1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Нед 22 мар 2015 8:34


ОФФФ, ами ко да си играя на дребно, да си купувам GTR направо със пакета дето става 1000 коня и да не се занимавам с малолитражни глупости, а? Защо на въпроса "как да си вдигна мощността на 1.8 RP" ми отговаряте с малоумни съвети и безполезни акъли? Не усещате ли как си прецаквате сами форума с това поведение и как сте изгонили хората, които наистина могат да помогнат на други?




Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот leonardo_vd » Нед 22 мар 2015 9:14


Миксер, ти бате верно си дървен философ. Еми ако не намираш тук това което търсиш, еми просто не питай повече. Тоя твоя мотор е мъртвороден и купето ти е като кораб, дори и АБФ ще му е трудно да го задвижи че да усетиш някаква динамика. Но все пак ако си решил него да тунинговаш си далече от основната идея за тунинг на атмосферен мотор. Не всичко е повече горивна смес, има и един момент кога точно ще се запали, а това без стендалоун няма как да стане ако искаш нещата да са като хората.
Прост пример ти давам с моя ВР6 че с малко повче аванс и хубава горивна карта тръгна да върви доста прилично за непипан ВР.
Ако искаш атмосферка с хубав въртящ момент си вземи вр6 и една МегаСкюрит и оправдай средствата и труда който ще хвърлиш, но 400лв. няма да ти стигнат.
А ако не искаш да получаваш като моите мнения бъди малко по-любезен и свали носа да не ти влезе вода.


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Нед 22 мар 2015 9:22


Повтарям за пореден път - аз не искам да се състезавам, не искам да изцеждам двигателя, искам леееееко да го подобря, не искам много по-съществена динамика от тая която имам, ограничените ви мозъци ще проумеят ли тая работа най-сетне??? За динамика и яко каране си имам 1100 кубиков мотор, който си ми чеше адреналиновата краста, нямам нужда да я търся тая динамика в комбито.... а и не ми приказвай кой двигател е мъртвороден, че с доста четене намерих как такъв двигател е пукал камбаните на големите шофери дето сте тука с големите и мощни двигатели :mhihi :mhihi :mhihi А поведението ми е огледално на отношението което получавам!


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот pe6kata » Нед 22 мар 2015 11:08


За 3 страници честно казано не видях много отговори.

RP е със степен 9:1 и тя се дължи на по-дълбоката камера в буталото
Варианти със сгъстяване има много, тъй като 81мм бутало е супер масово за ваг
1.8 моно с код ABS(и други), или 1.8 гти 8в мотор са с бутала, даващи степен 10:1

Може и да изгрубееш, аз съм монтирал бутала (с биелите)) от 1.8Т 20В от голф4, и степента идва 13,7:1
Тогава иска задължително високооктанов бензин, хубаво и с добавки за повишаване на октана
На газ няма да имаш ядове.Така карам вече 50хил км на ежедневна кола на метан.

Окомплектовано бутало с биела от 1.8Т идват със 100грама по-леки от оригиналните.

Няма много смисъл от рязане на главата, понеже формата и е такава, че ефекта от свалянето на 1мм примерно, е доста по-малък от една 16в глава по отношение на сгъстяването.

Ако ще ползваш сток вал- то ползвай от 1.8 гти 8в. Сгъстиш ли над 12, ти препоръчвам да си намериш спортен вал. При наличие на такъв, тогава може да се заиграеш с портовете. А портване на клапани и полиране на портове... виждам че няколко пъти го ползваш - прави се обратно :c020

Глава - вземи от 1,8 8в гти - с по-големи всм. клапани е. Затапват се отворите за дюзите само.

Генерация - естестено най-добре е нещо спортно от колектора до крайното гърне. Ако ползваш сток части, вземи колектор с двуцевка от 1.8 8в гти, а назад ползвай оригинална генерация от пасат б4 абф или вр6 на 55мм е.

Ако го правиш за предизвикателството да развиеш моно - ок. Ако търсиш резултат, т.е. колата да тръгне имаш няколко варианта:
1. просто вземи 1.8 гти мотор, или го качи директно, или прехвърли нщата на твоя блок и мини на диджифанта
2. вземи бутала от 1.8 16в, и мини на 16в глава
3. смени мотора - абф-ите са вече без пари, вр-а е скъп и едва ли ще поевтинее
4. имам един свободен 2.0 16в мотор с код 9А 136 коня, кукла е, на симолична цена :smile


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Нед 22 мар 2015 13:50


Най-сетне се намери някой да отсрами положението, а не като досегашните лаици да се излагат с профанизираните си безполезни мнения....
Главата ще си оставя неговата само ще разширя малко отворите, а може и с райбер да отворя повече леглото на клапана, но не много защото не искам да намалям контактната площ много, за вал смятам от 2Е да сложа, като ще си направя раздвижна шайба, ще повдигна моното и ще го разстържа колкото мога и ще резна нов дросел, а таралежа отдолу ще намаля наполовина (MK4, забележи, че пиша в 1-во лице, единствено число, брат, а не "ще ида до стругар да ми направи това" "ще ида до заварчик да ми направи онова" "после при майстор да ми сглоби трето"), Изх. колектор ще си потърся "двуцевка" дето споменаваш, ако не намеря ще си резна на работа една плоча, а след нея имам под ръка едни тръби шантав размер Ф58 от неръждавейка, които по принцип се ползват за кабелни канали, същите ще ползвам и за останалата част на ауспуха... за буталата ми се ще от АБС да сложа, не е зле и варианта, който споменаваш, но толкова много не ми се иска сякаш да я сгъстявам... Целта ми не е толкова висока, че да слагам голям двигател - нещо, което някои хора така и не искат да проумеят, но ако си променя мнението няма да е зле да ми драснеш едно ЛС за тоя двигател :c020


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот MK4 » Пон 23 мар 2015 11:04


1. Не съм ти брат.
2. С това първо лице единствено число показваш че явно имаш доста свободно време. Сглобяваш разглобяваш двигатели, работиш на струг и т.н. Ако това свободно време го оползотвориш да се хванеш да бачкаш нещо да изкараш някой лев, може да си вземеш един по-нов Пасат 2008-2009 година 170 коня дизелче, да си го чипнеш да стане 200 коня и да караш спокойно и евтино. :wink

Не се чувствай длъжен да ми отговаряш, ебавам се щото си поредната заблудена душа дето си мисли че много знае и разбира.
Ама с тоя тон да говориш на хора, които са във форума от 5-6 и повече години не си познал!


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Пон 23 мар 2015 11:22


Че като си толкова години у форума да не би това да те прави компетентен бе :h020 :h020 :h020 :h020 :h020 :h020 :h020 обади логика!!! За твое сведение на три места бачкам - бях нощна смяна, имам фирма за поддръжка на зъболекарски машини (сега докато чакам да загрее поялника в ателието ми ти пиша) и в гаражчето си правя колите предимно на авери.... Лева изкаран към настоящия момент инвестирам в инструменти и оборудване - гъзарията по улиците на село не ми е приоритет....


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот MK4 » Пон 23 мар 2015 11:48


Успех с проекта ти :smile

Аз се позабавлявах ама вече си ми скучен и спирам да пиша. :mhihi


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Пон 23 мар 2015 11:51


Изобщо не трябваше да почваш да пишеш :c020


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот leonardo_vd » Сря 25 мар 2015 20:19


Mixxer написа:Че като си толкова години у форума да не би това да те прави компетентен бе :h020 :h020 :h020 :h020 :h020 :h020 :h020 обади логика!!! За твое сведение на три места бачкам - бях нощна смяна, имам фирма за поддръжка на зъболекарски машини (сега докато чакам да загрее поялника в ателието ми ти пиша) и в гаражчето си правя колите предимно на авери.... Лева изкаран към настоящия момент инвестирам в инструменти и оборудване - гъзарията по улиците на село не ми е приоритет....

Добре господин самохвалко.. Ние сме с ръцете в гъ*а, на сощиални разчитаме и нямаме ток и вода в къщи.
Що не вземеш да си е.............. и да си поиш с поялника, а търсиш мнения тук? Много нагъл го даваш нещо. Явно комплекси те гонят или не си си пил хапчетата.


Потребителски аватар
lubecku
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 19:04
Автомобил: mk3
Двигател: ABF
Местоположение: sofiq bulgaria
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот lubecku » Чет 26 мар 2015 23:57


Тръгна ли пасата ?
Аз съм сигурен че дори главата няма дасвалиш какво говориме
за портинг и тн..


Mixxer
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 23 май 2013 23:17
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Mixxer » Съб 28 мар 2015 0:35


Селски, ако беше наясно щеше да знаеш, че не свалянето, а поставянето на главата тънка работа.... на двата ми пасата съм ги слагал и свалял е ремонтирал аз самия, че и на десетки други коли.... За ваше съжаление по проекта се работи ама и да ви обяснявам все едно магаре на медицина да уча :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот stefan4o » Съб 28 мар 2015 7:16


Добре, че ти казаха как се прави. Иначе цял живот щеше да си асемблатор на двигатели :mhihi


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот pe6kata » Съб 28 мар 2015 10:10


Mixxer написа:.. За ваше съжаление по проекта се работи ама и да ви обяснявам все едно магаре на медицина да уча :mhihi :mhihi :mhihi


Защо да е за съжаление!?

качи няколко снимки с процеса на работа, напиши какво правиш и смятам, че хората ще се отнесат по-сериозно по темата.

Важно е да си изясниш концепцията, останаото е завиване и отвиване на болтчета и гайки :th_up


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: 1.8 RP пропан-бутан повишаване на мощност?

Мнениеот Pichaga » Съб 28 мар 2015 19:29


:death



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта