Увиснала врата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
miroo
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: nesebar

Re: Увиснала шофйорска врата на голф3

Мнениеот miroo » Нед 20 яну 2013 12:32


в общи линии да така става но при мен летвата беше вътре между вратата и купето и отдолу лежеше на прага на вратата




Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: Увиснала шофйорска врата на голф3

Мнениеот refresh4o » Нед 20 яну 2013 13:03


това последното което написа съвсем ме обърка и не мога да си го представя, ще пробвам по начина както колегата го е направил на снимката


miroo
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: nesebar

Re: Увиснала шофйорска врата на голф3

Мнениеот miroo » Нед 20 яну 2013 13:21


летвата влиза между вратата и купето при напълно отворена врата и да е малко под долната панта ще стане номера -при мен летвата стъпваше на прага а не на земята -после се пробваш да затвориш с леко натискане и вратата се усуква около долната панта и се вдига-с течение на времето тя така е провиснала надолу като сее усукала -просто си я връщаш в нормално положение-немога да го обясня по добре!


miroo
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: nesebar

Re: Увиснала врата

Мнениеот miroo » Съб 02 фев 2013 19:14


Браво колеги споделих с вас как да си вдигнете вратите и голямо мълчание ни вопъл ни стон-БРАВО!!!!Никой не каза какво е направил след подадената му информация от мен!Нали за това е форума да си споделяме проблемите по автомобилите-и резултатите при решаването им!БРАВО!! :lovevw


Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: Увиснала врата

Мнениеот refresh4o » Съб 02 фев 2013 19:37


аз още не съм се пробвал иначе ще напиша какво е станало


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Увиснала врата

Мнениеот toni_tv » Нед 03 фев 2013 10:54


Браво на колегата miroo за споделения съвет за вратата. Съжалявам че сега съм на работа и не мога да го пробвам но другата неделя със сигурност ще направя опит по описания начин.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Увиснала врата

Мнениеот Iezekil » Пон 04 фев 2013 7:43


Благодаря на колегите за темата.Моя Пасат така го взех и вече 7,5 години така го карам-с увиснала врата.Проблема очевидно е в самата панта-щифта.Вчера го погледнах след като прочетох темата,пантата е заварена за купето но е с болт към вратата.Развих го,подложих шайба и чудото стана...Малко зяпна от долната страна но нейсе.Стори ми се обаче,че като се ухлаби болта има ход за регулиране напред и назад,но нямаше кой да надига вратата и не проверих със сигурност.Днес ще пробвам,ако има ход ще махна шайбата....


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Увиснала врата

Мнениеот toni_tv » Пон 18 фев 2013 19:31


Пробвах вариянта описан от колегата miroo и мога да кажа че има ефект. Половината от разстоянието получило се при увисналата врата вече го няма и по лесно се затварят вратите. Не се получи със вариянта летвата да стой на прага защото при мен упира долния ръб на вратата, а просто поставих /заглавих/ летвата само между долната панта и с натискане на вратата повече в горния край стана работата. :th_up


Потребителски аватар
goderzi
Мнения: 305
Регистриран на: Пон 21 авг 2006 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново Golf IV tdi, Passat B4
Контакти:

Re: Увиснала врата

Мнениеот goderzi » Чет 14 мар 2013 14:48


Имам двуврато Поло и лявата врата ми е увисналаблизо 8/10 мм.
Като я повдигам виждам сериозен луфт в оста на долната панта...
С повдигане с трупче ,както е описано по горе не мога да си обясня, какво ще се получи...?
Имам усещането,че самата ос е износена сериозно...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Увиснала врата

Мнениеот Iezekil » Чет 14 мар 2013 17:06


И моя луфт беше сериозен,чак като наместих вратата местих и ключалката,за да се затваря.
В допълнение към предния си пост-оставих шайбата,но охлабих болта и издърпах вратата на зад.Сега всичко е 6 и не зяпа о тпред,много съм доволен.


mehanizator
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 18 апр 2014 18:22
Автомобил: passat b4 variant 1996
Двигател: 1.9 tdi afn

Re: Увиснала врата

Мнениеот mehanizator » Вто 06 май 2014 15:58


здравеите колеги гледам че темата е малко остаряла но реших да се пробвам проблема ми е следният става въпрос за б4 шиофиорската врата като я отворя докраи и като почна да я затварям към средата се получава пропадане и като я разклатя се вижда че има луфт в щифтовете мисулта ми е имали вариант тези шифтове да се сменят с здрави и ако да как става номера


geshce
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Увиснала врата

Мнениеот geshce » Пет 09 май 2014 15:33


Здравейте колеги.
Имам същия проблем с шофьорската врата.Миналата година си играх-с пантите-и горна и долна...и навън издадена,и навътре вкарах-ефекта беше,че кат я вкарах навътре-почна да се прищипва ръба на вратата към калника и обелих боята...навън-също не пасваше хубаво...Тогава поогледах по-обстойно и се оказа,че самите панти са износени и луфта се появява при тях-повдигнеш ли-обираш го,но бяга симетрията на вратата към купето...и-вратата пак си увисва.Това лято ще си поиграя да подложа шайби-дано оберат луфта...иначе-прецакват се гумите при езичето на вратата и пак трябва да повдигам,за да отворя леко или затворя вратата.не знам дали се продават нови пантички-да ги сменя направо...а и те са много гадни за реглаж,но пък е адски дразнещо това тряскане.Ако постигна успех-ще пиша.Ходих и до сервиза на фолксваген.....оправянето беше кат хванаха врататаи я напънаха нагоре....за около месец беше добре и после пак....


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Увиснала врата

Мнениеот slavi3331 » Нед 18 май 2014 20:35


Такаа да кажа как си повдигнах вратата(пасажерската) на голфа(3ка)
Така 1-во С торкс 40 отвиваме долния болт на пантата този който се дръжи за вратата
2-ро Аз подложих шайба м12 може и по-малка!
3-то След като завиете болта вратата си идва на мястото като от завода :mrgreen
въпрос:Докато вратата беше увиснала се нарани пластмасата за която се захваща самата брава имали проблем да се ползва така?За по точно утре ще направя снимки и на тая пластмаска и шайбите :11 :love.vwclub


Потребителски аватар
slipknoott
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 18 ное 2011 22:32
Автомобил: passat 5 5
Двигател: 1 9 TDI 131hp 2002

Re: Увиснала врата

Мнениеот slipknoott » Вто 12 сеп 2017 9:42


Малко показно
https://www.vbox7.com/play:c70e05db


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Увиснала врата

Мнениеот Iezekil » Вто 12 сеп 2017 20:23


Миналата година на стругар,за моя радост не се бяха износили дупките,а щифтовете.Зор се избиват-с голям чук,ама после нови и нещата са ок.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pavkata_gti и 59 госта