Golf MK4 Тампони на стабилизираща щанга

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот Luciano » Сря 20 яну 2010 15:22


van405975 написа:
Luciano написа:Айде да възбудя малко темата. Днес и аз си взех от Юнитрейд тампони за 54,12лв и утре отивам да ги сменям. Дано най-накрая звука на каруца изчезне :P


Колега имаш ли телефон на Юнитрейд ,че и аз трябва да ги сменям.Дали пращат по куриер с наложен платеж? Сутринта писах на тези http://www.autotrade-vw.com/spare-parts.html,но отговор никакъв. :banghead:

Заповядай

http://www.porschebulgaria.bg/volkswagen/dealers.html




DarkOneBg
Мнения: 243
Регистриран на: Чет 26 фев 2009 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот DarkOneBg » Пет 18 юни 2010 0:26


Колеги , кат сте се разговорили за тампони искам да питам някой малко по запознат на Г4 AJM големия тампон от дясно ( не го знам как се води ) какви пари е и 150 лева реални ли са за него?


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот theraven » Пет 18 юни 2010 1:33


Мое дясно, твое дясно или наше дясно mhihi ? Аз сменях тоя, който ти се пада в ляво като си вдигнал капака, а де факто е отдясно на мотора и ангренажа минава през него. Преди няколко месеца го платих около 130 лв по спомен.

Последна промяна от theraven на Пет 18 юни 2010 9:20, променено общо 1 път.


DarkOneBg
Мнения: 243
Регистриран на: Чет 26 фев 2009 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот DarkOneBg » Пет 18 юни 2010 9:10


theraven написа:Мое дясно, твое дясно или наше дясно mhihi ? Аз сменях тоя, който ти се пада в ляво като си вдигнал капака, а де факто е отляво на мотора и ангренажа минава през него. Преди няколко месеца го платих около 130 лв по спомен.

Кат си в колата се пада от дясно , да де за един и същ си говорим :D


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот maxpayne » Пет 18 юни 2010 10:56


DarkOneBg написа:Колеги , кат сте се разговорили за тампони искам да питам някой малко по запознат на Г4 AJM големия тампон от дясно ( не го знам как се води ) какви пари е и 150 лева реални ли са за него?

Ами не, не са реални, макар че в юнитрейд го продават за толкова някъде. Но като го погледнеш какво представлява ти става ясно, че това нещо НЯМА КАК да струва тия пари. На мен за тампона от другата страна ми искаха ~150лв при това трябваше да капарирам и да чакам доставка. Та си взех от ауто плюс някакъв немски за 54лв


DarkOneBg
Мнения: 243
Регистриран на: Чет 26 фев 2009 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот DarkOneBg » Пет 18 юни 2010 13:26


maxpayne написа:
DarkOneBg написа:Колеги , кат сте се разговорили за тампони искам да питам някой малко по запознат на Г4 AJM големия тампон от дясно ( не го знам как се води ) какви пари е и 150 лева реални ли са за него?

Ами не, не са реални, макар че в юнитрейд го продават за толкова някъде. Но като го погледнеш какво представлява ти става ясно, че това нещо НЯМА КАК да струва тия пари. На мен за тампона от другата страна ми искаха ~150лв при това трябваше да капарирам и да чакам доставка. Та си взех от ауто плюс някакъв немски за 54лв


Тъпото е че го видях и не разбрах точно кое му струваше 57 лева - иначе някой да има идея вс тампони и стабилизиращата щанга кви пари излизат да зема да си ги сменя.


Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот dokros » Пет 18 юни 2010 13:46


В тая дискусия май стана объркване тампони на двигателя и тампони на стабилизираща щанга,та цените са следните:

1.Тампони на двигателя и скоростна кутия на ФЕБИ или БИЛЩАЙН
ляв-/откъм скоростната кутия/-около 50 лв.
десен -/от страната на двигателя/ -80-90лв.

2.Тампони на стабилизираща щанга :
- тампони само-около 30 лв. от фирмения представител на ФВ за региона.
- метални планки за тампоните -22 лв.,с ръб по средата ,ако старите планки са също с ръб /за коли след 2000г./ ,няма нужда да се купуват нови , аз ги смених, после се ядосвах, излишни пари.


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот gomez » Сря 23 юни 2010 16:29


Смяната на тампоните на стабилизиращата щанга е много лесно, а именно повдигате колата на крик, махате гумата, откачате биалетката и с тресчотка и камък номер 13 развивате болта на скобата. Вади се скобата и тампона, който е сцепен. Слагате новия тампон с новата скоба и готово. Малко си трябва натиск на щангата за да завиете болта.
Пиша това за да се знае, че не е необходим канал.
Закачането на биалетката става като се подложи стойка под носача и се отпусне крика, с цел да се намести биалетката към носача.
Ето и снимки.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Iv0
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 08 ное 2006 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот Iv0 » Чет 04 ное 2010 0:13


Здравейте, отдавна слядя темата и днес дойде моят ред за смяна на тампоните на стаб. щанга.
Изненадата ми бе, че моите тампони и метални скоби бяха от този уж нов модел, който е бил влязъл в употреба след 2000-01 година.На моите имаше щампована дата (04/99 година 2 месеца преди регистрацията на колата т.е. има голфове произведени преди 2000/01 оборудвани със "новите" тампони.
Моята в частност е Вариант , но това едва ли има значение в случая.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот morfei1 » Чет 04 ное 2010 9:09


Не ги знам кога са влезнали в употреба, но моята кола е 2002 и е от старият модел, доколкото успях да вида и да напипам..... гърбица не намерих.

Както знаете има три разновидности дебелини на стабилизираща щанга. Така по спомен 19, 21 и 23мм, съответно преди да поръчате тампони е хубаво да си премерите щангата, и да си купите за съответната дебелина :)

Браво на Гомез за нагледните снимки, ще ги сменяма моите щом е толкова лесно :да:


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот theraven » Чет 04 ное 2010 9:14


morfei1 написа:Не ги знам кога са влезнали в употреба, но моята кола е 2002 и е от старият модел, доколкото успях да вида и да напипам..... гърбица не намерих.


Митаче, нали ти беше сменян моста със все шенкели и спирачки :roll: Така че при теб май това с годината не важи... И само да спомена, като питате за тампони да знаете, че са с 1мм по-тесни от щангата, да държат по-стегнато. Демек ако щангата е 19мм, то тампонът е с дупка 18мм, ако щангата е 21мм, тампонът е с 20мм дупка и те така... :mrgreen:


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот morfei1 » Чет 04 ное 2010 9:16


Сменян е заден мост..... преден не съм сменял или поне незнам да е сменян. Иначе си прав възможно е, но малко ме съмнява :roll:


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот achodemo » Чет 04 ное 2010 11:59


И аз смених мойте тампони ,но май нямаше смисъл ,защото скърцането което мислех ,че е от тях си остана ! Иначе и мойте бяха с ръб по средата ,въпреки че колата е 98година !?


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот deversant » Чет 04 ное 2010 22:42


achodemo написа:И аз смених мойте тампони ,но май нямаше смисъл ,защото скърцането което мислех ,че е от тях си остана ! Иначе и мойте бяха с ръб по средата ,въпреки че колата е 98година !?

Аз си купих тампони (задни фтулки),защото бяха скъсани и такива за стабилизираща щанга (новият модел)
Смених тия задните тампони (носач) и скърцането спря!Смених после и тези на стабилизиращата щанга,защото така и така ги имах след реглажа колата ми се стори малко по нестабилна.Незнам момчетата как ми направиха реглажа,ама си имам и криво в задният мост (яде малко задна дясна) я от тампони на задният мост я от крив заден мост :bishop.И така,при мен скърцането беше от този заден тампон на носача-погледни си ги колега!
За тия на стабилизиращата щанга дадох 30лв със скобите от ибей и марка феби (единя тампон се скъса при монтажа),ама той колко пък да е важен тоя тампон...колкото да обира да не удря на метал в гривната.
За по нататък може да го сменя....ще видя! :D


Потребителски аватар
silven-VW FOREVER
Мнения: 671
Регистриран на: Пон 11 май 2009 22:31
Автомобил: Audi A6 Audi A1
Двигател: FSI TFSI
Местоположение: Козлодуй

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот silven-VW FOREVER » Чет 20 яну 2011 12:12


Аз моите ги оставих потопени в преработено масло и вече 6 месеца не са се обаждали : )



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 219 госта