Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Вто 16 Сеп 2014 4:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Съб 19 Дек 2009 14:12 
Аватар

Местожителство: София
Изкажете мнения(компетентни ако обичате) за Нисан Примера 2.0TD,98-ма година. :да:

Прикачени файлове:
primera5.jpg
primera5.jpg [ 24.43 KiB | Прегледано 5709 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Съб 19 Дек 2009 15:04 
Аватар

Приятна и лесна за каране като всяка японска кола.Лек волан,приятна возия
Доста спънатичка е бидейки без турбина.Иначе не съм поддържал не мога да кажа
Мнение-да допада ми освен че е спъната доста

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Съб 19 Дек 2009 18:23 
Аватар

Говорим за турбо дизел 90к.с. :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Пон 21 Дек 2009 1:47 

Имам наблюдение, но на бензинова Примера. Наистина добре вози и добре се управлява, но е адски спъната. С един ТДИ двигател ще е идеалната комбинация :D

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Пон 21 Дек 2009 11:34 
Аватар

Местожителство: Плевен
Автомобил: Audi A4 1996
Двигател: 1.9 TDI AFN
Лично мое мнение като собственик на трети Nissan ..

Дизелите не са силна дисциплина на Nissan, въпреки, че специално този мотор е бил "мотор на годината" през 1998 г. Ако наистина харесваш Primera, задължително бензинова и по възможност с двулитров мотор. Дизелът им не блести нито с динамика, нито с разход. Като болка на всички Primera-и могат да се посочат предни горни носачи. Но всяка болка си има и лек :) Има варианти за смяна само на втулките, има и евтини корейски носачи ... Иначе като цяло е много здрав автомобил. Ест европейската сглобка понякога си казва думата :)

Консумативите на 2.0ТД (CD20T): Двигателят иска почти 6 литра масло, масления филтър струва между 20-25 лв в зависимост от марката, ест има и варианти на MANN, които са около 50 лв. Въздушният и горивният филтър са съответно около 15 лв. Моторът е с 4 ремъка и 3 ролки (по памет).

Колкото до комфорта - стандарно са с бая екстри и имат невероятна возия! Двигателят работи супер равномерно и безшумно, когато всичко си му е в ред.

Ако те интересува инфо за бензинките кажи. Там положението е коренно различно.

K, кои бензинови Примери са спънати? Можеби 2.0 - 131 hp, 2.0 GT - 150 hp или МОЖЕБИ 2.0 STW= 180 hp? Ако си карал 1.6 на газ .... можеби да. От 1.6 на това купе мисля, че динамиката е повече от прилична. А разходите за поддръжка на 1.6 мотора (GA16DE) са направо символични :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Пон 21 Дек 2009 15:24 
Аватар

Местожителство: Сливница
Автомобил: 1999 Nissan Primera
Двигател: CD20T
Аз не мога да подкрепя мнението си с измервания, преки наблюдения върху колата, но доста пъти съм се возил на точно такава и едно не ми хареса:
При изпреварване, гасехме климатика и мощността се връщаше осезаемо :shock

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Пон 21 Дек 2009 22:14 
Аватар

Ми виж Колега,90к.с.е двигател за голф,не за такава голяма кола.Имам микра ма жената 1,5 френски дизел и е страшно спъната :applause:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Пон 21 Дек 2009 22:21 
Аватар

Не бих казал,че Примерата е по-голяма от Венто да речем.. :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Пет 28 Яну 2011 12:19 

Местожителство: Burgas
Колеги имам Нисан Примера комби 2.0 чист дизел.
Мога да кажа,че е много спъната кола изключително мудна на високи скорости.
За изпреварване на магистрала и дума не може да става ако няма попътен вятър а за разхода няма да коментирам.
До 100 извънградско около 6 литра над 130 9,5-10/100,градския цикъл е 7,5-8,5 при спокойно каране.
В момента търся бензинов агрегат да подменя дизеловия ако някои има някаква информация skype-priemchika или Иван Щерев във фацето

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Нед 30 Яну 2011 1:42 
Аватар

Местожителство: Варна
2.0 тд на следващото купе обаче (пак 90кс. същото двг.) е по-безшумен и по-пъргав от венто с 1з (90кс).

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Нед 30 Яну 2011 11:36 

Местожителство: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI
Вече 6 години карам Примера, първата беше бенц 1.6 99 коня, сега съм с двулитров бензин 150 магарета.
1.6 наистина идва малко слаб на това купе, най-вече при доускорение без да се сменят предавките. Не бих я нарекъл мудна, не е и самолет. 2.0 бензин е друга бира, разхода на извънгадско си е като на 1.6, но кефа...
Както спомена колегата най-болно място са горните носачи, но като цяло са лесни и евтини за поддръжка коли. Дизелова примера не бих си взел, дали защото след много проблеми с предишни коли изобщо не обичам нафтата като гориво или понеже дизела на Примерите е муден, гори много, прави проблеми с помпата и главата...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Нед 30 Яну 2011 11:42 
Аватар

Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: 1.9 TDI AWX
Един познат кара такава и казва, че частите не са от най-евтините.
А сещате се - кола на 10+ години - често се случва нещо да се строши/развали :)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Пон 14 Фев 2011 9:43 

Местожителство: Burgas
Има в момента няколко бензинови агрегата на пазара и обмислям варинт да сменя целия агрегат със скоростната кутия!Има ли смисъл?

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Вто 15 Фев 2011 10:59 

Местожителство: pomorie
карал съм такава примера със 1.6 бензин и останах с много добро впечвтление разхода и беше между 6,5-7,5 бензин и за толкова голямо купе мисля че мотора се държеше много добре даже на 180 км/ч mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Мнения за Нисан Примера дизел Публикувано на: Вто 15 Фев 2011 12:40 
Аватар

Местожителство: София, Овча купел
Автомобил: VW Polo
Двигател: HZ
Доста добро попадение е тая примера, особенно фейса след 99-та.
Ако е добър мотора взимай смело, приятелче кара такава - никакви проблеми не е имал :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа