Шум във водна помпа, или тази нахидравликата ...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Шум във водна помпа, или тази нахидравликата ...

Мнениеот driver » Сря 01 сеп 2004 9:28


От няколко дена се появи някакъв шум от към горепосочените места. Свалих ремъка който задвижва генератора, водната помпа и тази на хидравликата и шума изчезна. Пробвах с разклащане шайбата на водната помпа - има много лек луфт лагера, но нито е протекла нито нищо. Та чудя се от какво е тва?! :( Шума не е постоянен, а на откоси, колкото повече газ подавам, толкова се очестява. :?: :!:




Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Сря 01 сеп 2004 9:35


да не би да е от самия ремък?имах такъв случай.
мотора като работи сипи вода върху ремъка така може да разбереш дали се е вкочанил и вие.не го натягай много рискуваш да прецакаш лагери .


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Сря 01 сеп 2004 9:43


GOLFER написа:да не би да е от самия ремък?имах такъв случай.
мотора като работи сипи вода върху ремъка така може да разбереш дали се е вкочанил и вие.не го натягай много рискуваш да прецакаш лагери .

Шума не е виещ, а по скоро като от лагер?! Ще пробвам да го намокря, дано да спре че съм шашнат :!: :shock:


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 01 сеп 2004 9:48


ами щом шуми на определен оборот, по ми прилича на лагер, дано да не е тоя случай, щото водна помпа се сменя цялата


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 01 сеп 2004 9:49


В ПРОДАВА имаше един пич Пламен, продаваше водна помпа за Голф 3 бензин на добри пари...


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Сря 01 сеп 2004 9:52


Pichaga написа:ами щом шуми на определен оборот, по ми прилича на лагер, дано да не е тоя случай, щото водна помпа се сменя цялата

То си шуми постоянно, но с увеличаване на оборотите шума и той се увеличава.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 01 сеп 2004 10:18


по-горе си писал, че е на откоси, за това реших, че е на определен оборот.....имах такъв шум в заден лагер на откоси, преди да го счупя на парчета


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Сря 01 сеп 2004 13:34


Намокрих ремъка, но уви - нищо! Продължава да джагърка. Ремъците ми са два - един от коляновия вал към помпата на хидравликата, а другия към водната помпа и генератора. Проблема е или в двойната шайба на коляновия вал или във водната помпа. :( ШАШ !!! :shock:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Сря 01 сеп 2004 13:39


аз залагам на алтернатора и по скоро на много износени четки...
провери като ги свалиш само тях какво става?


BOSS
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 20 юни 2004 19:28
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Пробвай така

Мнениеот BOSS » Пет 03 сеп 2004 10:21


Помпата на хидравликата:
1. Случва ли ти се понякога да ти се втвърди волана без причина, както си караш и хоп?
2. Ако има проблем с лагерите то като навиеш крайно ляво или дясно, ремака би трябвало да започне да свири, тогава е най голямо налягането.
3. Попата на хидравликата издава един много кофти шум, наподобява меляне на орехи.
4. Свали ремъка и виж шайбата дали е много изжулена.
5. Нова е 600лв като си върнеш твойта, втора употреба са около 100-150лв. НЕ СЕ РЕМОНТИРАТ.
Шума не е задължително да е от хидравликата, това са симптомите по който се познава ако има проблем с помпата на хидравликата. Другите възможни повреди са ти ги казали колегите.


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Пробвай така

Мнениеот driver » Пет 03 сеп 2004 11:29


BOSS написа:Помпата на хидравликата:
1. Случва ли ти се понякога да ти се втвърди волана без причина, както си караш и хоп?
2. Ако има проблем с лагерите то като навиеш крайно ляво или дясно, ремака би трябвало да започне да свири, тогава е най голямо налягането.
3. Попата на хидравликата издава един много кофти шум, наподобява меляне на орехи.
4. Свали ремъка и виж шайбата дали е много изжулена.
5. Нова е 600лв като си върнеш твойта, втора употреба са около 100-150лв. НЕ СЕ РЕМОНТИРАТ.
Шума не е задължително да е от хидравликата, това са симптомите по който се познава ако има проблем с помпата на хидравликата. Другите възможни повреди са ти ги казали колегите.


Нито едно от тези не ми се е случвало. Единствено като навия до край волана започва да се чува леко виене, но не е от ремъка. :roll:
Много ме съмнява водната помпа, защото на Голфа ми водната му помпа така здраво ромоли, че като го чуеш ще си кажеш, че двигателя е аут. :shock:Само дето при него е постоянно, а на Вентото е на откоси които зачестяват в зависимост от оборотите на двигателя. :?


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Пет 03 сеп 2004 11:31


"Единствено като навия до край волана започва да се чува леко виене, но не е от ремъка." това е нъпълно нормално, защото тогава натоварването на хидравличната система е най-голямо.


Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Мнениеот ~None~ » Пет 03 сеп 2004 11:56


Хидравличен волан никога не се навива докрай :wink:
А когато стигне края - трябва да се върне малко..


georgi_8_5
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: бургас

Re: Шум във водна помпа, или тази нахидравликата ...

Мнениеот georgi_8_5 » Нед 13 юни 2010 20:37


шума е от лагера на водната помпа, тази седмица ще поразпитам по магазините дали се намират и се знаят какви са тези лагери точно, моята трака също но не тече, но и това ще стане.Мисля да си я ремонтирам, да сменя лагера ама дали ще се избива , защото мисля че са правени с топла набивка и дали ще се избие и дали може да се отвори не съм я гледал че няма време много. Като разбера ще пишя след това да ви кажа. Аз винаги гледам да ремонтирам и тогава да купувам.На принципа съм щом някой друг го е направил защо пък аз няма да мога.


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Шум във водна помпа, или тази нахидравликата ...

Мнениеот driver » Нед 13 юни 2010 21:00


georgi_8_5 написа:шума е от лагера на водната помпа, тази седмица ще поразпитам по магазините дали се намират и се знаят какви са тези лагери точно, моята трака също но не тече, но и това ще стане.Мисля да си я ремонтирам, да сменя лагера ама дали ще се избива , защото мисля че са правени с топла набивка и дали ще се избие и дали може да се отвори не съм я гледал че няма време много. Като разбера ще пишя след това да ви кажа. Аз винаги гледам да ремонтирам и тогава да купувам.На принципа съм щом някой друг го е направил защо пък аз няма да мога.



Бая стара тема си изкопал. :)

ВОдната помпа се сменя цялата, консуматив е. При всяка смяна на ролките и ремъците /50-60000 км./се смена и водната помпа.

Едвали си заслужава да я ремонтираш, ако изобщо е възможно това.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogaresko и 54 госта