Полиуретанови тампони за мотора

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот pe6kata » Пет 30 апр 2010 23:02


paco написа:Само да вметна...
РАСО


вмятай, вмятай, неможа да напишеш два думи докато питах за размери и начин, ми да се мъча :dummy: . А да купувам нов тампон за размери само, не ми допадна като идея, още повече че сега си давам сметка че заради различния материал на тампоните и размера на новия нямаше да ми свърши никаква работа. Разликата във височината преди да се монтират ,между нов оригинален и полиуретанов ще дойде над 20мм!!!(при стария ми дойде точно 20мм) за да може след като се сложат, мотора да е на същото ниво. Мисля си че начина е мотора да е позициониран в коша и да се мери необходимата височина, като се отпусне малко аванс, за да се види доколо се мачка тампона от тежестта на мотора и да се дооразмери. Както и да е, лично мое мнение, да не излезе така че давам акъл видиш ли, много си напред с материала и уважавам мнението ти :да:
За тампона на носача- уж много твърд, ама като сложих носача и се оказа че не е чак толкова твърд, доста лесно се огъва, не е като оригиналния все пак де. Това дето го писа да си призная не съм го мислил, но ще го проверя тия дни, така и така ще свалям окачването... ако не ми хареса никакъв не е проблема да го сменя, гледам че доста хора карат с червен полиуретан на окачването :roll:
:beer




Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот paco » Съб 01 май 2010 9:34


Виж сега...няма как да огрея на всякъде а и не ми е това целта. Да си седя по форумите не е лошо, но се опитвам да балансирам м/у семейство и хоби, което не е лесно.

Единственото което не се вижда на снимките е втулката която минава през целия тампон за да ограничи смачкването на материала при навиване на централния болт.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

РАСО


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот pe6kata » Сря 05 май 2010 8:09


Само за онагледяване давам пример. Махни предните амортисьори, шенкели и остави носачите свързани само със стаб. щангата. Сега натисни кой да е от двата носача на горе или на долу и гледай дали другия ще го последва. Експеримента ще пораже каква съвършенна глупост се е получила. Всичко е като заковано за купето...прехвърляне на натоварване на практика липсва...е тогава за какво ти е изобщо таз щанга?!?! Жокер..червеният материал е с твърдост около 65 по рокуел и е удачен за мотора, но жълтия е около 35 и е препоръчителен за носачите .



Експериментът показа два неща :!: - стабилизиращата щанга, разбира се че работеше безпроблемно, за да се аргументирам съм заснел и видео, червения полиуретан идва с около 30% по твърд от обикновения тампон на носача :!:, убеден бях че няма да е проблем, ама не исках да да споря без да мога да го докажа...
Второто, по-важното обаче, човек явно трябва да се стреми да проверява всичко при възможност, независимо кой му го казва. В предното си мнение леко ти намекнах че пишеш глупости за подхода при изработка на тампони за мотора, тук обаче вече е прекалено!!! И това е Пацо, човек чийто мнения следя тук и в перформънс форума от много време... Майната му, все пак са тампони, ами представи си че ми дадеш подобен съвет при турбинирането, знаеш ли че тогава може да ме върнеш няколко бона назад :!: Нормално е човек да сбърка, но за неща дето не си на 100% сигурен, не пиши с такава категоричност- хубаво е в речника ти да влязат думи като " има вероятност, възможно е..."

Моторът го запалих, на празен ход има малко повече вибрация в купето спрямо нормалните, аболютно никакъв проблем,
а мотора ми работи на 650 об/мин. Един дизел работи с много, много по големи вибрации.

п.п темата я пуснах не за да се похваля какви тампони имам :!: , идеята е друга, не случайно съм описал размери, какви трудности съм срещнал...а и на всеки съм отговорил на лични. Ще се радвам ако съм бил полезен.


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот paco » Сря 05 май 2010 9:22


Продължавам да твърдя, че подхода ти за тампоните на мотора не е правилен, но ти си знаеш.
Само да питам как изработи втулката за задния тампон на носача през която минава болта, че ми е изключително интересно. Отворите на магарето са 17мм а болта там е 12мм.
Пак твърдя, че има проблем при използването на червен матерял с твърдост 65Шор, но щом казваш че са ти ок...нека така да е. Аз за да ти го напиша съм го изпитал на моята кола и съм се убедил , че така направена схемата не е удачна. Тв'а кой, кога и колко да ми вярва си е преценка на всеки, но недей да даваш заключения. Аз самия никога не взимам на 100% мненията на коя да е "видна" личности в тунинга за чиста монета. В края на крайщата тунинга е дисциплина в която ВСЕКИ САМ РЕШАВА КАК НАЙ-КАЧЕСТВЕНО ДА СИ "СЧУПИ" КОЛАТА.
Не съм отказал помощ на никой стига да съм имал възможност а съвети рядко давам без да съм ги проверил нещата лично. Никога не съм се занимавал професионално с тунинг защото нямам желание. Правя само и единствено своята си кола и ме боли фара за хора дето не вдяват и не искат да разберат неща дето са очевАдни и логични.

