The Blue Polo - Colour Concept

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот Bobi_S13 » Чет 13 яну 2011 1:08


Дълго време умувах дали да пускам тема и да споделя, за какво става дума с мойто поло.
1996г. 1,6 АЕЕ 75 кончета. Скромно но ми е идеално за ежедневна кола. А и все пак ми е първата собствена.

Февруари месец 2008год. реших, че е крайно време да изчистя прахта от шофьорската книжка. Тръгнах да търся кола, мислех за Пежо 206 2,0 HDI. Обикаляйки разбрах, че парите за пежото не са достатачни и започнах да се оглеждам за други коли. Оглеждах доста голфове, но визията на стоков голф 3, не ме грабваше, и отказах доста изгодни предложения сега като се замисля и се върна назад, в това време. Обикаляйки автокъщите в Горубляне не харесах нищо. Сетих се за една автокъща в моя квартал. Влизам вътре и там беше той. Отворих вратата и видях салона - красота, синьо-черна кожа на всякъде. Уникален интериор. Както по-късно разбрах след доста четене, се оказа че полото е colour concept един от най-рядките изпълнения. Това наклони везните и точно след няма и час, то беше мое.

ето го как изглеждаше в автокъщата:

Изображение

а това е вече пред нас:

Изображение
Тогава започнах и да чета във форума разни темички, и да разглеждам полотата във форума. Грабна ме едно поло. Полото на КОСМОС, хареса ми как го е направил и видях, че оптиката на тази кола и отива. И се почна. Първото нещо което направих по-него беше бед лук. За съжаление отново нямам снимки на процеса. Стана хубав бед лук. Направен като хората, от здрава и стабилна ламарина, с доста голямо смъкване на капака. Погледнах го и някак си не ми харесваше как ижглежда предницата със стоковите фарове и бед лука. Почнах да разглеждам сайтове с фарове, и си харесах един модел на FK, започнах да издирвам къде в България ги предлагат, намерих тогава сайта на pitstopshop, и видях че те го предлагат този модел. И така сдобих се, както някои хора ще кажат "баналните" фарове с ейнджъл айс, направо се влюбих в тях:

Изображение

Не се бавих хич, точно след 10мин. бях в магазина им, и за мой късмет фаровете се оказаха налични. Купих ги, и веднага при колата с новата придобивка. Обаче греда! След като разглобих предницата и се опитах да сложа фаровете, се оказа, че те са с две секции, а няма място предвидено при полото. Сглобявай всичко на обратно, и веднага на компютара и л.с. на КОСМОС-а да го питам как е поставил неговите. След доста уточнения се разбрах с него да ги направим в събота. И така появи се той, след доста разправия и орязване на пластмасовите части на маската, успяхме да ги направим. Там възникна друг проблем, буксата на едните не беше същата със другите. Айде пак сглобявай и слагай стоковите, и бегом при един негов приятел да окабели фаровете. Сложихме ги, и направо заспаха с бед лук-а. Полото придоби друга предница, гледаше буквално страшно, и красиво. Влюбих се в колата още повече.

Изображение

Не ми харесаха обаче кристалните мигачи към фаровете и за това намерих нещо което направо ме остави без дъх, а именно Hella Magic Colour. Търсих доста и накрая през e-bay си поръчах сини мигачи, а докато ровех за тях и сини стопове. Изненадата ми беше огромна като пристигнаха. Оказаха се точно същото синьо като цвета на купето и просто все едно са отляти към ламарините.

Изображение

Изображение

Лято, жега, слънцето пече. Кожения салон запарва страшно много и в колата не се дишаше, тогава намерих темата на колегата bulaki, за поставяне на фолио, и реших да проверя нещата. Адаша се оказа много точен човек и след много умуване, му закарах колата. Свърши си работата перфектно по задните странични стъкла и задното на 3 врата. Предложи ми да сложа от фолиото на SunGuard, което се оказа изключително добро, и с 20год. гаранция. От тогава вече две години и половина фолиото не е мръднало. Така се сприятелих и с колегата! Просто човек със златни ръце.

Изображение

Изображение

Оставих нещата до тук, за оптиката. Казах си стига, повече просто става претрупана. Започнах да мисля за друго. Собственика на представителния магазин на Пайнер в Стара Загора ми е приятел. Един ден ми се обажда и ми вика "Бобка, имам една баскаса с бас-а вътре. Напраих я за един, но той се отказа. Давам ти я на перфектна цена като на приятел." До този момент не се бях замислял за музка, бях сложил две елипси и прост касетофон от 200лв. най-нисък клас. И така взех баскасата, един дребен усилвател. И ги вързах, хареса ми много. И така приключихме с музиката. И тя беше готова.

Изображение

Обаче ми стана тиха, и така замених този слаб усилвател с нещо по-мощничко GroundZero, който свири просто уникално. За музиката мога да изкажа специялни благодарности на двамата ми консултанти: на jojo-g, който не го оставих доста време на мира, и на digo_pl, който ми помогна в закупуването на усилвателя. Благодаря ви момчета.

С това бях приключил интервенциите по-автомобила. Сменях си само належащите неща които трбяваше да се оправят. Сменях консумативчета, но винаги нещо ме е човъркало. Пастирах тогава колата за първи път и видях, че лака на места пада. Съответно се замислих за пребоядисване. Доста време ми отне докато събера парите, за да го направя. Имах няколко парко щети, едно ПТП. И така реших да я пребоядисам цялата. Със същата боя, и се оказа че имала лилава ситна перла в нея. Просто стана жестока след пребоядисването. Според различната светлина, става различен нюанс на синьото. А преждевременно оправих и малко салона, тъй като кожата беше износена и на места се прокъсваше.

тук е точно след като съм я взел от бояджията, снимките са правени с телефона:

Изображение

на другия ден потеглих за Крушуна 2010г.:

Изображение

Изображение


тука спрени едно до друго, с едно от най-уникалните полота в България:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Искарахме си жестоко на Крушуна както винаги. И от там се почнаха разни мисли и филми за това какво още трябва да направя по Полото. Виновниците са 3ма, за да не спра и да правя и да ръчкам, а те са Волен, Здравко (pironski) и Жорката (hooligans). И нещата продължават. Но за съжаление няма развитие от тогава по колата, като изключим едни странични сини мигачи, отново на Хела.

което трябва да се реализират:
:arrow: минаване от барабан на диск - закупени са частите за интервенцията като се стопли ги сменяме

това е което се сещам, на първо време, но винаги и всеки един момент изниква все нова мисъл и идея.
Едно по-едно, лека по лека нещата ще се развиват, просто тегави времена настанаха. Но няма да спра до тук!

Последна промяна от Bobi_S13 на Пон 21 фев 2011 14:24, променено общо 8 пъти.




Калоян Крумов
Мнения: 2492
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 22:18
Автомобил: vw mk2 Candy Blue
Двигател:

Re: едно синьо поло

Мнениеот Калоян Крумов » Чет 13 яну 2011 1:13


До кога мислеше да го криеш? Крайно време беше :applause:
:да:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: едно синьо поло - colour concept

Мнениеот hooligans » Чет 13 яну 2011 1:37


Крайно време беше :)
Добре се получава, тепърва почваш, помни ми думите :Mr Green Fun :bowdown
Само трябва да го тръшнеш на земята :deal :Mr Green Fun :beer
Ако има нещо знаеш, че съм насреща :beer


Alexandar_yordanov
Мнения: 314
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 17:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот Alexandar_yordanov » Чет 13 яну 2011 1:41


Виждал съм го на живо и грабва окото, особено със салона. Според мен му трябва само едно окачване и ще стане добре. Спомням си, че искаше да слагаш адски много климатик. Какво стана? :drunk


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот Bobi_S13 » Чет 13 яну 2011 1:45


и климатик, ще има. Трябва само да намеря, оказа се по-трудно от колкото предполагах. Но ще се сложи, че не се издържа с този салон и без клима. Въпрос на време е да стане факт. Фолиото на прозорците SunGuard благодарение на колегата bulaki (мерси Адашка златен си), помогна доста за летните жеги, но има какво още да се желае от към охлаждане.

Последна промяна от Bobi_S13 на Пон 24 яну 2011 21:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
aylin78
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот aylin78 » Чет 13 яну 2011 1:47


кефи колицата :да:


Потребителски аватар
VALENTINO_ROSSI
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 0:48
Автомобил: MK3 GTI 16V 20YAHRE
Двигател: ABF 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот VALENTINO_ROSSI » Чет 13 яну 2011 9:41


Първо едно голямо ЕВАЛА.
Започваш в много правилна посока-първо боя
и после всичко останало.Полото е брутално с тези
мигачи и стопове.Когато направиш всичко описано от
теб ще догониш Волен и Хулигана.Успех за напред и
пак ти казвам едно голямо ЕВАЛА за интилигинтната тема!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот Bai Sando » Чет 13 яну 2011 12:37


Супер е :да: Един от най-добрите нюанси на синьото,много радва :applause: И салона и стоповете :bowdown
Иначе,слуша ли АЕЕ-то :D


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот Bobi_S13 » Чет 13 яну 2011 14:39


АЕЕ-то слуша, като преди вече ще станат скоро 3год. претърпя малко смяна на чаркалаци като: клапани, гумички на клапани, гарнитури, хидравлични повдигачи, малко шлайф на главата, и воден радиатор.


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот ivostefanov » Чет 13 яну 2011 15:38


Пуловера наистина е уникален :applause:
Толкова много ми хареса визията със сините стопове,че се вманячих и аз да си купя такива за голфа :screwy mhihi
Евала за ентусиазъма брат :да:
Ако имаш нужда от помощ... :wink:

п.с. само дето забравих модела на мотора mhihi


Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот kriso_g » Чет 13 яну 2011 15:42


Супер е количката колега :) :) :)
Със здраве да си я правиш :beer :drunk


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот Exell » Чет 13 яну 2011 17:53


Опа , най-накрая до прочета малко повече за Полото Ти :)
Доста често те засичам около(в) Младост . :beer :beer :beer :beer
Стоповете , цвета ... абе колата е чудна :) Поздрави :D :wink:


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот JaDaWiN » Чет 13 яну 2011 18:08


Чудесна е колата, колега! Боята, салона, badlooka.. Продължавай така!

Отдавна не съм минавал през магазина да те видя.


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот bulaki » Пон 24 яну 2011 21:29


Евалата адашка,за това дето си направил и ще направиш по Поло-то.Да знаеш че винаги когато мога ще помагам с каквото мога.
Само не знам,мен къде ме забрави в промеждутъка на фаровете и Крушуна :roll: :drunk


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: The Blue Polo - Colour Concept

Мнениеот Bobi_S13 » Пон 24 яну 2011 21:39


Съжалявам адашка! Грешката е поправена! :oops: Наистина направо ме спаси с твойто фолио и професионалната работа :bowdown :bowdown :bowdown



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта