Проблем с данък МПС

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kotse_botse
Спортист - антипияница
Мнения: 2123
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Проблем с данък МПС

Мнениеот kotse_botse » Пон 15 мар 2010 16:47


Здравейте,
първо се извинявам ако проблемът е дискутиран някъде, но не можах да открия..

Та ситуацията е следната - миналата година си купих жилище и март месец си смених постоянния адрес да ми е там. Преди това адресът ми беше в община Изгрев, сега съм към община Лозенец. След това към края на годината пратих приятелката ми да плати данъка на колата, при което и казали, че не ми излиза данък при проверка на ЕГН-то и и дали някаква декларация, която трябвало да попълня. Преди това няколко години съм си плащал данъка към община Изгрев без проблеми. Помислих, че справките им идват по общини в началото на годината и затова в Лозенец няма нищо за 2009-та и че през 2010 ще изляза и ще си платя за двете години. Днес приятелката ми пак е ходила и не само, че пак не излизам, а са и казали, че освен въпросната декларация, трябва да си сменя талона на колата в КАТ (миналата година като ходи не и бяха казали такова нещо) :shock :screwy
Нужно ли е наистина да ходя до КАТ да си сменям талона на колата, за да мога да си платя данъка и принципно какво се случва като си смениш постоянния адрес и съответно личната карта :roll:




Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Проблем с данък МПС

Мнениеот Dead man » Пон 15 мар 2010 17:12


Да,трябва да си смениш талона на колата..

И личната карта...

И да запишеш накрая колата в новата община.


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Проблем с данък МПС

Мнениеот Sunny » Пон 15 мар 2010 17:13




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с данък МПС

Мнениеот Теодор » Пон 15 мар 2010 17:14


Трябвало е да си отпишеш колата от Изгрев и да я запишеш в Лозенец :idea: Тъпите данъчни ще ти я водят там където си я записал първоначално во веки веков ако ти не я отпишеш :evil: Съветвам те да отидеш в предишната община да си платиш за двете години и да не се занимаваш повече :wink: Тях не ги интересува къде е сегашния ти адрес по лична карта :idea:


Потребителски аватар
kotse_botse
Спортист - антипияница
Мнения: 2123
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с данък МПС

Мнениеот kotse_botse » Пон 15 мар 2010 18:00


Благодаря ви.
Личната карта съм я сменил отдавна, още март миналата година, веднага след като си взех жилището и си смених постоянния адрес. Явно ще трябва да сменям и талона на колата, но първо мисля да отида в община Изгрев да си платя данъците досега, пък после ще сменям талона и ще подавам декларация да я прехвърлят в Лозенец.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта