Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пет 31 Окт 2014 9:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Чет 27 Яну 2011 22:16 
Аватар

Местожителство: Русе , Спамер, вече с по-малко предупреждения, член на комсомола, не пиша във форума
godfadar написа:
....
Пасат и жена малко трудно mhihi :screwy

Пасата е суперманеврена кола , и аз имах притеснения като смених Голфа с Пасат :да: .
А безпроблемна за жена кола е всяка кола , на която жена се вози на задната седалка , или най-много на предна дясна mhihi !

red rider написа:
Защо е условието да е с 4 врати ?
Бившата ми кола Голф 2 беше с две врати , и съм страшно доволен от това . Никога не съм мислел дали бебето ще му хрумне да бяга през третата врата :lol: . Количката се събираше в багажника , без кората отгоре разбира се .Така че не е нужно да търсиш точно комби ....

1.Условие си е ! За едно 4 или повече членно семейство колата задължително трябва да е с поне 4 врати .
2.Почти всички коли имат блокировка на вратите срещу непослушни дребни същества :D .
3.Хечбек върши работа за от тук до парка , но ако тръгнеш на почивка или особенно на ескурзия - с чанти с дрехи , палатки , храна .... абсурд . Правили сме го с Голфа (3 врати) . Освен в багажника имаше два сака на задните седалки + двете деца естествено :wink: . Ако ти потрябва еди какво си на сред пътя и то е незнайно къде в багажника .... става цирк :mrgreen: .

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Пет 28 Яну 2011 9:31 
Аватар

Местожителство: София, Зоната на здрача
Автомобил: Audi A3
Задължително ли трябва да е фолксваген!
Аз бих предложил, рено сценик, много широко, голям багажник, евтина поддръжка, приятен и по съвременен интериор от пасат 4, голф 3 и поло 6н2 за този ценови диапазон!
Поздрави!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Пет 28 Яну 2011 15:46 
Аватар

Автомобил: Typ 53I
От Сценик събрах доста впечатления вече... И нито едно положително! mhihi

Кордоба, Венто, Толедо са все с изключително приятни багажници. Трябва да се внимава за ръжда, обаче. ;)
От комбитата Голф 3, Пасат Б4, Ауди 80. От тези Пасата е най-голям, но и най-маневрен. Да не казвам голяма дума, но по всяка вероятност ще опише най-малка окръжност при напълно навит волан. ;)

П.П.: Мой близък продаде Голф 3 комби с мотор 1Z преди 2 години. Почти съм убеден, че беше милионник. Корав автомобил!

П.П.2: Да допиша за интериора на Реното... Извинявам се, Б3 с кекавата си централна конзола и трошливи духалки е 100 пъти по приятен от ужасната сива пластмаса на Сценика. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Пет 28 Яну 2011 16:42 
Аватар

Местожителство: София, Зоната на здрача
Автомобил: Audi A3
escrime написа:

Пич, и аз съм фен на марката, но мисля, че ти си се фанатизирал, има и други коли освен фолксваген, някои модели са калпави на даден производител, други модели не са чак толкова калпави, всичко си има граници, но не се вманиачавай /съвет/
Това е все едно да ми каже някой /от сони по убаво нема/ или /щом не е нокиа не ми го хвали/
Поздрави!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Пет 28 Яну 2011 16:51 
Low rider

Аз лично бих карал Рено единствено ако някой ми го подари :lol: И като се развали го изоставям на първата скрабаджийница :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Пет 28 Яну 2011 17:30 
Аватар

Автомобил: Typ 53I
doaiena написа:
escrime написа:

Пич, и аз съм фен на марката, но мисля, че ти си се фанатизирал, има и други коли освен фолксваген, някои модели са калпави на даден производител, други модели не са чак толкова калпави, всичко си има граници, но не се вманиачавай /съвет/
Това е все едно да ми каже някой /от сони по убаво нема/ или /щом не е нокиа не ми го хвали/
Поздрави!!!!!

Аз пък точно съм далеч от фанатик. Диаметрално противоположно дори. Фолксваген е нещо, което харесвам, не нещо, което изповядвам пред иконата преди сън. ;)

Конкретно в случая стана дума за Сценик. Сори, говно е. Рядко и вмирасано. Електроника, мотор, скорости, интериор и т.н. не са характеристики, а недостатъци за него... Това са моите наблюдения от не една или две бройки. :Mr Green Fun

Има много други марки и модели, освен Фолксваген и освен Пасат, които харесвам. Признавам си, че има и няколко френски дори. :oops:

Не се нервирай. Нали за това говорим. Споделяме опит, без дребнаво заяждане. ;)

golfmk1, спести си наказанието, направо го карай в Надин! mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Пет 28 Яну 2011 19:55 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
Познат на Сценик вече сменя 2 ра ск. автомат. кутия без да броим щатната.
Аз като гледам за жена може и 1 Витара 1,3л - хем високо и безопастно . Иначе като кола за жена с 2 деца ми се вписва 1 Рибок 5местен , може и 6-7 като се сгънат седалките. Направо хвърляш вътре количките и багажа без нужда от нареждане.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Съб 29 Яну 2011 11:07 
Аватар

Местожителство: Gotham city
Венто :да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Съб 29 Яну 2011 12:10 
Аватар

Автомобил: VW GOLF 4
Двигател: AHW 1999
Вече сме 2011г.,според мен е по-добре да вземе нещо по-ново от Венто или Ауди 80,все пак колкото и да са здрави вече са доста старички и след 3-4г. ако въобще ги прададе ще е на смешни пари,колкото да си избие разходите за поддръжка.

Ето един автомобил който предлага нормално качество за цената и годините си,не е нещо кой знае какво,но след 3-4г. колкото и да и падне цената ще вземе поне едно 1500лв.,вътре не е лукс,няма скъпи чаркалъци и поставки за кафе за 500 кинта,но върши отлично работата от А до Б и обратно -

Фиат Мареа комби 1.9 JTD 105кс 2000г. с пазарлъкникейшъна е към ~2700лв.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Съб 29 Яну 2011 13:32 
Аватар

Местожителство: София, Младост 4
Автомобил: VW Typ 5K
Двигател: CAXA
skotis написа:
Здравейте колеги, една моя позната си търси кола до 2500 - 3000 лв. Изискванията са да е с 4 врати, да има голям багажник за количката на едното дете и да не е Опел Астра комби :lol:
Спряла се е на Опел Корса Комби, но аз я отказах заради редките ламарини. Прав ли съм?
Ако имате предложения с радост бих ги разгледал :)

Корса комби? :roll: Има корса Б - комби, но е почти колекционерска кола :D Аз бих препоръчал кордоба варио/ поло комби :да: Поне като се повреди нещо(а това винаги се случва при кола за 3000лв), да знаеш къде и какво да я правиш без излишни драми ;)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Съб 29 Яну 2011 13:41 
Аватар

Цените много паднаха на колите! От 2009г до сега поне с 1000 лева надоло!
За тея пари може да си вземе ГОЛФ 3-ка последните години 98 99! Комби дали 1,8 с газ или дизел 110 понита!

Друго което може да се намери е Рено Лагуна Комби, но там парите са други!

Ако задължително иска да е комби, по-добре да си вземе нещо здраво че знаем че жените не пазят и им трябва нещо да издържа на тестове, а според мен един Голф 3-ка комби ще и върши работа!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Съб 29 Яну 2011 13:58 
Аватар

Местожителство: Русе
IceHeart написа:
За тея пари може да си вземе ГОЛФ 3-ка последните години 98 99! Комби дали 1,8 с газ или дизел 110 понита!

?? :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Съб 29 Яну 2011 14:10 
Аватар

Местожителство: Sofia
Peterman написа:
IceHeart написа:

?? :roll:

Правилно е, комбито се произвежда до 99г.
http://de.wikipedia.org/wiki/VW_Golf_Variant

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Съб 29 Яну 2011 15:48 
Аватар

Местожителство: София
embi4a написа:
Сеат Кордоба Vario

:да:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Препоръчайте кола за жена с 2 малки деца до 2500 - 3000 лв. Публикувано на: Съб 29 Яну 2011 16:10 
Аватар

Местожителство: София
Автомобил: Vw T4 w140 Partner
я разцъкай за едно Меро 124 и това е ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа