Golf MK4 Тампони на стабилизираща щанга

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Alex_ace
Мнения: 154
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 21:23
Автомобил: Golf 4 1.6
Двигател: AKL
Местоположение: Бургас

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот Alex_ace » Сря 04 дек 2013 11:55


имах подобен проблем с прихлопването , слад много търсене и проверки на цялата ходова част - оказа се калпави накладки отпред . Пластините които ги държат в апарата да не мърдат омекнали и накладката се разхожда в апарата .Сваляне , разтегане на пластините , всичко се оправи до следващия път. ATE и Textar имат по корави пластини и сладващите ще са такива .Поздрави




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот joker » Сря 04 дек 2013 18:45


transform написа:Изчетох темата, всички се оплакват само от скърцане. При мен също го има това леко скърцане, но има и едно прихлопване като дъска, което се чува отпред и се съмнявам да не би да е от тях. Получава се при по-малки неравности(дупки), а в по-големите когато колата се клатушка го няма, поне така съм забелязал, при спиране и тръгване също не се чува. Въпросът ми е - при тези тампони, само скърцане ли се получава или е възможно и подобно хлопане?

Само скърцане...поне в началото.Провери си накрайниците на кормилните щанги....и биалетките.....


petrii
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 27 мар 2011 20:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот petrii » Чет 05 дек 2013 16:41


transform написа:
Изчетох темата, всички се оплакват само от скърцане. При мен също го има това леко скърцане, но има и едно прихлопване като дъска, което се чува отпред и се съмнявам да не би да е от тях. Получава се при по-малки неравности(дупки), а в по-големите когато колата се клатушка го няма, поне така съм забелязал, при спиране и тръгване също не се чува. Въпросът ми е - при тези тампони, само скърцане ли се получава или е възможно и подобно хлопане?
Колега същите симптоми оказаха се биалетките ! icon_idea


Потребителски аватар
spipi
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 08 юли 2013 21:14
Автомобил: VW BORA
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: Бургас

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот spipi » Пон 30 дек 2013 18:20


При мен няма скърцане,а само тропане/тъп звук/. Всичко отпред съм сменил,останаха само тези тампони.Като ги сменя ще споделя мнение. :icon_lol Весели Празници!


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот stoi4o.d » Сря 01 яну 2014 20:55


Прословутото скърцане,ужас :scare3
Само двата тампона ли да сменям или и гривните?
Понеже тук чета различни мнения :gruebel

И къде в Пловдив могат да ми ги сменят коректно :question


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот plamikcho » Сря 01 яну 2014 21:27


Възможно е да тропа (хлопа) от тези тампони. Когато купих колата след няколко хиляди км се появи хлопане при каране по много разбит или черен път. След смяната на тампоните хлопането изчезна. Историята после е описана в тази тема - скърцане и т.н.


Потребителски аватар
spipi
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 08 юли 2013 21:14
Автомобил: VW BORA
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: Бургас

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот spipi » Пет 03 яну 2014 14:18


Да се похваля,днес смених въпросните тампони и всякакви видове шумове и тропания изчезнаха.Като лодка е нищо не се чува,а колкото до смяната 15мин. на тампон :icon_lol Интересното беше,че на десния имаше втулка която остана на щангата и не можах да я сваля,но и така стана,явно левият е бил сменян.Успех на всички. :th_up


Потребителски аватар
nuri_3556
Мнения: 790
Регистриран на: Сря 14 юли 2010 15:43
Автомобил: Golf 3+golf 4
Двигател: AEK 1995+AGU 250+
Местоположение: Устина
Контакти:

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот nuri_3556 » Пет 26 сеп 2014 16:40


От този тампон с гърбицата колко мм е или има няколко вида по големина на диаметър?


Потребителски аватар
spipi
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 08 юли 2013 21:14
Автомобил: VW BORA
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: Бургас

Re: Golf MK4 Тампони на стабилизираща щанга

Мнениеот spipi » Пон 29 сеп 2014 21:00


Знам за два размера(18 и 20мм.) май имаше и трети(22мм.)но за него несъм сигурен.Провери твоите какви са.Аз си взех и двата размера,с договорката,че който ми е излишния да го върна.Успех :beer


Favorite777
Мнения: 32
Регистриран на: Сря 25 юни 2014 17:41
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASV 2002
Местоположение: Плевен

Re: Тампони на стабилизираща щанга Г4

Мнениеот Favorite777 » Чет 23 апр 2015 19:10


transform написа:Изчетох темата, всички се оплакват само от скърцане. При мен също го има това леко скърцане, но има и едно прихлопване като дъска, което се чува отпред и се съмнявам да не би да е от тях. Получава се при по-малки неравности(дупки), а в по-големите когато колата се клатушка го няма, поне така съм забелязал, при спиране и тръгване също не се чува. Въпросът ми е - при тези тампони, само скърцане ли се получава или е възможно и подобно хлопане?



В момента имам абсолютно същия проблем(всички симптоми са точно както ги описал колегата) и мислех че ми е хлабаво таблото но след проверка се оказа че всичко си е наред с него. Също проверих и тампоните на окачването тези на щангата и биалетките но не открих проблеми. Ще съм благодарен на всеки който ме насочи какво друго да проверя.

ПП Проблема при мен се оказа че не е от ходовата част а в таблото(въздуховод).



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта