Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот tisho_psg » Сря 10 авг 2011 11:22


Stivi написа:Ако казваш за някой че ти е приятел а не смееш да му дадеш колата си това значи че не ти е приятел а просто добър познат ! Приятелят ти би трябвало да кара колата ти по-внимателно от теб самия ,така че на всичките си приятели я давам без да се замислям :!:

Имам доста приятели,който не се грижат за собствените си коли.Понеже са ми приятели да им даваме и жените си ли? Сега при особени случай разбира се не може да се отказва.




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот dobrin » Сря 10 авг 2011 11:28


На приятел - винаги.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 10 авг 2011 11:31


Stivi написа:Ако казваш за някой че ти е приятел а не смееш да му дадеш колата си това значи че не ти е приятел а просто добър познат ! Приятелят ти би трябвало да кара колата ти по-внимателно от теб самия ,така че на всичките си приятели я давам без да се замислям :!:

:да:


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот bnick » Сря 10 авг 2011 11:43


К.Одаджийски написа:
Stivi написа:Ако казваш за някой че ти е приятел а не смееш да му дадеш колата си това значи че не ти е приятел а просто добър познат ! Приятелят ти би трябвало да кара колата ти по-внимателно от теб самия ,така че на всичките си приятели я давам без да се замислям :!:

:да:


То хубаво с даването, но какво става като ти жулне някоя тенекия. Той ще внимава, но всичко се случва. Винаги ще имаш едно наум, ще си кажеш, гледай дадох му колата и сега... :!: Иначе няма лошо, естествено ако някой от приятелите ми е на зор, ще му дам колата. Един път се наложи да отказвам, понеже на приятел му трябваше комби за превоз на строителни материали mhihi . Естествено, той очакваше да му откажа.


Потребителски аватар
martin_072
Мнения: 299
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 17:42
Автомобил: Seat Ibiza GLXI Audi A4
Двигател: 1.8 ABS 1.8t
Местоположение: Kostenec
Контакти:

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот martin_072 » Сря 10 авг 2011 11:54


Иска ли са ми я да ходят до София Пловдив един приятел но като го знам как кара, му отказах той пак "айде тря свърша работа,ше сипя гориво нищо няма да и стане" ни му казах че жена и кола не се дават,не става аз да правя друг да чупи.
Иначе я давам да и свият кръгчета абсолютно задължително в мое присъствие и с уговорката да не върти и да не я бие,защото като аз я бия не е така както да видя как някои друг я бие и ми става жал :D


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот Stivi » Сря 10 авг 2011 11:55


bnick написа:
К.Одаджийски написа:
Stivi написа:Ако казваш за някой че ти е приятел а не смееш да му дадеш колата си това значи че не ти е приятел а просто добър познат ! Приятелят ти би трябвало да кара колата ти по-внимателно от теб самия ,така че на всичките си приятели я давам без да се замислям :!:

:да:


То хубаво с даването, но какво става като ти жулне някоя тенекия. Той ще внимава, но всичко се случва. Винаги ще имаш едно наум, ще си кажеш, гледай дадох му колата и сега... :!:


Ами имало да се случва случило се,за едни тенекии ли сме,псуваш "оня капут" дето е причинил повредата и после ако нямаш каско приятеля ти поема масрафа по ремонта и те така :) Аз като казвам приятели имам предвид такива дето сме от училище още заедно а те такива са 4-5 човека и на тях вярвам като на себе си ! Разбирам младите колеги които не си дават колите на приятелите понеже ми е ясно какъв е акъла на 20-25 годишните /и аз съм бил такъв/ и знам как се кара кола на тия години mhihi


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот Zerga3GT » Сря 10 авг 2011 11:56


Един път съм я оставял на познат и сгреших
Дигнах два тона гирултия и
се научиха нищо да не вземат вече
Баща ми дори не я иска :mrgreen:


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот vucata » Сря 10 авг 2011 12:01


Само на 2ма мои много добри приятели и техните родители, и на хора от семейството. На познати и прочее никога, даже дая паркира...Имах едно рено 19, дадох го на един познат, върна ми колата се едно я е карал в кочина....поне мръсните обувки да си беше изстъркал в тревата, а не да влезе с калта после педалите не можах да си изчистя, по праговете кал, стелките мокета....ужас...по волана си дори сопол бях намерил от тоя индивид...по седалката трохи....абе няма такъв тъпак ! Нищо не му казах тогава, но когато пак ми я поиска просто го резнах доволно :dummy:


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот k_garchev » Сря 10 авг 2011 12:05


Аз не съм отказал на никой!Който ми я поиска,той я кара!Това е купчина ламарини,няма да и робувам!


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2126
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот Petrolhead » Сря 10 авг 2011 12:08


моите познати и приятели не я искат.
като видят как изглежда и колко и излизат гумите от калниците сами се сещат, че тая кола не се дава


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Сря 10 авг 2011 12:14


давам я. плащам каско, дали аз, дали някой друг ще я освини значение няма.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот stefan4o » Сря 10 авг 2011 12:15


Аз също не обичам да давам точно колата си. Може много да се грижи за нея и да я кара дори по-внимателно от мен. Ама ако се строши нещо ходи разбери... Както и не обичам да карам чужди автомобили без присъствието на собственика също така. Предлагали са ми, отказвал съм :beer


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот neon » Сря 10 авг 2011 12:21


Зависи коя кола и зависи на кой!
Ако е някой кенеф го давам на всеки (имал съм такива няколко). Ако е евридейката - само на мн. добър приятел, и то като знам, че ще я пази. Жената също я кара, ама когато се налага да взимам нейната ( и то пак ми е терсене). Ако е за "специалната"...тя и без т'ва не става много за каране та може да я дам на мнооого близък приятел да свие един кръг и пак съм на тръни, че може да се избуа някъде или да го фотографират с 200км/ч.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот milmar » Сря 10 авг 2011 12:26


Иначе на (почти) никого не бих отказал , ако аз си я карам :wink: , няма значение коя и каква кола !


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Давате ли си колите за услуга на познати/приятели?

Мнениеот tisho_psg » Сря 10 авг 2011 12:59


То е ясно,че при всеки е различно.Вече се чудя какъв е смисъла от темата,може би ако ни потрябва кола за малко да знаем от кого да искаме :Mr Green Fun



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта