Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Пет 24 авг 2012 16:53


Налага ми се да преправя отичането на маслото от турбото. Заводското е с метална тръба и по средата - маркуч с метална оплетка, май тефлонов (разбрах, че бил за до 270 градуса).

Варианта пак с такъв маркуч нещо не ме радва и се чудя дали не може да се ползва друг маркуч? Предполагам трябва да се съобрази, че турбото няма водно охлаждане и маслото има вероятност да е на по-висока температура след като мине през него.

Колата е дизел, 1.9, AFN мотор с леки модификации и средно голямо турбо (като за 200кс). Търся съвети :) .




Потребителски аватар
don hose
Мнения: 568
Регистриран на: Сря 28 юни 2006 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот don hose » Пет 24 авг 2012 22:35


Какво те притеснява със тефлоновият.Аз слагах такъв и то на доста прилична цена, доволен съм.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Пет 24 авг 2012 23:16


Т'ва че се капсулова и става една дебела история :) .

Ама дали има алтернативи?


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот Vizor » Съб 25 авг 2012 20:28


слагаш един гумен маслоустойчив и забравяш


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Съб 25 авг 2012 22:27


Ще устиска ли на 100+ градуса на маслото? Или някакъв по-усобен маслоустойчив трябва да търся?


bg1
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 28 май 2012 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот bg1 » Съб 25 авг 2012 23:49


http://www.pape-bg.com/

приблизително 7лв. е чашката+кербоването
и пак приблизително левче на сантиметър "спирален" тефлонов маркуч за да може да го огъваш на където ти трябва.

Маслоустойчивия пак става,но с времето и температурата маслото пак го разяжда за справка картерни вентилации,маслоустойчиви дръжки на отверки и т.н.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Нед 26 авг 2012 8:30


А, тоя спиралния е нещо ново. За магистралата за захранване в Папе ми сложиха някакъв тефлонов, ама не се гъне особенно много. То вече се заформи идея как да се справя с отичането на турбото и май ще ходя пак при тях за маркуч, та ще имам възможност да ги попитам.


bg1
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 28 май 2012 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот bg1 » Нед 26 авг 2012 11:25


е той пак не е особенно мек , тефлона не е еластичен за това и повечето са спирални вътре.Ако е плътен ще се счупи като го огънеш,оригиналните са пак така. А и металната оплетка допринася да е допълнително жилав. Да ти напомня ,монтирай си накрайницитекъм турбото и картера и сложи между тях някакъв маркуч и го стегни със скоби. После го свали така съединен,за да могат там да бележат посоките на фланците и дължината да ти съвпада точно с новия тефлонов.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Нед 26 авг 2012 15:41


Т'ва за монтажа е ясно, в Папе ми казаха още в началото, че техните маркучи не се усукват :) .

Утре колата отива за последни доработки (къстъм филтърна кутия) и ще измисля този маркуч като я вдигнат на подемника.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Пон 27 авг 2012 10:36


Туй като гледам и ми се струва, че с тия мощни хидравлични маркучи работата ще е тегава реших да попитам в Prospeed. Там казаха, че имат силиконов който точно за това ползват и не би трябвало да има проблеми с него. Ще мина днес да видя за какво точно става дума и ако ми изглежда надежден ще пробвам така :) . Споменаха, че точно вътре в него минава спирала за да може да се гъне по-свободно - явно нещо подобно на тия тефлоновите със спирала.

На едно място гледам използват нещо като огъваща се тръба от неръждавейка, като това:

Изображение

Някой знае ли дали такава тръба се намира лесно и от къде?


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Пон 27 авг 2012 11:14


Намерих ги, водят се гъвкави неръждаеми тръби, има размер DN8 който е около 8мм вътрешно.


Потребителски аватар
chefo_
Мнения: 711
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 13:43
Автомобил: vw golf 97 ubi
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот chefo_ » Пон 27 авг 2012 22:35


някаква ориентировачна цена колега да кажеш ако си закупил от маркуча?!


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Пон 27 авг 2012 22:40


12лв/м. Обаче ми се струва доста тънък и при вибрациите по мотора може да не издеяне. Все пак е предвиден за монтаж по стените, а не по моторите.

Затова оставам на варианта със силиконов маркуч и термоизолация над него (30лв ми излезна 30см маркуч и 10см изолация).


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот paco » Вто 28 авг 2012 14:33


В Папе има армиран маркуч с гофриран тефлон вътре (за да е мек на огъване) 16мм светъл отвор. Това е което се ползва за целта и не е твърд изобщо а неръждаемата оплетка ти гарантира, че няма да се претрие или пробие при удар. 8мм вътрешен отвор е прекалено малко за маслен слив..ползва се 12-18мм. Тунерите слагат 10АN фитинзи там което отговаря на 15,8мм светъл отвор и двойно армиран гумен маркуч. На първо четене този маркуч е доста твърд, но щом един път мине масло с висока температура си застава както трябва. Куп хора караме така и проблеми никакви :)

РАСО


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Маркуч за оттичане на маслото от турбото?

Мнениеот brum » Вто 28 авг 2012 14:59


Заводското оттичане на турбото ми е на 9.5мм вътрешно.

А т'ва за твърдите тефлонови маркучи, че омеквали след като мине горещо масло през тях - никаква идея си нямах. Аз като го хванах там на място доста се притесних как ще успея да го напасна като е толкова твърд. Но ще направя един тест с тоя силиконовият и ако не ми хареса - имам още една тръба за оттичане (заводска) - ще я преработя нея с маркуч от Папе.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта