Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот musura » Пет 09 апр 2010 22:47


А какви презервативи (пак са гуми) втора ръка ползвате?




br1lata88
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 31 мар 2009 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: blagoevgrad

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот br1lata88 » Пет 09 апр 2010 23:29


musura написа:А какви презервативи (пак са гуми) втора ръка ползвате?

не ползваме колега heavy metal zork
секса с презерватив е като вино с лимонада и роза в целуфан


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот joromnt » Пет 09 апр 2010 23:30


Чета я тая тема, и мятам по едно око на подраздела "Гуми и джанти". Че аз там на 5-6 обяви рядко виждам по една в която да има гуми дето да стават за каране без да са опасни/форума бил за взаимопомощ, а не за онлайн търговия :banghead: /. Иначе в кварталната гумаджийница ходих наскоро, там продават гуми произведени преди 6-7 години на цени като да сложиш още некой лев и да си вземеш нови.
Иначе темата за това кой какви гуми купува е спорна. Ако не си изявен любител на високите скорости едва ли има някакъв смисъл да си купуваш гуми със скоростен индекс 300+км, при положение че може да си купиш същия модел но с индекс 210+км примерно. Друг е въпроса че ако разчиташ на това че си спокоен шофиор, и си вземеш стари гуми/те при нормални условия си изпълняват задачата като новите гуми/ и един път попаднеш в кофти ситуация /рязко спиране на мокро, повече вода на пътя, повече сняг ако е зимата/ има вероятност тия гуми да те предадат. Но ако си караш нормално, не натоварваш гумите рязко и с нормална скорост това дали гумите ти са 2005 или 2008 година произведени едва ли ще осетиш стига да имат достатъчно останал грайфер.
При всички положения темата опира до възможност на потребителя, и след това до личните предпочитания. Дано доживея всички да караме с нови гуми /а не като комшията дето си ги нарязва с някаква машинка като се поизтъркат и се чуди защо се пързаля като завали дъжд/.


br1lata88
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 31 мар 2009 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: blagoevgrad

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот br1lata88 » Пет 09 апр 2010 23:44


прав си колега а тея дето има хляб в тях ги продават на пазарната цена
примерно в магазина струват 90 лв бр тои ти ги дава две за 160 карал сам ги има няма 5 000 и кадети отива риска като за още 20 ги зимаш от магазина с гаранция
ама се намират и свестни гумаджии дето си прават сметка какво продават


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот rokera671 » Пет 09 апр 2010 23:57


br1lata88 написа:
tisho_psg написа:Всичката тази теория е вярна и едва ли е новина за някои.Това всеки го знае.Никой не кара изтъркана и изгоряла гума защото си мисли че е по-добра от чисто новата.Причината за употреба на износените гуми е чисто финансова.По тази причина и колите втора употреба който се продават у нас са повече от новите...

именно още карам с зимните поради простата причина че немога да си купа дори втора рака маслото и то подмина пробега преди 2к ама ше кара така докато иэпаднат 50 излишни левчета


Това вече е повод за друг разговор!!Нямаме държава ,управляващи и т.н!!Едва преживяваме ние а камо ли да мислиме за машините ,не че не си ги обичаме!!Аз съм сменил всичко ,но имам колеги които карат лято и зима с едни гуми и не заради друго а просто трябва да гладуват децата им ако си купят гуми.Извинявам се за отклонението ,но си е така.Никои не би сложил 2ра ръка ако има възможност за нови.Не вярвам навънка да слагат гуми 2ра ръка.Ние маи им обираме боклуците!!


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот rokera671 » Съб 10 апр 2010 0:01


br1lata88 написа:
musura написа:А какви презервативи (пак са гуми) втора ръка ползвате?

не ползваме колега heavy metal zork
секса с презерватив е като вино с лимонада и роза в целуфан


Като да целуваш жена през стъкло ,или да пиеш топла бира!! :D И пак се отклонихме!!


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот neon » Пон 19 апр 2010 23:12


Басии колко философи има!
От всичко казано до тук извода е един- има си пътници за всеки влак! Кой с каквито гуми ще да кара-всеки си преценява възможностите и желанията. Аз знам кой е моя вариант и си го ползвам. Само искам да задам следния въпрос и то предимно към господата каращи гуми с конвенционални размери - демек 175/70/13; 185/60/14, 195/65/15 и др. от сорта. При условие че гумата нова струва 100лв най-много е напълно логично да я предпочетеш пред употребявана за 60-70лв. Сега друг въпрос: ако гумата струва м/у 200 и 300лв. че и повече, а в отлично (казвам го напълно сериозно)състояние я намерите за 60-80лв коя ще вземете? А сега умножете разликата по 4 и пак ми дайте съвет за нови гуми.


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот kickd0wn » Вто 20 апр 2010 12:11


neon написа:Басии колко философи има!
От всичко казано до тук извода е един- има си пътници за всеки влак! Кой с каквито гуми ще да кара-всеки си преценява възможностите и желанията. Аз знам кой е моя вариант и си го ползвам. Само искам да задам следния въпрос и то предимно към господата каращи гуми с конвенционални размери - демек 175/70/13; 185/60/14, 195/65/15 и др. от сорта. При условие че гумата нова струва 100лв най-много е напълно логично да я предпочетеш пред употребявана за 60-70лв. Сега друг въпрос: ако гумата струва м/у 200 и 300лв. че и повече, а в отлично (казвам го напълно сериозно)състояние я намерите за 60-80лв коя ще вземете? А сега умножете разликата по 4 и пак ми дайте съвет за нови гуми.


Съвета е много лесен. Ако караш кола изискваща гуми м/у 200 и 300лв. че и повече, а ти не можеш да ги купуваш нови значи си сбъркал колата.

Аз пак да попитам. Тия гуми м/у 200 и 300лв. че и повече как са паднали до 60-80лв.?


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот neon » Вто 20 апр 2010 16:58


Ми са ше ти обясня-скъпите неща се обезценяват по-бързо от евтините особенно в момента. Гуми от 80лв. рядко спадат под 30лв. (което е 60% надолу) а гуми от 300 слизат на 60-80лв (което е около 75%). Елементарна сметка-друг въпрос е дали можеш да намериш такива или не.
П.П. Първо-никой не говори за това какви гуми изисква колата, а какви гуми изисквам аз!
Второ-това дали мога да си ги позволя, или не пак знам само аз.
Трето-дали виждам причина да си харча парите за "боклуци" или не пак е моя работа.

В допълнение искам да кажа, че подържам мнение за гуми 2-ра ръка само за летни! За зимата съм на мнение, че новите гуми определено са за предпочитане.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот tisho_psg » Сря 21 апр 2010 1:12


neon написа:Ми са ше ти обясня-скъпите неща се обезценяват по-бързо от евтините особенно в момента. Гуми от 80лв. рядко спадат под 30лв. (което е 60% надолу) а гуми от 300 слизат на 60-80лв (което е около 75%). Елементарна сметка-друг въпрос е дали можеш да намериш такива или не.
П.П. Първо-никой не говори за това какви гуми изисква колата, а какви гуми изисквам аз!
Второ-това дали мога да си ги позволя, или не пак знам само аз.
Трето-дали виждам причина да си харча парите за "боклуци" или не пак е моя работа.

В допълнение искам да кажа, че подържам мнение за гуми 2-ра ръка само за летни! За зимата съм на мнение, че новите гуми определено са за предпочитане.

То е ясно,че ти си решаваш какви гуми ще си сложиш на твоята кола,това никой не го коментира.Но нали се сещаш,че който кара порше 911 с гуми 305/30/19 няма да си купи гуми втора употреба защото са се обезценили с най-голям процент,както и високата цена на този размер гуми няма да го спре да си купи нови гуми?
Съчинения по картинки се правят лесно иначе...


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот neon » Сря 21 апр 2010 9:50


Е ти са какво каза?! Под аватара ми пише Голф 2, а не Порше ГТ2. Дали въобще щях да коментирам въпроса иначе? :wink:
П.П.И аз мога да си позволя чисто нови гуми (било и най-скъпите) от стандартния ми размер 185/60/14, ма се опитвам да карам с гуми като за Порше. mhihi От там иде проблема.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот enigma79 » Сря 21 апр 2010 10:07


Искам да попитам,едно време в социализма да неби да е имало тез така прехвалени маркови гуми,няма смисъл от това излишно надуване,ясно че всеки се разполага според джоба и аз карам втора употреба,да неби да съм се притрепал някъде,ако се кара като реактивна ракета,ако ще и 2 маркови гуми да наложиш на джантата,пак няма да те спаси,да си го кажем направо,за това се иска всичко по колата да е изправно,не само гуми но и самата кола,да ама с тези заплати не става,такаче няма смисъл да се разводнява темата.Хората у европата и по света са го решили точно,на колко години нова кола,при нас не става :bishop


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот i.e.i » Сря 21 апр 2010 10:14


Незнам,кой какво контролира ,но марки ,като Тигър,Траял,Корморан дори и нови
са опасни.Ако някой твърди обратното ,просто никога не е карал с читави гуми.


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот kickd0wn » Сря 21 апр 2010 10:17


Всеки ден по форумите виждам по едно много силно изказване. За днес е това:

Ми са ше ти обясня-скъпите неща се обезценяват по-бързо от евтините особенно в момента.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Какви гуми купуваме 2-ра ръка

Мнениеот theultimate » Сря 21 апр 2010 11:03


Не всички втора ръка гуми за боклуци. В много случаи се продават не защото са износени, а защото остават излишни след смяна на джанти/продажба на колата. Продавал съм перфектни такива на няма и 2 години на 1/3 от цената. Но масово на половин цена се продават гуми на 4-5 години, които вече не стават. Всичко зависи от това купувача да може да разпознае запазена гума от галош.

Последна промяна от theultimate на Сря 21 апр 2010 11:05, променено общо 1 път.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта