mk1 смяна на двигател

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
HukbjlbC
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 04 дек 2011 18:23
Автомобил: mk1
Двигател:
Местоположение: Berkovica

mk1 смяна на двигател

Мнениеот HukbjlbC » Пон 01 апр 2013 9:43


Здрвавейте искам да попитам имам vw golf 1 cabriolet намислил съм да му сменя двигателя с 1,8т дали е възможно и ако е така от коя кола двигатела ще пасне най-добре без много преправяния, и друго което ме интересува какви пари ще излезе цялото това удоволствие със смяната на двигателя и копуването му. Сега се и сетих като сменя и двигателя какво трябва още да се докупува като разпънки, смяна на спирачки и т.н.




Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 01 апр 2013 9:46


Приготви си 5 бона за начало


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот leonardo_vd » Пон 01 апр 2013 12:47


Vidol Nikolov написа:Приготви си 5 бона за начало

Глупости. 3000 са му предостатъчни.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 01 апр 2013 13:06


Зависи какъв мотор купи.Като земе някой кръндък сдухан за 800-1000,само да го вкара в пътя и обслужи ще му идат поне още 1200(поне изглежда,че няма да си го ремонтира сам).Дотука е на 2200,или 3200 ако е заминало турбото и купи ново.

А още не е даже в коша.За това му казах да си приготви 5к и да е спокоен,че ще запали :mhihi
Гуми,окачване,спирачки...да не говорим за документи

Ти като си специалист кажи твоята мк1 има ли документи,че е с тоя мотор


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот leonardo_vd » Пон 01 апр 2013 13:25


За 5к ще си купи цяла 4-ка. Ще вземе каквото му е нужно и ще разпродаде останалото. Аз моя мотор го купих преди 4 години + скорости компютри, табло, ключ и др неща за 2000лв. Ако някой му иска сега за всичко това над 1500лв си е чист обир. Да не говорим че някоя ударена 4-ка или с десен волан, може да се намери за 2000лв ЦЯЛА.


Опс. забравих за документите.. Не съм я регистрирал, защото не ми трябва да я продавам. Тук при нас на преглед не гледат номер на мотор.

Нека посмятаме малко:
Мотор + скорости = 1500
Ремък, ролка, водна помпа, масло = 300лв. / ролката и ремъка така или иначе трябва да се сменят, защото се слагат друг модел/
Тампони около 50лв. основно за труд.
Водния радиатор си остава неговия = 0лв
Ремък за генератора 10лв.
Тръби и колена за генерацията около 100лв.
Крайно гърне 150лв.
Премахване на имобилайзер 100лв.
Труд монтаж мотор , скорости генерация и турбо пътища около 500-600лв.
Кулер и колена около 300лв.
За дребни неща, като болтове боя и консумативи около 150лв.
Чашки да дифа от тди около 50кинта
СА около 3000лв.

Има вариант да си остане с кутията от КР и тогава нещата са доста по-евтини, но трябва да даде някой лев за по-хубав съединител.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 01 апр 2013 16:03


Какво значи тука при нас?
С тоя мотор,ако хората на Гтп си вършат работата тая кола няма да мине преглед.
Да не говорим,че може всеки един момент да я спрат от движение.
В случай на катастрофа недай си боже автоматично си теглиш каиша,защото няма да ти признаят полицата.
Реално полицата и всичките ти документи са за друга кола-и за твоята и попринцип с тоя Суап.
Това е много важно да се знае.

Колегата едва ли има вРемето да купи цяла 4-ка...а ако е за 2000 лева,не ми казвай че едва ли не ще си върне кинтите защото,100%нито купето нито мотора ще са в кондиция.
Просто изказвам мнение,знам че е възможно,но рядко изпълнимо.
Да не говорим,че трябват гуми и джанти и ако искаш да са поне ок,си вътре с още 600-800 лева


HukbjlbC
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 04 дек 2011 18:23
Автомобил: mk1
Двигател:
Местоположение: Berkovica

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот HukbjlbC » Пон 01 апр 2013 16:19


Колата в момента е с двигател на кр и всички документи са и оправени водисе че няма номер на двигателя за това несе притеснявай другото което пак да него мислиш е гуми джанти окачване спирачки пак има, просто искам още малко повечко мощност затова искам да сменя двигателя. Интересуваме вече горе съм го споменал двигателя и монтаж парите но колегата е написал всичко което ми трябва дори и някакви примерни цени е оставил по който мога да се ориентирам за което му благодаря много.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 01 апр 2013 16:25


Това,че се води без номер е важно уточнение :mrgreen
Това променя мн неща,успех


HukbjlbC
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 04 дек 2011 18:23
Автомобил: mk1
Двигател:
Местоположение: Berkovica

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот HukbjlbC » Пон 01 апр 2013 16:49


Може да се каже, но в моя случай нямам време кога да се захващам да си е правя аз защото несъм в бг а искам следващия път като се прибера да си тръгна с кола та затова искам да си направя сметка колко ще ми е необходиме като пари и какви части едно друго да търся направо да сядам в колата и да си я карам.


Потребителски аватар
GOLF 2 GTI16v
Мнения: 155
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот GOLF 2 GTI16v » Пон 01 апр 2013 16:55


HukbjlbC написа:Колата в момента е с двигател на кр и всички документи са и оправени водисе че няма номер на двигателя за това несе притеснявай другото което пак да него мислиш е гуми джанти окачване спирачки пак има, просто искам още малко повечко мощност затова искам да сменя двигателя. Интересуваме вече горе съм го споменал двигателя и монтаж парите но колегата е написал всичко което ми трябва дори и някакви примерни цени е оставил по който мога да се ориентирам за което му благодаря много.


ами защо не турбинираш КР-а за 3000лв ще стане доста по силна от стоково 1.8т и ще си спестиш ядовете със инсталацията имобилаизер табло обортомер и още куп неща..... аз така бих направил


HukbjlbC
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 04 дек 2011 18:23
Автомобил: mk1
Двигател:
Местоположение: Berkovica

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот HukbjlbC » Пон 01 апр 2013 17:05


какво да ти кажа по натам мисля да му сложа и един чип и това ще е. смятам че няма да е толкова ефтинко да се турбинира кр-а най-важното ДА СЕ НАПРАВИ КТО ХОРАТА е не само да му се слага едно турбо и колкото изкара изкара.


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: mk1 смяна на двигател

Мнениеот leonardo_vd » Пон 01 апр 2013 19:45


GOLF 2 GTI16v написа:
HukbjlbC написа:Колата в момента е с двигател на кр и всички документи са и оправени водисе че няма номер на двигателя за това несе притеснявай другото което пак да него мислиш е гуми джанти окачване спирачки пак има, просто искам още малко повечко мощност затова искам да сменя двигателя. Интересуваме вече горе съм го споменал двигателя и монтаж парите но колегата е написал всичко което ми трябва дори и някакви примерни цени е оставил по който мога да се ориентирам за което му благодаря много.


ами защо не турбинираш КР-а за 3000лв ще стане доста по силна от стоково 1.8т и ще си спестиш ядовете със инсталацията имобилаизер табло обортомер и още куп неща..... аз така бих направил

Ако идеята е да се кара сток турбо мотор само с чип 1.8т е идеален. Имобилайзера се премахва и нещата са без проблем. А и мисля че да турбинира КР-а ще му идат доста повечко кинти. Остави железата, но електроника си трябва, а с мега за ежедневка в Германия :scare3

Vidol Nikolov написа:Какво значи тука при нас?
С тоя мотор,ако хората на Гтп си вършат работата тая кола няма да мине преглед.
Да не говорим,че може всеки един момент да я спрат от движение.
В случай на катастрофа недай си боже автоматично си теглиш каиша,защото няма да ти признаят полицата.
Реално полицата и всичките ти документи са за друга кола-и за твоята и попринцип с тоя Суап.
Това е много важно да се знае.


Само да вметна, че в полицата на застраховката пише Двигател обем 1.8 никъде няма Код и каквото да е било. На преглед си ходя редовно, но колата е на 30 години и номера на мотора НЕ СЕ ЧЕТЕ. И да те питам освен да ме качат на ДИНО та да видят че не съм толкоз киловати колкото пише в талона. В талона пише 1.8, колата е 1.8 .Спиран съм от движение зарад ГЪРНЕТА и съм минавал през КАТ без проблем. Навсякъде във всички бели държави това е разрешено, стига да покажеш документ че смяната е извършена в сервиз. Да не дава господ да стават катастрофи, че тогава това ще ми е най-малкия проблем.

Последна промяна от leonardo_vd на Пон 01 апр 2013 22:10, променено общо 1 път.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта