С какав двигател е ладата на Гошо карбуратора?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
KILLER GTI
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 23:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот KILLER GTI » Сря 09 май 2007 1:19


Li4o написа:Ясно е, че е с Ладов блок и глава, ясни са и карбураторите - за мен големите неизвестни са обема на двигателя и теглото на купето........ ;)

1.7
мноо лека




Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Сря 09 май 2007 2:07


Tibi.b написа:
pacoboy написа:А верно ли заварил деферинцяла,така няма ли да се метне при някой по така завой? :roll: Или го изпозва само за драг, гледал съм го на живо и колата е луда, но има още една руска бегачка варненска , която го бие на 400м,ще я запазя в тайна :twisted:


Ама се самнявам мотора да и е руски на тайната бегачка :wink:


Чистак руски е!За обема без коментар, но в случая теглото е мн решаващо.


sin orel C20XE написа:
pacoboy написа:А верно ли заварил деферинцяла,така няма ли да се метне при някой по така завой? :roll: Или го изпозва само за драг, гледал съм го на живо и колата е луда, но има още една руска бегачка варненска , която го бие на 400м,ще я запазя в тайна :twisted:

:lool :lool :lool
и кво тая дет го бие за къде я гласят,за Нисана ли? mhihi



Хаха смеи се, добре че момчето се отказа от драга и я тамани за планинско,че иначе :олелеее , то трябва да се види, на приказки е най лесно :!:


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Сря 09 май 2007 9:14


KILLER GTI написа:
Li4o написа:Ясно е, че е с Ладов блок и глава, ясни са и карбураторите - за мен големите неизвестни са обема на двигателя и теглото на купето........ ;)

1.7

Знам ли - може и да си прав, ама нещо хич не излизат сметките... :gruebel
Според мен е над 2.0... ;)


Потребителски аватар
POLO GTI
Мнения: 1155
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот POLO GTI » Сря 09 май 2007 11:40


Аз съм чувал за някакъв Мечкин...неговите лади били доста по-сериозни от на карбуратора :? :shock


Потребителски аватар
tih
Мнения: 843
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич Golf IV 1.9TDI ALH 90++

Мнениеот tih » Сря 09 май 2007 11:48


pacoboy написа:А верно ли заварил деферинцяла,така няма ли да се метне при някой по така завой? :roll: Или го изпозва само за драг, гледал съм го на живо и колата е луда, но има още една руска бегачка варненска , която го бие на 400м,ще я запазя в тайна :twisted:


явно е много добре пазена тайна, никой (освен тебе май) не е чувал за тая бегачка :084: за сега Карбуратора остава непобеден в класа си, а може би и за напред ще е така :wink:


Потребителски аватар
POLO GTI
Мнения: 1155
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот POLO GTI » Сря 09 май 2007 11:53


Като чуя за руска бегачка от варна се сещам за Линейката :wink:


Потребителски аватар
nando 16v
Мнения: 1434
Регистриран на: Сря 05 апр 2006 13:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот nando 16v » Сря 09 май 2007 12:25


Ама тая тема майче вярно не е за тук :roll:


smokation
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Роман

ладата

Мнениеот smokation » Сря 09 май 2007 12:33


не се обаждай нандо не е твоя работа


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Сря 09 май 2007 12:41


POLO_SPORT написа:Аз съм чувал за някакъв Мечкин...неговите лади били доста по-сериозни от на карбуратора :? :shock

Мичкина колега :wink:
На Гошо се води 1.7...само че той ходи по ралита докато Гошо карбеца няма как с тая кола...
Като го питах каза, че е м/у 300 и 400кг...дори пода и тавана не са от метал...и гледа да не взима остри завой за да не се разколачи :D


Flatmo
Мнения: 379
Регистриран на: Пон 27 сеп 2004 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Flatmo » Сря 09 май 2007 12:57


Сигурно затова прави пергели всеки път като победи... :D
На тая кола само двигателя, скоростната кутия, кардана и задния мост тежат поне 250кг. Като цяло едва ли е по-малко от 600кг.


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Сря 09 май 2007 14:23


tih написа:
pacoboy написа:А верно ли заварил деферинцяла,така няма ли да се метне при някой по така завой? :roll: Или го изпозва само за драг, гледал съм го на живо и колата е луда, но има още една руска бегачка варненска , която го бие на 400м,ще я запазя в тайна :twisted:


явно е много добре пазена тайна, никой (освен тебе май) не е чувал за тая бегачка :084: за сега Карбуратора остава непобеден в класа си, а може би и за напред ще е така :wink:


Колкото по малко знаят толкова по добре :wink:
Линейката ме е возил в кола която не за рали или е бегачка, но в неговите ръце "става", той няма мярка за скорост и дистанция,кара пък кото стане,малко остана да не оставя спонен в колата,тя бе опел корса.

За Гошо Карбуратора само ще кажа че не е с 4-ри карбуратора, а с два двойни,това видях последно под капака му,сега не го знам с кви неща е, но и скуростната кутия мисля че е особенна, т.е. много объркани скорости,която пък дочух, че струвала над 1000лв.
Колкото до купето,вдигал съм задницата,незнам колко тежи но няма да е много :roll:


Потребителски аватар
mgm
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 18 авг 2005 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот mgm » Сря 09 май 2007 19:20


според мен колата е около 600 кг ... частична тръбна констуркия е :wink: а обема ан двигателя е 100% над 2000 кубика !!! този блок (1700сс от Нива) с 84 мм бутала (Разградски) и 84 мм ход на буталото става 1900сс а след още промени който съм писал в тунинг.бг двигателя стига до 2300сс много лесно, в русия стигат от този блок до 2500++сс ... има идентична разработка в Русия с 2 двойни карборатора вебер и дават 12,2 на 400 М и колата е 2368сс (по спомен) и ... пак според мен тази кола трябва да мине техническа ама сериозна техническа комисия и да се разбере че колата е за Б клас а не за А клас ... така поне участниците от А калс ще имат шянсове за успех ... а що до Мичкин ... това е друга тема но едно е ясно че Мичкин и Гошо си помагат един на друг ... за мен Гошо Карборатора има същия манталитет като на всички (от по-старото поколение) ралиджий ... искат да минават тънко и да печелят титли докато не ги хванат в измама ... :wink:


Потребителски аватар
vipra
Мнения: 166
Регистриран на: Сря 01 фев 2006 21:15
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот vipra » Чет 10 май 2007 0:02


mgm написа:според мен колата е около 600 кг ... частична тръбна констуркия е :wink: а обема ан двигателя е 100% над 2000 кубика !!! този блок (1700сс от Нива) с 84 мм бутала (Разградски) и 84 мм ход на буталото става 1900сс а след още промени който съм писал в тунинг.бг двигателя стига до 2300сс много лесно, в русия стигат от този блок до 2500++сс ... има идентична разработка в Русия с 2 двойни карборатора вебер и дават 12,2 на 400 М и колата е 2368сс (по спомен) и ... пак според мен тази кола трябва да мине техническа ама сериозна техническа комисия и да се разбере че колата е за Б клас а не за А клас ... така поне участниците от А калс ще имат шянсове за успех ... а що до Мичкин ... това е друга тема но едно е ясно че Мичкин и Гошо си помагат един на друг ... за мен Гошо Карборатора има същия манталитет като на всички (от по-старото поколение) ралиджий ... искат да минават тънко и да печелят титли докато не ги хванат в измама ... :wink:


да мнооо съм съгласен с теб

ама тоя всмукателен търъбопровод дето минава през купето .........
............голяма изненада
:lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
nando 16v
Мнения: 1434
Регистриран на: Сря 05 апр 2006 13:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: ладата

Мнениеот nando 16v » Чет 10 май 2007 13:48


smokation написа:не се обаждай нандо не е твоя работа

Само излагаш градските ни стига си писал глупости в тоя форум
тук не е за чекиджий :evil:
ама те хората си знаят работата май скоро ще има ban?


smokation
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Роман

лада

Мнениеот smokation » Чет 10 май 2007 18:26


дайте оште снимки на колата



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта