Corrado R32 4Motion

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
mmt-kj
Мнения: 116
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот mmt-kj » Чет 02 авг 2012 12:52


RoadRunner написа:Това е един доста интересен проект и се надявям всичко да мине безпроблемно и колата скоро на пътя.


живот и здраве догодина по това време се надявам да съм вече по пътищата, а засега ще се радвам, ако до нова година припалим и потеглим.




Потребителски аватар
boqn _8228
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 05 юли 2008 17:08
Автомобил: Passat b5.5 1.9 tdi
Двигател: AVF
Местоположение: Троян

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот boqn _8228 » Чет 02 авг 2012 15:02


:bowdown най- накрая нещо различно и интересно
успех


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот beyker_boy » Чет 02 авг 2012 15:15


От много време гледам проекти с Корадо на каето се слага Р32 и честно казано и на мен много ми се иска. Дори имаше няколко бройки, които се продават в Мобиле.де. Но ресурс не стига. Дано всичко се нареди както трябва при теб.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот golfmk1 » Чет 02 авг 2012 16:22


Кажи на дъртия да действа по-бързо да видим какво ще стане :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Supawiza
Мнения: 996
Регистриран на: Съб 17 юни 2006 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот Supawiza » Чет 02 авг 2012 16:32


golfmk1 написа:Кажи на дъртия да действа по-бързо да видим какво ще стане :Mr Green Fun


Корадото го прави Недялко или поне основно се занимава той.
Последно като го видяхме имаше доста работа по предницата отхвърлена ама има още доста като гледам.


Потребителски аватар
alpine
wheels dealer
Мнения: 3020
Регистриран на: Пон 31 яну 2005 17:41
Автомобил: L-Es
Двигател: 1H-1H-PG-1V-1Z-AJL-Cosworth
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот alpine » Чет 02 авг 2012 16:52


Предния мост вече сте го насадили .... Хубаво, но не виждам много смисъл от това защото R32-ката се монтира и на магаре от голф 3 :idea: Стойката за кутията се преправя заради 6 степенната кутия , но това е лесна работа в сравнение със слагането на магарето от голф 5 за което мога само да си представя какво е било :drinking: Другия вариант е бил с висящ танпон от рога ... Както и да е , дано нямате проблеми с реглажа на колата в по-късен етап !
Отзад..... Сложете си холдекса в задния мост от голф2 рали/пасат синхро и да ви е мирна главата (само спирачките ще си прехвърлите което пак е лесно и в крайна сметка всичко ще е по лесно)! Paco имаше преправени полуоски за 6 степенна кутия, преправено задно магаре за холдекс(мисля първо поколение) така, че можете да си спестите не малко работа :idea:
Контролер за холдекса отново от него :idea:
Тунела според мен не е нужно да се сменя достатъчно е висок, при мк3 минава кардан без да се вдига допълнително, но вече зависи от позицията на мотор/скорости с новото магаре.
За дъното отзад е ясно ще си резнеш багажното и ще го оформите.
За паленето на мотора ми е интересно какво ще избереш , ще следя темата ! Успех


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот Weezy » Чет 02 авг 2012 17:04


Огромно евала, че си се вкарал в този не малък филм :bowdown Пожелавам ти успех и дано скоро видим колата по Старозагорските улици! Къде се прави колата? Ще ми е интересно някой път да я погледна ;)


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот pe6kata » Чет 02 авг 2012 21:04


Какви са ти намеренията за мотора?

Турбо ли ще го правиш?

Ако не, 250 коня на предно са едно, на 4х4 съвсем друго. Инак 4х4 си е готино, спор няма, но ако си на стоковата мощност ще има голяма разлика с това ако е на предно колата. Да не говорим какъв филм си спестяваш.

Направи я на предно първоначално, 4х4 ще се добави винаги когато решиш :D


Потребителски аватар
mmt-kj
Мнения: 116
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот mmt-kj » Чет 02 авг 2012 21:15


pe6kata написа:да за пасатски мост имах предвид, щото пасва като захващане към купето


но идеята като цяло, че се ползва оригиналния мост на корадо вр6 и само се мести тампона на скоростите за 02м куията
т.е. все части при които се запазва оригинално колата без да се изменят окачвания, мостове, захващания...

При теб е по добре така, но пък филма е по-голям. Общо взето ще пуснеш ено купе на корадо върху платформа на г5.

Мотора предполагам че с оригиналната електроника ще го оставиш, че така и и наче ще трябва оригиналната за управление на халдекса предполагам



Пасатовия заден мост е по-тесен от на голфовия 5 преден такъв и няма да изглежда добре, решението е фланци (поне 30-40мм), на които не съм привърженик.
това е по-малкия проблем, незнам пасатовите полуоски на какви нютони и коне ще издържат, но още повече ме притеснява доколко предавателното число на пасатовия диф е съпоставимо с предавателното число на голфовата раздатка? нали се сещате, че в крайна сметка халдекса ще го отнесе. верно хората са го правили, но досега не съм срещал някъде, някой да е споменал доколко е успешен този вариант и колко хиляди е минал?
тук отварям една (доколкото съм чел за 4моушъна из разните слф стъди програм и в нета се споменаваше, че при по-новото поколение, въртящият момент се предава чрез по-високи обороти, което от своя страна допринася за намаляването на размера и теглото на кардана).

Закрепването на двигателя е направено както трябва (както е дадено в ЕТКА-та, а между другото как се вадят картинки от нея?) с два странични тампона, които стъпват на планки заварени на роговете и отдолу е спънат надлъжно със щанга за магарето. Майсторът дори иска да сложим и планка с тампон за предната греда.

А иначе предният майстор , при който бях първоначално ми предлагаше да правим нови лапи и да си ползваме старото магаре и носачи. Дори ми даваше идея да взема кутия и полуоски от пасат БР6 синхро.
А тогава какъв хибрид щеше да се получи, бедна ми е фантазията?
Двигател Р32, скорости и полуоски от ПАСАТ ВР6, шенкели, дискове и апарати от Р32 с амортисьори и пружини от Корадо ????????? Малко е объркващо нали?

Добре при положение, че съм намерил и купил всичко, както е на снимките, стоково, изчислено и оразмерен за дедени нютони и коне, ( а намеренията ми за бъдеще е те да се увеличат поне х2),кажете ми какъв е смисъла да купувам други кутии, полуоски, задни мостове и т.н.т. и да ги сложа, а като продам частите от Р32-та съм щял да си избия парите????

Значи намеренията са ми, не да печеля или да избивам пари, а да си направя колата както трябва.
незнам да ли успях даобясня всичко, но така мисля аз.

Електроника нямам никаква, нито за двигателя, нито ЕСП ,нито табло. Тя "електрониката" ми е нещо като професия и мисля да си направя някоя друга джаджа с изключение на АБС и ЕСП, защото там няма масто за експерименти, шега не бива.

Общо взето наистина мисля да пусна едно "торнадо червено" Корадо върху Голф 5.

heavy metal zork


Потребителски аватар
mmt-kj
Мнения: 116
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот mmt-kj » Чет 02 авг 2012 21:24


Да турбо, ама не БИ а ТРИ, но затова по нататък.
Това ще е втора серия. Като се замисля , че само сричката "БИ", би ми струвала 10к.
Степ бай степ, както казват хамериканците.
първоначално мисля да сложа едно електро - турбо (но в никакъв случай като вентираторчетатта , които продават в нета).
охлюв студена част от МАН единичка, закачен на елктромотор от обер фреза, да полъхва леко на 0.3-0.4 още от ниските.

"Направи я на предно първоначално, 4х4 ще се добави винаги когато решиш "

точно това мисля да правя, защото днес звъних на няколко морги ими казват цифри от порядъка на 500-600 лева за кардан. Е тва вече не е нормано.


Потребителски аватар
vackooo
Мнения: 1475
Регистриран на: Чет 06 авг 2009 20:51
Автомобил:
Двигател: 1.8 20VT AEB
Местоположение: Пловдив Майна!!!

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот vackooo » Чет 02 авг 2012 21:43


Нещо,различно браво! записвам се ще е интересно


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот vucata » Чет 02 авг 2012 21:52


Онемях....леле леле леле...ей побърка се народа...това ще яде хасвалта !!! Записвам се да следя и аз за какво иде реч...брутално корадо ще да е ! :bowdown


Потребителски аватар
mmt-kj
Мнения: 116
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот mmt-kj » Чет 02 авг 2012 22:20


размерите за G60
Изображение004.jpg

Изображение031.jpg


Потребителски аватар
KILLER GTI
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 23:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот KILLER GTI » Чет 02 авг 2012 23:37


mmt-kj написа:............
Електроника нямам никаква, нито за двигателя, нито ЕСП ,нито табло. Тя "електрониката" ми е нещо като професия и мисля да си направя някоя друга джаджа с изключение на АБС и ЕСП, защото там няма масто за експерименти, шега не бива.


тоз мотор има заводски 2 ваноса там ти е наи големия проблем при липсата на стандартното ЕКУ, или освен хубав стендалоун който да ги подкара коректно.


Потребителски аватар
britona_94
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 08 окт 2011 16:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Corrado R32 4Motion

Мнениеот britona_94 » Пет 03 авг 2012 0:07


мислил ли си нещо да добавяш на мотора (турбо) ,интересно ще е !



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта