Golf 1 - автоматик --> ръчни скорости ????

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Golf 1 - автоматик --> ръчни скорости ????

Мнениеот °niksi° » Вто 30 авг 2005 22:33


Става ли тоя номер на Голф 1 с автоматични скорости да се сложи нормална скоростна кутия и евентуално какви преправяния ще се наложат?




Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Вто 30 авг 2005 22:34


става
нови педали и лостова система


Потребителски аватар
granci
Мнения: 105
Регистриран на: Чет 04 авг 2005 16:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот granci » Сря 31 авг 2005 11:10


Това с педалите е най малкия проблем, различни са вътрешните карета,маховика,стартера,системата за превключване на предавките,направо да ти :horror:


Потребителски аватар
Dic
Мнения: 120
Регистриран на: Съб 26 юни 2004 19:41
Автомобил: Seat Leon 1M
Двигател: ARL
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот Dic » Вто 06 сеп 2005 19:06


:banghead: E това направо ме отказа ... а какъв красавец бях си харесъл :cry:
Благодарности щях да се набутам ...


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Вто 06 сеп 2005 19:32


Питам заради един познат. На баща му Голфа е автоматик и нещо здаде багажа. Върви само на задна. Другите ги включвало по-трудно - трябвало нещо с оборотите да го излъжеш за да включи, а в момента съвсем е отказал. Само за работата искат 250 лв. Отделно частите. Имало някакви планетарни механизми или нещо от тоя род. Целия комплект бил около 600-800 лв /така са му казали на човека/. Това било в най-лошия случай. В по-добрия случай трябвало да се смени само нещо като накладки чрез което се превключвали скоростите /така ми обясни той/


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Вто 06 сеп 2005 20:31


стартера мисля че ще стане.
съединител с все маховика-други.
скоростна кутия-друга.
лостовете за превключването-други.
скубеш малко жици и си пушка. 8)


Потребителски аватар
paro_k
Мнения: 241
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 10:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот paro_k » Чет 08 сеп 2005 12:58


°niksi° написа:Питам заради един познат. На баща му Голфа е автоматик и нещо здаде багажа. Върви само на задна./


Как го е постигнал този ефект? Питам, защото и моя дедик е автоматик. До сега не съм имал проблеми, но и нищо не съм правил по кутията. Гледам маслото и толкоз. Не знам има ли филтри, трябва ли да се сменя това масло ...


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Чет 08 сеп 2005 13:36


paro_k написа:Как го е постигнал този ефект? Питам, защото и моя дедик е автоматик. До сега не съм имал проблеми, но и нищо не съм правил по кутията. Гледам маслото и толкоз. Не знам има ли филтри, трябва ли да се сменя това масло ...

Ми идея си нямам, явно си му е дошло времето за са скапе, все пак е кола на 23-24 години.


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Чет 08 сеп 2005 14:19


°niksi° написа:....Ми идея си нямам, явно си му е дошло времето за са скапе, все пак е кола на 23-24 години.


Преди години (1998)карах един Opel Astra 1.6 с някаква японска автоматична скоросна кутия.Колата беше нова на 3~4 години,но се появиха проблеми с нея.В България всички сервизи които обиколих нищо не можеха да помогнат,майсторите само дигаха ръце(даже и в Джемини нямаха информация за точно този модел)Най накрая брат ми я "разфасова" сам в гаража.Оказа се че един гумен опръстен на нещо като бутало на "спринцовка" се е закъсал и не дига налягане.Сменихме го отделно нагласихме хода на буталото да е по-къс за да прави по-голямо налягане.Бяхме послали един бял чаршав и върху него поставяхме всичко което вадим от кутията.Имах чувство,че ремонтираме....совалка :P Но важното е,че всичко се оправи и след това колата работеше перфектно.
Защо разказах всичко това? - Смятам че една автоматична скоросна кутия ако се експлоатира както трябва е практически...вечна :!:
Затова се съмнявам проблемите на тази Единичка да е от времето.Просто някой от собствениците по веригата не се е "грижил" за нея.Достатъчно е продължително време да я е карал без/с много малко масло или да е доливал/сменял с неподходящо.


Потребителски аватар
paro_k
Мнения: 241
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 10:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот paro_k » Съб 10 сеп 2005 10:02


tyo написа:Най накрая брат ми я "разфасова" сам в гаража.


А видяхте ли филтър вътре :) , който трябва да се сменя, а и това масло - вечно ли е? Аз до сега само веднъж съм доливал 100-150 гр., след сваляне на кутията за смяна на сегмента на коляновия вал.
Когато, през 93-та година :lol: , купих колата от един гараж във Виена, монтьорите ми казаха да следя нивото на маслото, а след като всичко по колата се скапе, щял да остане здрав само автоматика ???



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 81 госта