Кой кога ще метка летните гуми и летите джанти :)

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Мнениеот Gal » Съб 22 мар 2008 22:55


Dan4ote написа:
Gal написа:Смяташ, че Малоя и Континентал не са в един ценови клас? За Дънлоп какво ще кажеш? :lol: :lol:

Аз до колкото знам, maloya е дъщерна фирма на vredestein и общо взето правят зимни гуми за сняг. Не знам колко струват, но vredestein определено не са висок клас летни гуми, какво остава за maloya. Иначе може и да са добри, нямам лични наблюдения над тях, просто никъде не ги продават като висок клас.

Че Континентал висок ли са? :)
Не споменаваме Рън (он) Флет гуми, нали?




Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Съб 22 мар 2008 22:59


Gal написа:
Dan4ote написа:
Gal написа:Смяташ, че Малоя и Континентал не са в един ценови клас? За Дънлоп какво ще кажеш? :lol: :lol:

Аз до колкото знам, maloya е дъщерна фирма на vredestein и общо взето правят зимни гуми за сняг. Не знам колко струват, но vredestein определено не са висок клас летни гуми, какво остава за maloya. Иначе може и да са добри, нямам лични наблюдения над тях, просто никъде не ги продават като висок клас.

Че Континентал висок ли са? :)
Не споменаваме Рън (он) Флет гуми, нали?

Да! И не говориме за run flat


gaco
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 14:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gaco » Съб 22 мар 2008 23:04


Когато температурите се задържат стабилно над 18 градуса

Последна промяна от gaco на Съб 22 мар 2008 23:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Мнениеот Gal » Съб 22 мар 2008 23:04


:търсачкаа
Континентал и висок клас са несъвместими понятия.
Що ли ФВ не си ги слагат по новите машини, и що ли никой не се пуска с тях на Ф1, примерно?
Спри се...няма нужда.


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Съб 22 мар 2008 23:08


Gal написа::търсачкаа
Континентал и висок клас са несъвместими понятия.
Що ли ФВ не си ги слагат по новите машини, и що ли никой не се пуска с тях на Ф1, примерно?
Спри се...няма нужда.

Е сигурно, значи Мерцедес и Порше са нисък клас коли :lol: Точно VW излиза с тези гуми, а гумите в F1 нямат нищо общо с тези за леките автомобили.

Последна промяна от Dan4ote на Съб 22 мар 2008 23:36, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Мнениеот Gal » Съб 22 мар 2008 23:35


Dan4ote написа:
Gal написа::търсачкаа
Континентал и висок клас са несъвместими понятия.
Що ли ФВ не си ги слагат по новите машини, и що ли никой не се пуска с тях на Ф1, примерно?
Спри се...няма нужда.

Е сигурно, значи Мерцедес и Порше са нисък клас коли :lol: Точно VW излиза с тези гуми, а гумите в F1 нямат нищо общо с тези за леките автомобили.

Що ли пък моя си беше с Дънлол не знам. Ти скоро цени на гуми гледал ли си?


Потребителски аватар
AVTO_JAMBAS
Мнения: 240
Регистриран на: Нед 27 май 2007 9:09
Автомобил: r19 cabrioler wiliams
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот AVTO_JAMBAS » Съб 22 мар 2008 23:37


леките джанки мисля да ги облека след седмица ако имам късмет


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Съб 22 мар 2008 23:39


Gal написа:
Dan4ote написа:
Gal написа::търсачкаа
Континентал и висок клас са несъвместими понятия.
Що ли ФВ не си ги слагат по новите машини, и що ли никой не се пуска с тях на Ф1, примерно?
Спри се...няма нужда.

Е сигурно, значи Мерцедес и Порше са нисък клас коли :lol: Точно VW излиза с тези гуми, а гумите в F1 нямат нищо общо с тези за леките автомобили.

Що ли пък моя си беше с Дънлол не знам. Ти скоро цени на гуми гледал ли си?

Защото ако е с гуми от 10 години сигурно ще са се разпаднали, това да не са ти видинки. Изглежда някой те е изпреварил със смяната на гуми, преди да се хвърлиш на малоя. Цени гледах точно преди 2 седмици за размер 235/45/17 и мога да ти сканирам офертата да видиш и ти как върви континетал.

Друго нещо да вмъкна, че трудно може да се определи кои гуми са най-добри, не можеш да кажеш michelin или bridestone или не знам си кои правят най-добри гуми, защото всичко много зависи от определен модел.

Последна промяна от Dan4ote на Съб 22 мар 2008 23:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Мнениеот Gal » Съб 22 мар 2008 23:40


Dan4ote написа:
Gal написа:
Dan4ote написа:
Gal написа::търсачкаа
Континентал и висок клас са несъвместими понятия.
Що ли ФВ не си ги слагат по новите машини, и що ли никой не се пуска с тях на Ф1, примерно?
Спри се...няма нужда.

Е сигурно, значи Мерцедес и Порше са нисък клас коли :lol: Точно VW излиза с тези гуми, а гумите в F1 нямат нищо общо с тези за леките автомобили.

Що ли пък моя си беше с Дънлол не знам. Ти скоро цени на гуми гледал ли си?

Защото ако е с гуми от 10 години сигурно ще са се разпаднали, това да не са ти видинки. Изглежда някой те е изпреварил със смяната на гуми, преди да се хвърлиш на малоя. Цени гледах точно преди 2 седмици за размер 235/45/17 и мога да ти сканирам офертата да видиш и ти как се кутира континетал.

Друго нещо да вмъкна, че трудно може да се определи кои гуми са най-добри, не можеш да кажеш michelin или bridestone или не знам си кои правят най-добри гуми, защото всичко много зависи от определен модел.

Нещо си в грешка, иде реч за НОВ Пасат, купуван от Юнитрейд...или те тука са ги сменили?
кОтира се пише...кОтировка...


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Съб 22 мар 2008 23:46


Гледай, не спориме за това с какви гуми VW излизат. Може да са с дънлоп и сигурно във всяка държава са с гуми, с която фирма са сключили договор.

По-добре се спри, защото пишеш безумия. Може некои неща да са ти ясни, но недей да спориш за тези, които не са и по този начин да втълпяваш невярна информация на хората, защото толкова гуми са изтъркал, че лошо ще ти стане.

П.с. поправих се преди да ме цитираш и ако обичай не ми прави забележки как да пиша!!!!!!


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Мнениеот Gal » Съб 22 мар 2008 23:50


Dan4ote написа:Гледай, не спориме за това с какви гуми VW излизат. Може да са с дънлоп и сигурно във всяка държава са с гуми, с която фирма са сключили договор.

По-добре се спри, защото пишеш безумия. Може некои неща да са ти ясни, но недей да спориш за тези които не са и по този начин да втълпяваш невярна информация на хората, защото толкова гуми са изтъркал, че лошо ще ти стане.

П.с. поправих се преди да ме цитираш и ако обичай не ми прави забележки как да пиша!!!!!!

моя татко е по-силен
айде със здраве :)


Потребителски аватар
Madj0
Мнения: 1104
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 13:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Madj0 » Нед 23 мар 2008 8:56


Всеки може да си кара с каквито гуми иска !
Аз лино имам много добро мнение за Continentala и по точно за Continental ContiPremiumContact 2 205/60/15 - невероятна гума . Има един друг момент че ако си попаднала на Румънските ментета ......
Да почертая моя размер гуми са на цени от 80 лв до 300 ,че и нагоре масовата цена на Континентала (ContiPremiumContact 2 205/60/15 ) е 191 лв ... Като сте тръгнали да плюете искам и аз да плюна по едни марки гуми :D
1.Мишелин PILOT EXALTO На сухо са шумни ... На мокро си пилот
2.Пирели 6000 добре са само при температура над 30 г

П.П. Към колежката доято не е доволна от Conti-то . Континентала трябва да е Португалски ... И другия момент ако са седяли в някои склад и са ги изкривили гумите много ясно ,че няма да си доволна .
Станала си жертва :shock

http://www.picvalley.net/u/60/14991_559.BMP
А и не само според тая класация това е най-добрата гума ....


Потребителски аватар
sashoskiora
Мнения: 449
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sashoskiora » Нед 23 мар 2008 9:08


Началото на Октомври до края на Март са зимните останалите 6 месеца са летните.Повечето колеги вече направиха грешката да сложат летните от мерак да са с летите джанти.


Потребителски аватар
sno
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 20:53
Автомобил: Голф 4
Двигател:

Мнениеот sno » Нед 23 мар 2008 9:15


и аз другия месец ще ги сменям :)


Потребителски аватар
zemon_C4455XP
Мнения: 1171
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zemon_C4455XP » Нед 23 мар 2008 12:16





Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hvp800 и 51 госта