"За" и "Против" големите джанти?

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот stoyan0304 » Пон 01 сеп 2014 20:47


Лично мое мнение. Темата се е изчерпала от към коментари и спорове и се обезсмислят по-нататъшни спорове и мнения. Демек е за един голям катинар :mhihi :lock . Само споедлям, не съм модератор и не искам да им изземвам функциите.




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот ssssl » Пон 01 сеп 2014 21:38


bagera написа:Искаш да ни убедиш че високата гума не се усуква?

По никакъв начин.
Искам да кажа, че този р-р(както и 205/55/16) е много добър компромис за кола 1350 кг, с най-стабилното шаси в класа си(а и не само) - това на Г5/6. Карането с нископрофилни гуми в милата ни Родина все още си е рисковано начинание.
От друга страна увеличаването на ширината на гумите, увеличава и вероятността от аквапланинг.


Потребителски аватар
bagera
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот bagera » Пон 01 сеп 2014 22:19


Аквапланинга особено при по-леки коли


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот dctr88 » Вто 02 сеп 2014 7:57


Аквапланинг... до скоро си мислех, че това е доста трудно да се получи, но съвсем скоро един приятел с А3-ката с гуми на 215 и с 70км/ч на магистралата се въртя все едно от долу му има лед, а и 4рите му гуми бяха на по един сезон, много прилични...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот 777 » Вто 02 сеп 2014 9:47


Да се радва на широките си и много стабилни гуми. Сигурно здраво стърчат. Добре, че не може да чете мисли на хората които са около него, че ще умре от срам.


Потребителски аватар
dctr88
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 26 май 2014 14:43
Автомобил: Audi 80
Двигател: 1Z
Местоположение: Варна

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот dctr88 » Вто 02 сеп 2014 10:30


Доста стърчаха, да... сега си сложи като мен 16ките, махна фланците, 205 на 55 гума и е толкова щастлив, хаха


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Koko95 » Съб 06 сеп 2014 2:49


Смисъла от голяма джната на ежедневна кола която се кара много километри се губи защото качва разхода на гориво и закупуването на нови гуми е по скъпо , но от друга страна ниска правена кола изглежда по добре с големи джанти и ниски гуми :smile


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот 777 » Пон 08 сеп 2014 12:55


Koko95 написа:...ниска правена кола изглежда по добре с големи джанти и ниски гуми :smile

Изглежда по... до един момент (цолаж). Оттам нататък показва здравословното състояние на собственика. Доста сходство има с новата мода за големи джуки при жените - гледаш пълен ужас, обаче оная незнайно защо си мисли, че операцията й е "успешна" и се е разкрасила. Естествено никоя от приятелките й не смее да й каже как изглежда да не се скарат. Или пък й гледат сеира зад гърба.


Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Pirogov » Пон 08 сеп 2014 13:23


Според мен хората в заводите си знаят работата и са изчислили кое е най-подходящото за даден автомобил. Хубаво е да се спазват цолажа и размерите предписани от производителя, за да няма после проблеми - бъбреци, рейки, бордове и т.н. Но както знаем гъзарията ходи по 'ората...


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот FELIPE » Пон 08 сеп 2014 18:07


225/40/18 е стандартен(предписан от завода) размер за Голф 4/Бора.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот 110afn » Пон 08 сеп 2014 18:51


То и с 19ц може да догониш обиколката на 195-65-15 , само, че теглото убива всички коне и катъри, които са останали от 1.6 101 коня
Хайде всеки да си сложи ръка на сърцето и да каже , че като качи цолажа единствения плюс е визията и малко повече устойчивост, ма кат се сети за цената на горивата и цените на частите и гумите................. :bishop


pitman
Мнения: 349
Регистриран на: Сря 10 мар 2010 13:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: rrrrrrr

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот pitman » Чет 18 сеп 2014 13:16


Пичове и пички в този форум съм от много години ,срещал съм се почти с всички супер маняци и за пръв път виждам тази безумна тема. Тук сме се събрали хора с различни виждания където всеки е индивидуален в своето начинание. Няма място за комплексарски изказвания като тези ела в моя град да видиш как се кара кола с ниски гуми,повечето от вас като са свикнали да карат като каруцари на кой му пука от вас че колата му е с 13-14 -15 -ки ,всеки един маняк тук може да се изсмее на това че 15-ки за били големи :Д :Д :Д за една кола !!! Всеки иска хубави джанти да има на колата си ,но всичко си има сметка неможе да искаш да караш с голяма джанта 17 и нагоре с гума под 40 профил да търсиш комфорт и здравина по дупките и обратно да караш с гумета 13-14-15 да караш много бясно и да очакваш да имаш страхотно управление с гумите си купени за по 25-30 лв,тука някои от вас ще ме наругаят обаче мога да се обоснова !!!. Повечето хора не си дават сметка че понякога истинските подобрения в една улична бегачка могат да спасят човешки живот като почнем от гуми ,задължително чисто нови подходящи за стила на шофиране колкото до окачването колкото по-твърдо толкова по добре спирачките колкото до накладки за старите ни коли най-добрите възможни !!!! Цпирам да пиша че повечето от вас се стискат за парите за колите си и ги хваща яд че немогат да имат някой основни неща от горе изброените но те понякога спасяват човешки живот в това време в което никой не си дава сметка за цената на човешкия живот който е безценен !!! Безаварийно съфорумци без лоши чуства !!!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот muns61 » Чет 18 сеп 2014 15:15


Гумите не трябва да са по-евтини от джантите...


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот butsefal » Пон 22 сеп 2014 22:40


работата е там че всички се мъчим с трици маймуни да ловим. Аз Съм пример за това... хем искам колата ми да изглежда добре, хем не ми стигат парите за гуми че и трябва да са тек, че трябва и да се потдържа да не споменавам и че месечно харча една камара пари за гориво... като цяло искам да кажа че кеф цена няма но кучето скача според тоягата ;)
поздрави на всички и ви пожелавам да имате безброй безаварийни километри и парички за каквито си желаете джанти било то 13-ки или 20-ки :th_up :love.vwclub


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот pEsHkyY » Вто 23 сеп 2014 1:35


За мен си е красота и стабилност големия цолаж. Разбира се красота може да докараш и в 15ки, но си е въпрос на избор. За разхода не мисля, че е чак такъв проблем. Като цяло който има възможност да си купува гуми и да поддържа кола с голям цолаж да го прави. Който не може.. както колегите са се изразили - всеки скача според тоягата. Аз на 225/40/18 съм доволен :th_up



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта