Golf MK4 проблем с ел. стъкло.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vwghost
Мнения: 193
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 21:05
Автомобил: VW GOLF IV
Двигател: 1.9 TDI ATD 2002
Местоположение: Стара Загора GOLF IV 2002 1.9 TDI ATD
Контакти:

Golf MK4 проблем с ел. стъкло.

Мнениеот vwghost » Съб 19 апр 2008 21:35


Здравеите на всички колеги .От скоро карам голф 4 2002 г. и съм много доволен от колата :) но за съжаление като всяка стара кола има някакви дреболии за оправяне :oops: , та на проблема всяка сутрин като тръгна за работа след 10 минути прозореца на шофьорската врата сам се сваля до долу и не иска да се дигне с копчетата :shock .Пробвал съм в този момент другите 3 прозореца работят без проблем :wink: .След като минат няколко минути копчето започва да деиства на прозореца на шофьорската врата и успявам даго вдигна .Направих профилактика на копчетата но без резултат :roll: , имам чувството че проблема е в модула които е в вратата :? .Ако някои е имал подобен проблем да пише ,ще съм му благодарен 8)




Потребителски аватар
Petkovski
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 19:28
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Petkovski » Нед 20 апр 2008 13:49


И аз имах подобен проблем но със задно стъкло при мен не искаше да се отваря изобщо но машинката се чуваше че "цъка"(токовата и защита сработва) при разглобяване на вратата въжето запъваше след смазването му стъклото работи безупречно. Моя съвет е при свалено стъкло когато не иска да се вдигне да се заслушаш дали работи машинката в смисал дали сработва защитата и тази защита разбира кога стъклото е в краино положение и изключва машинката. Може първоначално стъклото да запъва някаде когато е в крайно долно положение...Успех дано да сам ти помогнал..


Потребителски аватар
vwghost
Мнения: 193
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 21:05
Автомобил: VW GOLF IV
Двигател: 1.9 TDI ATD 2002
Местоположение: Стара Загора GOLF IV 2002 1.9 TDI ATD
Контакти:

Мнениеот vwghost » Нед 20 апр 2008 15:14


Petkovski мерси че отговори че почнах да си мисля че само аз имам проблем със стъклата :lol: .За съжаление когато само се свали стъклото ,пробвам да го вдигна с бутона но не се чува нищо :? дори в последно време започна да не иска да се качва нагоре дори и след време и му намерих един номер , почуквам кората на вратата и държа бутона за стъклото нагоре и като тръгне нямам проблем 8) Ходих на сервиз казаха да чакам да спре и тогава да ги занимавам :evil: .Сега е лято и така се кара :wink: а ма през зимата не ми се мисли :cry: Ако може някои да ме насочи поне към електрическата схема на модула в вратата които управлява прозорците .Колата е VW GOLF 4 2002 г. ATD 1.9 TDI PD. Ще се радвам на всякаква помощ :?


Потребителски аватар
Petkovski
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 19:28
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Petkovski » Нед 20 апр 2008 15:38


:arrow: Autodata CDA-3 мисля че ще ти помогне, вътре може да видиш опроводяването но до колкото се сетих като почукваш вратата тръгва значи е някаква лоша връзка или спойка в модулчето на вратата..


Потребителски аватар
vwghost
Мнения: 193
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 21:05
Автомобил: VW GOLF IV
Двигател: 1.9 TDI ATD 2002
Местоположение: Стара Загора GOLF IV 2002 1.9 TDI ATD
Контакти:

Мнениеот vwghost » Нед 20 апр 2008 19:26


Petkovski търся схема на самия модул (резистори ,кондензатори ,инт. схеми) такава схема :wink: в AUTODATA маи няма :roll:


Потребителски аватар
Petkovski
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 19:28
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Petkovski » Пон 21 апр 2008 18:10


vwghost написа:Petkovski търся схема на самия модул (резистори ,кондензатори ,инт. схеми) такава схема :wink: в AUTODATA маи няма :roll:

И на мен ми трябва ако я намериш обади се.
Поздрави...


Потребителски аватар
nanio
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Мнениеот nanio » Вто 22 апр 2008 19:02


Да използвам темата, имам проблеми с ел.стъклото на пасажерската врата. Стъклото си работеше безупречно, докато не реших да си напръскам вратата с препрарат за почистване. Явно част от препарата е попаднал в копчето или незнам къде, но стъклото не се движи. Чува се "цъкането" значи има ток и се мъчи да тръгне. Все едно стъклото е вдигнато догоре. След като чистих си отворих прозореца, но мноооого мудно слезе и се качи до горе. След това действие стъклото Не работи, а се чува само шум. Ясно е че ще се разглабя, но дали ще се размина само с почистване!? Колата е Ибиза 3 2002г.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Мнениеот MamaMy » Вто 22 апр 2008 21:30


Схема на платките едва ли ще намерите, ами се хващайте в ръце и сваляйте. Имаше една тема на К22 в която обясняваше как става номера с почистването на лака. Потърсете я за да не преразказвам и ги почвайте. Ако не можете, сваляте ги и ги пращате. Аз не пия.


Потребителски аватар
krasyncho
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 14 юни 2008 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW GOLF 4 проблем с ел. стъкло.

Мнениеот krasyncho » Сря 18 юни 2014 14:52


При мен проблема е същия цъка машинката обаче стъклото си седи горе не мърда някой път мръдне после пак спира за известно време, разглобих всичко е ОК и сега ще отваряме машинката.Мисля, че е студена спойка защотото от време на време работи. Ще пиша по - късно.


Magiota
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 17 юни 2013 9:04
Автомобил:
Двигател:

Re: VW GOLF 4 проблем с ел. стъкло.

Мнениеот Magiota » Сря 12 ное 2014 18:14


Здравейте, днес реших моя проблем с ел стъклото на шофьорската врата, което при натискане надолу сякаш прескачаше и нямаше шанс да се върне обратно нагоре. Та, оказа се счупен пластмасов държач/носач на въпросното стъкло. На снимката се вижда останалия от едната страна (белия пластмасов елемент). Сменихме ги и двата за всеки случай и всичко е ок. Успех.
Прикачени файлове
10811556_10204699820807455_1504175578_n.jpg


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re:

Мнениеот Vag_activator » Сря 12 ное 2014 22:06


vwghost написа:Petkovski търся схема на самия модул (резистори ,кондензатори ,инт. схеми) такава схема :wink: в AUTODATA маи няма :roll:

В моторчето за ел .стъклото има една платка.Проблема е според мен,точно там!Виж за спукани спойки.Вземи от морга моторче със !!същият сериен номер!! и пробвай ако не стане с това.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 проблем с ел. стъкло.

Мнениеот vandu » Пет 27 мар 2015 16:47


Здравейте,
може ли за малко разяснение за следния случай:
Смених плъзгачите, жилата и ролката на ел стъклата на предна дясна врата (голф 4 1,6 2000г.) притеснява ме обаче на какъв принцип спира моторчето при вдигане и сваляне на стъклото, дали когато усети трудност спира или на определени завъртяна спира ?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 проблем с ел. стъкло.

Мнениеот инжектопляктор » Пет 27 мар 2015 17:59


vandu написа:...дали когато усети трудност спира или на определени завъртяна спира ?

Ел.моторчетата спират, когато усетят трудност. Тогава токът става много по-голям токовата защита сработва и машинката почва да "цъка". Същото става и ако има механично препятствие или блокира механиката.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772 и 99 госта