Ето ти и видео за тампоните от полиуретан.
http://www.youtube.com/watch?v=VlNVyWjheu4

РАСО

..... Малко по внимателно използвай тази -> :!: усмивка :beat_butt2


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот pe6kata » Сря 05 май 2010 21:36




на видеото баща ми натиска единия носач, а аз снимам резултата от работата на стабилизиращата щанга. Тампона го слагам за да поеме повече нютони, не заради управление. биалетките са от черен полиуретан, но е мек и ще ги направя след време от червен. Ще сменя и тампоните на стабилизиращата шанга, засега съм с оригинални.
Втулката- просто ползвах втулка на оригинален тампон
Тампоните на мотора ми са различни от твоите, тампона е префориран и се мачка много и във височина. Няма как да хванеш разликата между натоварен и ненатоварен,на практика при мен дойде 20мм, според мен трябва мотора да се сложи в кожа и да се мери, въобще не ти трябват размерите на оригиналните тампони както е в моя случай. Аз съм ги направил вече, но има хора дето правят в момента, ако има по-лесен начин, напиши няколко думи, та да спестиш на някой хамалогията
мир :kissy:


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот paco » Сря 05 май 2010 22:01


pe6kata написа: ...Втулката- просто ползвах втулка на оригинален тампон
....


Ми хайде сети се сега защо се движи носача така при теб. Той тампона просто се мести във втулката и не е фиксиран. В момента цялата тяга се пренася към магарето само през предния тампон на носача а задния не носи нищо.

РАСО


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот pe6kata » Чет 06 май 2010 8:47


:) Абе Пацо, айде стига де. Нагоре-надолу се мести тампона по втулката ли искаш да кажеш? Не виждаш ли че тампона налапва целия носач, за разлика от оригиналния тампон и идва по-висок. Височината а тампона е колкото втулката, като към периферията на тампона височината намалява, точно си стои под конус, за да може носача да се движи безпроблемно в магарето. Тампонът е набит плътно в носача, втулката е набита плътно в тампона и това всичко влиза плътно в магарето. Изображение

Единственото движение на тампона(носача) е огъването му около втулката . Ако трябва пак клип да правя.
Ето снимки на червени полиуретанови тампони, предлагани от тунинг фирми.

Кажи ти как си ги направил?


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот paco » Чет 06 май 2010 21:27


Искам да ти кажа приятлю, че тези тампони които си показал на последната снимка нямат нищо общо с този материал 65Шор които ползвам аз. Това твоето е много по-меко...да го беше написал ...дума нямаше да обеля, но се съмнявам , че знаеш с какво изобщо работиш. Дума няма да напиша повече по темата ти и по коя да е друга ако не е цитиран точния вид полиуретан.

РАСО


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот pe6kata » Чет 06 май 2010 22:37


Последните снимки се отнасяха само за формата. Възхищавам се на способността ти да определяш твърдостта на око.
Имам големи съмнения че вземаме полиуретана от едно и също място :)
Радвам се че писа в темата, понеже засегна важни въпроси, които трябва да се съобразят при изработката и това което си писал в никакъв случай не е излишно!
Надявам се да взмемеш отношение по една друга моя тема, като почна силовата част, там имам някои несигурности това съвсем сериозно :beer


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот paco » Чет 06 май 2010 23:53


pe6kata написа:...Възхищавам се на способността ти да определяш твърдостта на око.
....


Говорим за натрупан опит а въпросните тампони от снимката ти са бледо копие на оригинала на Powerflex. И двете марки са ми до болка познати особено оригинала и смея да твърдя, че е много далеч от това което е нужно за моторспорт. От която и да е фирма вносител или производител на полиуретан да си взел материал то е редно да знаеш или да са ти казали с каква твърдост е. Чакам те вече няколко дни да ми отговориш на това, но явно не вдяваш и това само потвърждава твърденията ми че работиш на сляпо. Отделих ти прекалено много време за което в момента съжелявам, но се надявам за повечето четящи този раздел на форума инфото да е полезно.


РАСО


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот aradovanov » Пет 07 май 2010 14:39


Продължавайте да спорите :D покрай вашия спор се научават доста неща!

И все пак къде в България може да сенамери полиуретанови заготовки? А готви тампони?


Потребителски аватар
koko_GTI
Мнения: 1243
Регистриран на: Вто 19 апр 2005 12:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот koko_GTI » Пет 07 май 2010 14:51


aradovanov написа:Продължавайте да спорите :D покрай вашия спор се научават доста неща!

И все пак къде в България може да сенамери полиуретанови заготовки? А готви тампони?

виж какво намерих :
http://www.prospeed.bg/uploads/more_be7 ... 70a180.xls


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот paco » Пет 07 май 2010 17:25


Жокер..като напишеш в Гугъл "полиуретан заготовка" колко фирми в Бълрария излизат?

РАСО


pimitev
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 28 ное 2012 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полиуретанови тампони за мотора

Мнениеот pimitev » Сря 28 ное 2012 15:57


Заготовки си купих от една фирма в София, жк. Младост 1 - "Индустриални решения" ЕООД. Ето и линк: http://industrial-solutions.eu/tehniche ... retan.html



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kaspaar, krisaliks и 98 госта