Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот leonardo_vd » Съб 28 фев 2015 12:50


Точно зарад това се турбинираме и ги подпукваме всички м-ки, докато не ни сипе некоя турбинирана :-)




shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот shanadjiqta » Съб 28 фев 2015 13:02


Ами снощната М-ка ни убива след 500-ния метър.Ама то нали знаете-от М-ка до М-ка и от Голф до Голф разликата може да бъде фрапираща.Важното е да видиш удивлението в очите на невярващите след стартовете :biggrin А и за мен това БМВ не е кой знае какво страшилище,по каталожни данни му дават 13,9 на 400 м:
http://www.taringa.net/posts/autos-motos/10498564/Tabla-de-tiempos-0-400-mts.html


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот pe6kata » Нед 01 мар 2015 9:45


кое е невъзможното?!
Не само е възможно, но и фактите го показват

1460kg кола срещу 1000кг варел (казвам го без лоши чувства за колата), параметъра килограми на конска сила?

тия 50% в теглото много трудно се компенсират дори и с 50% повече коне на 400м
същото ще се случи и с абф в 800кг-ово купе. След тия метри, факторът тегло почва да намалява, почва да си проличава коя кола е силна и... става грозно.

400м е една американска простотия, която показва какво?
една кола според мен се създава за далеч повече от това да изминава 400м и да превключи 3-4 предавки.
Неслучайно сериозните коли се състезават на 1 миля и доста често от летящ старт...

действително вр-а върви много за конете си, но технологично е на светлинни години от М3.

Сток голф3 вр6 (около 1300кг) ще изостава с около секунда и 30-40м от малкото М3 Е36, а при гонка на равни килограми - още една секунда назад(15.7-15.9)


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот shanadjiqta » Нед 01 мар 2015 10:46


Реално погледнато лекото тегло винаги е било основното предимство на колата,въпреки че и вървежът й е уникален като за атмосферен ВР6.Това е донесло много немислими иначе победи над доста по-силни коли.Може и да не е много честно спрямо тях,но всичко се прави за шоуто.Все пак това е един аматьорски проект с ограничен бюджет и няма как да е иначе :th_up


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот pe6kata » Пон 02 мар 2015 11:14


не мисля, че има нещо уникално във вървежа и, всеки вр6 12в в кондиция, със стоковите железа вътре, на тези килограми, дава подобни времена :exclaim
Естествено иска и човек, дето да го кара :smile


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот shanadjiqta » Чет 05 мар 2015 19:26


Приятели и колеги,за съжаление проектът вече е в миналото.Бяха едни весели и запомнящи се 3 години.Да се надяваме,че двигателят ще попадне в правилни ръце и в правилно купе и ще продължи да наказва наред.Доколкото знам той няма да се пръсне на части.За съжаление това ще се случи с купето,което има сериозна история,но явно му дойде времето.Още като продадох колата имах едно наум,че това може да се случи,ама пак ми е малко мъчно.Благодаря на всички,които четоха,коментираха, помагаха.Надявам се да съм заразил поне един от вас с младежкия ентусиазъм,с който се правеше и караше колата.Сега ми предстои най-хубавото нещо в живота-да ставам баща- и затова съм оставил бегачките настрани,но силовият тунинг си остава в сърцето и някой ден обещавам пак да създам нещо бързо с логото на :love.vw Поздрави на всички!
Ето снимката на некролога:
Изображение
Възкресението стана погребението....


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот leonardo_vd » Пет 06 мар 2015 8:29


Това че ще ставаш баща е най-хубавото нещо, но не трябваше да погребваш колата. Можеше просто да я "завиеш" за определен период от време. Аз минах по този път и бях на косъм да се разделя с 1-цата, но уви колеги ме разубедиха и сега не съжелявам. :th_up


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот mupk0 » Пет 06 мар 2015 10:43


Колегата го е яд ,че нямаше лев да си я остави. Продаде я на негов авер ,но за жалост брада без гребен не става....но така са подрастващите младежи.


Потребителски аватар
viruscheto
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 18:02
Автомобил: Subaru Legacy III BE BH Golf MK2
Двигател: 2.5 BOXER 2.8 VR6
Местоположение: Хасково

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот viruscheto » Пет 13 мар 2015 20:08


Когато си купих и аз ВР6 двигател за проект тъкмо се появи тази тема за възкресението и на право полудях , тази кола много ме радваше дори си купих някои неща от нея когато едни приятели от Стара Загора ми се обадиха че някакво момче продава валове от 2.9 . Когато отидох за валовете и видях колата не можех да повярвам на очите си :cry купих си : седалките с коланите сликовете с джантите и валове от 2.9 които сегашния собственик бил купил от Пешката но така и не монтирал , бил на зор щял да заминава в чужбина но уж двигателя нямало да го продава. Хубав проект беше!!! Дано тези неща които купих от колата да донесат късмет и сила на моята :redface че дори и да е по бърза! Нещата които купих ще бъдат монтирани тук http://vbox7.com/play:1a4dc7d333


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот shanadjiqta » Пет 13 мар 2015 22:16


Супер,много се радвам,че част от бившия ми проект отива пак в двойка ВР6 :th_up Така духът му ще продължи да живее :smile Много успехи ти пожелавам !И да знаеш,че тия седалки много вървят,3 години нямат загуба от БМВ,та дори и М пауър :mhihi

Последна промяна от shanadjiqta на Пет 13 мар 2015 22:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
viruscheto
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 18:02
Автомобил: Subaru Legacy III BE BH Golf MK2
Двигател: 2.5 BOXER 2.8 VR6
Местоположение: Хасково

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот viruscheto » Пет 13 мар 2015 22:22


Надявам се да не се излагаме! :love.vwclub :drunk


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот mupk0 » Пон 27 апр 2015 6:20


Двигателят вече е в ново купе. Вчера вечерта тъкмо си излезна на собствен ход от сервиза :) имаше малко чупки и чалъми дет предаде мотора ,но накрая си заработи нормално. Мотора вече няма да е все в оборот..ще вижда бял ден ,защото ще е ежедневка


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот shanadjiqta » Пон 27 апр 2015 21:59


Тоя мотор не обича да не е в оборот :mhihi Иска само заварки в червеното :wink Радвам се,че си остана в Зарата


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот mupk0 » Пон 27 апр 2015 22:34


Днес сефте я разтривахме....както си и знаехме високи с таз бензинова помпа дето е на колата нямаше как да има :) тея дни идва нова и помеждодругото голфа е бил с някакъв радиатор ,но не и тройкен. Взехме един нов от магазина и по-честа газ :) изненада ни лек теч от семерингата на едната полуоска ,но и за него има вече поръчани части. Тея дни и газта му ще придойде ,колкото и да не им харесва на някой хора :д ще пробваме с електрониката от ВР6 да подкараме инжекциона както с АБФския комп го преправихме.


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Проект ААА Стара Загора : Възкресението

Мнениеот shanadjiqta » Вто 28 апр 2015 8:46


Доколкото помня едно време му сложихме радиатор от Пасат Г60.Иначе ако не му достига гориво и няма да се кара по гонки дали няма да е по-добре да се сложи стоковия комп,че тоя в момента е с доста агресивен чип.Стоковия ми е в мазето,ако ви потрябва ще се споразумеем нещо;)



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта