасат тогава... Май... :?:


Потребителски аватар
kamus11
Мнения: 851
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kamus11 » Съб 02 юни 2007 7:47


моя кантар см го изолирал напълно ....вързах тръбичките една за друга и сега спира като чук


Потребителски аватар
DEKSTAR
Мнения: 840
Регистриран на: Сря 14 дек 2005 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот DEKSTAR » Съб 02 юни 2007 11:26


titi28 написа:голфа не ми харесва как спира! ако има подобрение ще ти пиша!

Ако се оправи пиши,че и на мен не ми харесва как спира моя.

Колеги първо ще обезвъздуша системата после ще погледна кантара да видя в какво състояние е.kokovanev четох я нея теми и мисля да пробвам да видя дали така ще се реши проблема,защото съм чел че много често давал дефект кантара.За премахване на кантара не съм си и помислял,защото на мокро и заледено при едно рязко натискане на спирачките може да се получи кофти ситуация.Ако ще трябва да се сменя кантара си мисля дали да не го направя със закъснители вместо такъв разпределител.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 103 госта