гасне в движение 1.6 абу

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Torbalan
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Torbalan » Пон 19 май 2008 20:32


Много, е писано колега.... най честия проблем е Датчик на Хол

При мен колата правеше същите магарии и излезе датчика на Хол.




Потребителски аватар
nasko78
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 11 мар 2008 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот nasko78 » Вто 20 май 2008 18:00


Провери си и релетата на бензиновата помпа и на компютъра,при мене беше от релето на компа,имаше напукани спойки и ми правеше номера,постоянно ми гаснеше,а докато открия ,че е от релето,смених доста работи:комутатор,свещи,датчици,бенз ф-р и т. н.,така че погледни релетата,местоположението им е до бушоните,а между др. колега обърни си внимание на правописа.Извинявам се за спама :wink:


Потребителски аватар
zagorql
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 23 апр 2008 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот zagorql » Чет 22 май 2008 8:13


колеги, помагаите след 1 седмица ходене по мъките проблема оште не е решен, смених датчика на хол и пак съштата работа даже сношти като изгаспа и повече не запали преди палеше кат поистите а ся вече не пали бензиновата помпа си работи бобината ток има релетата си цъкат и неште и не6те ,вчера е бях закарал на диагностика и маистора вика че исписва грешка на датчик на колянов вал вика че тва боло тоя хол датчик ама не се опраи сас смяната му,помощ :cry:


sexov
Мнения: 86
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот sexov » Чет 22 май 2008 9:05


Айде и аз като препатил да си кажа :D
Преди година и нещто и моята кола ми правеше такива номера
както си кара и угасва след което започва едно мъчно палене
голяма мъка неще и неще, след известно време запалва и пак няколко километра и гасне. Закарах я на един сервиз. Играха си 3 дена с нея. Накрая като я взех ги попитах какво толкова и имаше и те незнаем сменихме палеца на делкото. Беше ми странно да е от палеца. Значи след това около половин година нямах никакви проблеми. Един ден реших да тръгна малко на разходка към едно село във Велико Търново и колата на едно нанадолнище между две села сама изгасна и повече не запали. Започнаха едни проверки бензин имаше да те удави. Остава да са токовете. Проверка на свещи. В крайна сметка се спрях на бубина или комутатор (при мен са отделно голф 2) оказа се комутатора. Вземи от някой приятел за проба почти 100 процента съм убеден че е комутатора. Успех


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот vladovelin » Чет 22 май 2008 9:59


На един приятел Г3 1,4 МИ правеше същите магарии - гасне когато си поиска и все на кръстовище го правеше. След минути върти ключа и пали . Обиколи доста майстори и всеки казва дефекта не е постоянен и не може да се открие. Накрая един му смени датчик на Хол и от тогава не е гаснала.


Потребителски аватар
zagorql
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 23 апр 2008 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот zagorql » Съб 24 май 2008 16:40


абе хора няма ли кои да ми помогне вече 10 дена ми опразна с тая кола за сега сам дал над 200 лв и доникаде не сам стигнал писна ми,накрадко сам сменил датчик на хол уж там излезе грешка след диагностика ,бобина,комутатор,реле на бенз.помпа.и промяна никаква даже по лошо зима да става поне от гледане и чудене с моя маистор остановихме не неидва гориво до двигателя по точно маи не стига тока до бенз,помпа или поне прекасва някаде от време на време и колата спира,някои имали си на представа каде може да се губи тоя ток или просто ми се е прецакала бенз. помпа или някви др идеи ,даваите савети сичко ми е от полза че се поболях с тая кола вече :cry:


Потребителски аватар
theerazor
Мнения: 186
Регистриран на: Вто 25 мар 2008 16:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот theerazor » Съб 24 май 2008 18:18


Колеги на мен също ми се е случвало колата да угасне. Сама гасне, и когато загрее колата придръпва дали е от този комутатор както казвате да ми придръпва колата, а и го прави доста когато е загряла?


Потребителски аватар
golfadjiq
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 23 дек 2007 21:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Мнениеот golfadjiq » Съб 24 май 2008 18:31


бензиновата помпа е - смени я и ще видиш - преди това и измери налягянето zagorql


Потребителски аватар
zagorql
Мнения: 69
Регистриран на: Сря 23 апр 2008 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот zagorql » Нед 25 май 2008 14:19


колеги, мисля че открих проблема маи наистона е бензиновата помпа неска е запалих и като изгасна искарах маркуча от помпата оште сложих 1 друг маркуч и в 1 туба и дадох на контакт помпата напраи бзззз. ама не иската и капка бензин та вапроса ми е как се сваля тая бенз.помпа свалих капака с маркучите стигнах до помпата някаде четах че се заварта ваятях ама непомрадва грам някои ако знае как се маха много ште сам му благодарен :wink:


rwolf
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 24 авг 2010 17:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: гасне в движение 1.6 абу

Мнениеот rwolf » Вто 24 авг 2010 18:18


Здрявейте колеги
Пиша ви от пловдив с молба за помощ.Голф 3 1.6 ABU
Мъките започнаха преди около половин година - гаснеше в движение ... и
така се започна:
1.Кабели
2.Капачка с палец
3.Бобина(върви с комутатор)
4.Клейморед(к.ключ)
5.Свещи
6.Кабели(отново)
7.Клейморед(к.ключ)..(отново)
Май е това (аууу).Колата я карам на газ.. и няма проблем с нея
минах през 1,2,3...N майстори и нищо.Никой неможе да ми каже какво й е на колата
гасне когато тя си пойска.. или казано ... студена-топла...газ-бензин...
След като изгасне няма палене 3-5 мин. или ако не откача акомулатора (но за него съм пробвал 2-3 пъти) и може да е на къзмет.
Направих пробата за мобината и си работи.Незнам каде е проблема?
Изчетах много от форума и днес(като изтине) ще пробвам тоя "тампон" ... моля се да е той.
Ако някой има идея за конкретния случай... ще бъда признателен :)


Потребителски аватар
neron-besniq
Мнения: 138
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V.Turnovo

Re: гасне в движение 1.6 абу

Мнениеот neron-besniq » Вто 24 авг 2010 19:51


Ти най-важното нещо не си проверил,релето което подава ток на датчика на Хол и бензиновата помпа,при различните модели е различен номер,30,67 или 167! Сменяй го направо!


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: гасне в движение 1.6 абу

Мнениеот kokovanev » Сря 25 авг 2010 11:08


Току що го писах в съседна тема - вижте си налягането на бенз. помпа, едно почистване с ултразвук и се оказва, че датчик на хол, бобина с комутатор, кабели, свещи, капачка, палец, реле са си в ред... Като единствено последните 3 неща не е грешка, че сте ги сменили с нови, както и О-пръстена на делко-то...

П.П. Е, свещите и кабелите - също, ако си им е ред... Откачвайте акумулатора, преди да вадите помпата...


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: гасне в движение 1.6 абу

Мнениеот mania » Сря 25 авг 2010 11:17


На предишната ми кола, форд орион, имах абсолютно същия проблем. Оказа се прекъсване на електрозахранването към бензиновата помпа. Провери я. Бобината и делкото също са вариант. На моето Г3 ГТИ му прекъсваше бобината и сложихме от сеат. Те на ВАГ всичките май са еднакви в съответните години.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: caro, cecko gt и 67 госта