С какав двигател е ладата на Гошо карбуратора?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
mgm
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 18 авг 2005 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот mgm » Съб 19 май 2007 18:23


Tibi.b написа:Li4o бате вече са 8цилидъра,но това не е по темата !!!!
Интересува ме друго мен как стават тия номера от 1.7 до 2.3+ тва да не е халва режи яш !!!
То тогава от една лада 1.3 спокоино си става 2-ка от сякаде
нали !!!!


http://www.niva4x4.ru/viewtopic.php?t=10614&postdays=0&postorder=asc&start=0

Короче!
Наш мотор можно довести до объёма 2,3 литра и при этом он будет служить долго! Эти темы давно не новы! А вот ГБЦ пилить надо после того как ты промерееш блок в котором поршня стоят на обём, после мерееш ГБЦ на тотже объём складываеш и считаеш степень сжатия
смотри не профуняй нужную степень, а то поршня гореть будут или ещё чего!
Я парнишке на четвёрку мотор 1,9 литра собирал! Так вот у него 213-ый блок поршня 84 и каленвал 84 штатные шатуны (поршня тютелька в тютельку встали в ровень с блоком)(да поршня от десятки они тоже с плавающими пальцами как на ниве, ковка) клапана диаметром 42 впуск и 40 выпуск, помоему, если не больше.Каналы впуска 35 и выпуск 32! щас точно не помню! Но бошку ему поджимали под степень 13!
Ему теперь поидеи на 102-ом бензе ездить надо! а да чуть не забыл два солекса на впуске и паук 4-1 и дальше прямая труба!
Расчётная мощность 140-160 лашадок, где то в этих рамках точно!
И ресурсный движок вышал! ездит и ничего! тока сцепление рвёт как тока в пол одну ночку покатается (нет на классику керамического сцепления, даже на заказ)! крутится движка тысяч до 11, но он крутит до 7,5 дальше боится что у него клапана с поршнями встретятся!

короче мораль такова: нефига строить сильные движки, потому что у них постоянно чегонить отрывает (то сцепление, то маховик, а с этим поверьте замучаетесь 100% говорю проверено!!!!!!!!!! )
а тюнинг небольшой можно: Вал горбатый, и по блоку!
Ведь в ООФ РОУДЕ нужны низы а не верхи!
на верхние обороты головка влияет а на нижние блок с большим объёмом и вал горбаты, тока валы также есь на верхи и на незы!




Потребителски аватар
Tibi.b
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tibi.b » Съб 19 май 2007 18:24


Според мен разковничето е в килограмите на колата и улекотяването на карантиите (както увеличаване МАЛКО работния обем) Добра работа с респонса на карбовете висока компресия респективно високи обороти (Малък ресур на мотора ) и се получава филма :wink:


Потребителски аватар
Tibi.b
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tibi.b » Съб 19 май 2007 18:37


Просто пуснах в един калкулатор 200к.с на 600кг =12.20 ...400м

http://www.letstorquebhp.com/calculator.asp
а на 200к.с на 650кг =12.38...400м

http://www.letstorquebhp.com/calculator.asp

тъй че нещата не са толкова фамозни както почнахме 300 коня та 400 коня.Колата и стига да е 220+ на 700кг за да дава такива времена !!!

А и в класа в който се състезава на бужура мисля че е до 2.0 така ,че ще е голям смях ако е над два литра mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
mgm
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 18 авг 2005 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот mgm » Съб 19 май 2007 18:44


Tibi.b написа:Просто пуснах в един калкулатор 200к.с на 600кг =12.20 ...400м

http://www.letstorquebhp.com/calculator.asp
а на 200к.с на 650кг =12.38...400м

http://www.letstorquebhp.com/calculator.asp

тъй че нещата не са толкова фамозни както почнахме 300 коня та 400 коня.Колата и стига да е 220+ на 700кг за да дава такива времена !!!

А и в класа в който се състезава на бужура мисля че е до 2.0 така ,че ще е голям смях ако е над два литра mhihi mhihi mhihi

аз не споря колко коня е а че е над 2000 кубика и колата е около 650-700 кг ... до колкото знам е наполовина тръбна констуркция ... и е в клас А до 2000 кубика :wink:


Потребителски аватар
Tibi.b
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tibi.b » Съб 19 май 2007 19:12


Tръбни конструкции не се дупускат в клас А :wink: За на полувин тръбни вече не знам :?
Клас "А"
Автомобили с атмосферни двигатели до 2000 куб.см.
БЕЗ нитро , БЕЗ участието на изцяло или частично тръбни конструкций!!!


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Нед 20 май 2007 1:00


Tibi.b написа:Интересува ме друго мен как стават тия номера от 1.7 до 2.3+ тва да не е халва режи яш !!!

Ми начини много.. кат се започне друг колянов вал минеш, през "леки" закачки с блока, и горе долу като поприклчиш с биелите и буталата ;)


Потребителски аватар
Tibi.b
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tibi.b » Нед 20 май 2007 10:14


wili98 написа:
Tibi.b написа:Интересува ме друго мен как стават тия номера от 1.7 до 2.3+ тва да не е халва режи яш !!!

Ми начини много.. кат се започне друг колянов вал минеш, през "леки" закачки с блока, и горе долу като поприклчиш с биелите и буталата ;)


Нещо не те разбрах какво искаше да кажеш :?: :?: :?: И да те питам какво общо има с Увеличаване на работния обем коляновия вал ???

П.С При "леки" закачки с блока едвали ще се увеличи обема с 0.6 литра Тва ако питаш мен са си ОГРОМНИ заигравки с блока!!!


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 20 май 2007 10:18


Tibi.b написа:Нещо не те разбрах какво искаше да кажеш :?: :?: :?: И да те питам какво общо има с Увеличаване на работния обем коляновия вал ???


:) Ами вземи попрочети малко инфо за ДВГ тогава :wink:

Представи си, че буталото прави по-голям ход в цилиндъра, това е равно на увеличен обем на двигателя. По-големия ход може да постигне или с едно от тези трите или и с трите "бутала, биели, колянов вал"


Потребителски аватар
Tibi.b
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tibi.b » Нед 20 май 2007 10:22


Но колновия вал е в следствие,а не основата.Първо бутла и билели тогава вала :wink:


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Нед 20 май 2007 10:35


Tibi.b написа:Но колновия вал е в следствие,а не основата.Първо бутла и билели тогава вала :wink:

Съвсем започна да говориш наизуст.... :)

П.С. Айде кажи къде е следствието и къде основата при тези два двигателя на ФВ:

Двигател 1: 1.8 ---- ход на буталото: 86.4 мм, диаметър на буталото:81 мм

Двигател 2: 1.6 ----ход на буталото: 77.4 мм, диаметър на буталото:81 мм

Последна промяна от Li4o на Нед 20 май 2007 10:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Tibi.b
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tibi.b » Нед 20 май 2007 10:42


Li4o написа:
Tibi.b написа:Но колновия вал е в следствие,а не основата.Първо бутла и билели тогава вала :wink:

Съвсем започна да говориш наизуст.... :)


Може да промениш обема и без да сменяш коляновия вал само с увеличаване диаметъра на буталото .......................

Пък щом казваш така е :wink:


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Нед 20 май 2007 10:53


естествено че може като шлайфаш блока ...ама колко ще увеличиш ??? ....блока се шлайфа ограничено ....... шлайваш блока > цилиндъра е по широк, сменяш коляновия вал биелите и буталата, ето ти по голям ход ..... комбинацията от това ти дава голям обем ...... примерно 1.6 мотор на VW става много лесно 1.8 само със смяна на колянов вал биели и бутала без шлайване на цилиндрите....... при добро желание може да стане и 2000 кубика но вече става много играчка


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 20 май 2007 17:02


Tyan написа:естествено че може като шлайфаш блока ...ама колко ще увеличиш ??? ....блока се шлайфа ограничено ....... шлайваш блока > цилиндъра е по широк, сменяш коляновия вал биелите и буталата, ето ти по голям ход ..... комбинацията от това ти дава голям обем ...... примерно 1.6 мотор на VW става много лесно 1.8 само със смяна на колянов вал биели и бутала без шлайване на цилиндрите....... при добро желание може да стане и 2000 кубика но вече става много играчка

Само да добавя ,че да направиш тоя номер трябва боталото да е с по малко разстояние от буталния болт до челото му и да не пилиш главата ,а да повишиш направо степента на сгъстяване от по-дългите биели.Като се сетиш нивото на стандартните руски технологий и колко преоразмерено е бутлото над болта може да се разбере защо хората говорят за обем над 2 литра :idea:

Последна промяна от Rabbit_TDI на Нед 20 май 2007 17:12, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 20 май 2007 17:11


musura написа:
Rabbit_TDI написа:Според техните думи ладов мотор без променена кобатура със сменени всички карантий е 170-180 коня пикова мощност.


Това коя година е и какви точно "карантии" са сменяни?

Между другото, взимат ли се някакви проби от горивата на божура? Някой знае ли с какво всъщност карат участниците?

И по-нагоре, като казах, че от 1.7 може да се извадят 400 коня, не съм казал, че всеки може да го направи, нали?

На карбуратора жигата атмосферка ли е?

85-92ра.Карантийте идват от руски фирми към завода/мисля Толиати беше/ който се занимават с пройзводство само на състезателни части.Сменя се всичко бутала,биели,колянов вал,разпределителен с барабар всички лагери.Самите цилиндри се шлайфат както и главата и цилиндрите се хонинговат наново.Сменят се карбураториете с двойни и кви ли не още простотйй-не съм бил навътре с детайлите.Като цяло след ремонта колите гаснат под 2000-2500 оборота.Самите коли в зависимчост от вид на състезанието се търси голям пик на мощноста ,или по-нисък но "плосък" пик при писти с повече завой.Всички кутий+деференциал естествено са нови и се пренареждат колелата в зависимост от състезанието.


Потребителски аватар
Kolqnov_Kalnik
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 08 мар 2007 0:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Kolqnov_Kalnik » Пет 25 май 2007 0:25


mgm написа:според мен колата е около 600 кг ... частична тръбна констуркия е :wink: а обема ан двигателя е 100% над 2000 кубика !!! този блок (1700сс от Нива) с 84 мм бутала (Разградски) и 84 мм ход на буталото става 1900сс а след още промени който съм писал в тунинг.бг двигателя стига до 2300сс много лесно, в русия стигат от този блок до 2500++сс ... има идентична разработка в Русия с 2 двойни карборатора вебер и дават 12,2 на 400 М и колата е 2368сс (по спомен) и ... пак според мен тази кола трябва да мине техническа ама сериозна техническа комисия и да се разбере че колата е за Б клас а не за А клас ... така поне участниците от А калс ще имат шянсове за успех ... а що до Мичкин ... това е друга тема но едно е ясно че Мичкин и Гошо си помагат един на друг ... за мен Гошо Карборатора има същия манталитет като на всички (от по-старото поколение) ралиджий ... искат да минават тънко и да печелят титли докато не ги хванат в измама ... :wink:
колега прав си за доста нешта само за тея спекли бутала не сам сагласен сас теб што да си ебава ангелите и да слага тея боклуци разградски като бутала от типо са на 84 мм сас биелите заспиват вав блок от 1,7 тук има и една друга глезотия сшриков вал 328градуса сас пружините и една степен от порядака на 14 сас правено гориво задалжително сштото нема как да е подкара сас обикновен бенц и жигулито полудява а и като се има в предвид 4е ако се подпреш на нея и ште се сгане нормално е да дава тея времена



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта